!©OI»BEVeLAIIDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD DINGEN VAN OE DAG Wanneer belastingverlaging No. 2423 Zaterdag 14 Mei 1949 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No.32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. heid van de voormalige Duitse vorstenfamilies thans wel is, zou prinses Caroline van Saksen Coburg-Gotha ons kunnen vertellen! Zij is de ach terkleindochter van wijlen koningin Victoria van Engeland en woont nu in Coburg, vlak bij het kasteel van haar voorvaderen. Zij is weduwe van een gesneuvelde piloot en ontwerpt en maakt nu schoenen om in het levensonderhoud van haarzelf en haar zes kinderen te voorzien. Hier ziet u de moderne assepoester temidden van haar huidige „onderdanen". komt de De verkiezingen naderen Er zijn al weer enkele maanden voorbijgegaan sinds de minister aan de volksvertegenwoordiging heeft medegedeeld, dat het in de bedoe ling van de regering ligt om bin nenkort verschillende belastingen te herzien. Deze herziening zou een verla ging inhouden. En die is nodig, te meer omdat de kosten voor het le vensonderhoud nog steeds zij het in geringe mate stijgende zijn. Ook de druk op het bedrijfsleven wordt in vele sectoren zo zwaar, dat dit zijn terugslag gaat krijgen op de internationale markt, waar het Nederlandse product in ver band met de prijzen steeds moei lijker verkoopbaar wordt. Wil deze teruggang niet cata- strophaal worden, dan dient er in de eerste plaats met spoed te wor den ingegrepen. Een markt winnen is moeilijk, een markt terugverove- "ren kost nog veel meer inspanning. De noden in ons land, dat er ui terlijk zo welvarend uitziet, zijn vele. Nooit werd er zo druk gecollecteerd als thans. Daaruit blijkt, dat in de individuele armoede in tal van ge vallen moet worden bijgesprongen uit een of ander liefdadig fonds. Het werk, dat allerlei verenigingen elk op eigen terrein verrichten is ongetwijfeld voortreffelijk, doch on eindig veel beter zou het zijn, wan neer de Nederlandse burger zelf in staat was zijn peultjes te doppen. Vooral voor zijn zelfrespect is dit van niet te onderschatten betekenis. Het is duidelijk, dat in een na oorlogse tijd als de onze een ver betering van allerlei sociale toe standen met grote moeilijkheden ge paard gaat. Het is ook duidelijk, dat de schatkist niet in de eerste plaats door leningen, maar door de bijdragen van het volk wordt ge vuld. Maar het is niet verstandig de werklust van dit volk te ondermij nen door een te groot deel van het inkomen voor belastingen op te ei sen. Vooral niet wanneer het geld, dat dan overblijft in de loonzakjes, niet meer toereikend is voor de be strijding van normalegezinsuitgaven. Het is evenmin verstandig om door zware heffingen de concuren- tie van de Nederlandse industrie op de internationale markt in de weg te staan. In beide gevallen wordt een kip met gouden eieren geslacht. Onze minister van financiën is ten lange leste ook tot de overtui ging gekomen dat deze kippen niet geslacht mogen worden. Hoe zwaar het hem ook valt bij de thans be staande tekorten in de staatshuis houding, hij beeft zich bereid ver klaard, verzachtende maatregelen door te voeren. Daarmee heeft hij in veler harten een hoopvolle ver wachting doen gloeien, die de bur ger weer moed heeft gegeven. Maar weken en maanden zijn intussen heengegaan en nadere berichten over 's ministers plannen worden niet meer vernomen. Wel staan op korte termijn de ge meenteraadsverkiezingen voor de deur. Verkiezingen en belastingen. Welk een nauw verband heeft daartussen niet steeds bestaan. Hoeveel ver kiezingspamfletten hebben niet over belastingverlaging gesproken? Een partij, die dergelijke beloftes weet in te lossen, kan doorgaans rekenen op veler sympathie en steun. Nu de aangekondigde belasting verlaging zo lang op zich laat wach ten en de verkiezingen zo dicht voor de deur staan, wordt het ons wel eens wat benauwd om het hart. De minister zou zijn maatregelen wel eens vlak voor de belangrijke dagen in Juni kunnen uitvoeren. Daarmee zou hij zichzelf en zijn partij in een goed blaadje brengen, hoewel hij er aanvankelijk afwijzend tegenover stond. Wij weten niet, welke de plannen van de minister en de regering zijn. Wij hopen echter, dat de belasting verlaging nog wordt uitgevoerd vóór de verkiezingspropaganda is inge zet. Mocht dit niet mogelijk zijn, laat men dan wachten tot Juli. Het zal een eerlijke strijd om de zetels in onze gemeenteraden zeker ten goede komen. A. B. H. West-Europees parlement op gericht. 10 landen hebben zich officieel accoörd verklaard met de vorming van een westeuropees par lement. Deze assemblée zal een raadgevende bevoegdheid krijgen. Aanval op Nederlands hospi taal. Republikeinse querillastrijders hebben het Nederlandse militaire hospitaal te Malang aangevallen. Het aanwezige Rode Kruis-perso- neel wist na ruim een half uur de aanvallers te verdrijven. Von Rundstett komt vrij. Veld maarschalk Von Rundstett, die het laatste Duitse offensief in de Ar dennen heeft geleid, zal in vrijheid worden gesteld. Hij vertoefde sinds 1945 in een Engels krijgsgevangen kamp. Mijnenzuivering in grensgebie den. Gebleken is dat de Duitse gebieden die onlangs bij Nederland Bij aankoop van 2 ons snoep (naar keuze) een rol zuurtjes of een zuurstok gratis. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. zijn gevoegd, nu nog moeten wor den gezuiverd van mijnen. Ernstige ongelukken waren er aan de orde van de dag. De hulpverleningsdienst uit Venlo is met een speciale ploeg naar deze gebieden vertrokken. Querillastrijders melden zich. In het gebied van Kediri melden zich regelmatig vroegere leden van de T.N.l. bij het Nederlandse leger. De oorzaak hiervan is dat telkens gevochten wordt tussen de querilla- troepen onderling. Sillevis vliegt niet meer. De bekende K.L.M.-vlieger Sillevis zal geen dienst meer doen op de in ternationale lijnen. Evenals Smir noff krijgt hij een functie bij een van de andere bedrijfsafdelingen. Blokkade opgeheven. In de nacht van Woensdag op Donderdag, 1 minuut na twaalven, is de blok kade van Berlijn opgeheven. Op dit tijdstip vertrokken weer treinen naar Berlijn en zetten lange vrachtauto colonnes naar de Duitse hoofdstad zich in beweging. Half pond rijst voor iedereen. Op 2 Juni zal voor alle leeftijds groepen een bon voor 250 gram rijst worden aangewezen. Dit is moge lijk geworden door de aankoop van een partij rijst in Siam. Geen UNO-debat over Indone sië. In verband met de overeen komst, welke in Batavia is geslo ten, zal de algemene vergadering van de UNO de Indonesische kwes tie niet meer in bespreking nemen. De vertegenwoordiger van de repu bliek heeft verklaard, dat hij hierop ook geen prijs meer zou stellen. Einde hongerstaking. De oud gouverneur van Sumatra's Oostkust, jhr Van Suchtelen, die op 30 April in hongerstaking ging in verband met de toestand in Indonesië, heeft deze staking beëindigd. Jhr Van Suchtelen meent dat zijn optreden de publieke belangstelling voor de Indonesische zaak ten goede heeft beïnvloed. Gulden stijgt in waarde. Op de vrije geldmarkten in het buiten land stijgt de Nederlandse gulden de laatste tijd in waarde. In België betaalt men reeds 14 francs (offici eel 16) en ook in Amerika neemt de belangstelling voor de gulden toe.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1