nieuws- EN ADVERTENTIEBLAD NOORD-BEVELANDS DINGEN VAN DE Dili De Koningin verjaart! 30 april I No. 2421 Zaterdag 30 April 1949 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No.32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. r Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Do Koningin verjaart. Heden is voor heel Nederland en ook voor de nieuwe grensgebieden de nieuwe nationale feestdag. Koningin Juliana viert haar 40ste verjaardag. Onze fotograaf was juist voor deze heuglijke herdenking in staat bovenstaande opname van Hare Majesteit te vervaardigen. Een gelukkige glimlach! Zo kennen wij onze Vorstin, die nauwelijks een jaar de scepter voert. Tot in de verste delen van de wereld her denken Nederlanders Hare Majesteit. Om ons heen waaien de vlaggen en luiden de klokken. Moge Zij nog vele jaren in vrede en voorspoed ons land besturen! (Foto „Persbelangen") Heden wordt voor de eerste maal de traditionele Koninginnedag op 30 April gevierd. Onze vorstin viert met haar gezin en met haar volk haar veertigste verjaardag. Koninginnedag is in ons land een begrip geworden. Het is immer een feestdag geweest, waarbij het gros van ons volk zich bewust realiseert, dat de regerende vertegenwoordig ster van het Huis van Oranje ver jaart. Zonder Oranje zou de Staat der Nederlanden een andere historie achter de rug hebben. En evenzo ons volk. Zonder Oranje zou ook vandaag de positie van ons land een min dere zijn dan thans het geval is. Er is nog geen jaar voorbij ge gaan sinds koningin Juliana de taak van haar geëerde moeder heeft o- vergenomen. Toch weet ons volk reeds nu, dat de vorstin, wier ver jaardag wij nu vieren, de voetspo ren van haar onvergetelijke moeder drukt. Wie zal dat niet hebben beseft, toen de koningin gedurende de af gelopen winter besloot haar Vacan- tieverblijf in het buitenland van dag tot dag uit te stellen, omdat rond de Indonesische kwestie de inter nationale spanningen toenamen? Meer nog dan op de ministers drukt dikwijls het lot van land en volk op de schouders van de vorstin. Een minister gaat heen als hij faalt. Een koningin mag niet falen. Kijkt niet heel het Nederlandse volk op naar haar, die zetelt op 's lands troon? Reeds als kroonprinses heeft Hare Majesteit zich in brede kringen van haar onderdanen bemind gemaakt. In de weinige maanden, die zij als regerend vorstin achter de rug heeft, is deze populariteit eerder gegroeid DEZE WEEK zolang de voorraad strekt 2 pak 1-2-3 zelfwerkend wasmiddel van 78 voor 65 cent. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. dan afgenomen. De band tussen koningin en volk is in overeenstemming met de ont wikkeling der democratie, zoals die in de laatste decennia is gegroeid. Deze doet niets af aan de eerbied, welke voor ons vorstenhuis wordt gekoesterd. Integendeel, de over brugging van de geweldige kloof, die voorheen tussen de gewone man en zijn koning bestond, is de basis voor het grote vertrouwen, dat ons volk nog heeft in het Huis van Oranje. Koningin Juliana viert haar ver jaardag ook als echtgenote van Z.K.H. prins Bernhard en als moeder van vier jeugdige prinsesjes. Er zul len in haar eigen gezin reeds vele blijde stemmen klinken. Stemmen, die voor haar veelbetekend zijn, om dat nu eenmaal het gezin de kern vormt van ons maatschappelijk le ven. De blijdschap en de dankbaar heid van het Nederlandse volk slui ten hier echter direct bij aan. Want wij zijn blijde en dankbaar, dat ons deze vorstin is gegeven, die ook als een waardige Oranje de belangen van het volk behartigt. Daarom klinke nu, voor het eerst op een 30ste April: Leve de Koningin! A.B.H. Het Rode Kruis betracht naastenliefde en biedt hulp overal waar hulp nodig is Koos Vorrink hersteld. De voorzitter van de Partij van de Ar beid, J. J. Vorrink, die bij een vlieg tuigongeluk in Denemarken was ge wond, is in zoverre hersteld dat hij het ziekenhuis mag verlaten. Grenscorrecties uitgevoerd. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn de kleine delen van W.-Duits- land, welke het Parijse protocol ons toewees, bij ons land gevoegd, na dat de Eerste Kamer onder protest tegen de pressie het wetsvoorstel met 25 tegen 17 stemmen had aan genomen. 50 jaar „Oost en West". De koninklijke vereniging „Oost en

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1