Sport PREDIKBEURTEN Warmste Pasen in honderd jaar. Volgens de gegevens van het K:N.M.I. te De Bilt zijn de af gelopen Paasdagen de warmste ged weest sinds 100 jaar. In Maastricht werd zelfs het warmterecord voor de maand April gebroken. Schreieder in Amerika? Vol gens majoor De Graaf, de schrijver van het bekende boek „Carnaval der desperado's", is Schreieder, die onlangs door de Nederlandse jus titie over de Duitse grens werd ge zet, via Engeland in Amerika aan gekomen. Voethal. Kats - Wissekerke 5-1. Met deze wedstrijd speelden deze clubs waarschijnlijk hun laatste be kerwedstrijd. Het weer was dermate goed, dat het daar zeker niet aan gelegen heeft dat het spel op laag peil stond. Na de aftrap kreeg men een op gaand spel te zien, met Wissekerke® iets meer in de aanval. Doch door een aarzeling in de verdediging wist Kats de leiding te nemen (1-0). Di rect daarna werd de stand door de Wissekerkse linksbinnen gelijk ge maakt. Daarna werd het 2-1, door- dat een Wissekerkse back bij het wegwerken van de bal tegen het been van een tegenspeler schoot. Na de rust was het niet veel meer, maar waren de aanvallen van Kats wel iets gevaarlijker daar deze de vleugelspelers goed in het spel betrokken, waarvan de linksbinnen na een poosje wist te profiteren (3-1). Even later, na een slechte uittrap, was het de rechtsbinnen, die met een mooi ver schot de stand tot 4-1 opvoerde. Hierna herstelde Wisse kerke zich, voerde een poosje de boventoon, doch door onproductief spel en gemis aan schutters, wisten zij de achterstand niet in te lopen. Toen ook een penalty werd gemist kreeg de Katse voorhoede weer lust en verhoogde voor de laatste maak de stand. Het was een verdiende overwinning doch met enigszins ge flatteerde cijfers. Colijnsplaatse Boys - Serooskerke 5-1 In de bekerwedstrijden vond j.l. Zaterdag de ontmoeting plaats tus sen Colijnsplaatse Boys en Seroos kerke, dat voor laatstgenoemde op een zware nederlaag uitliep. Reeds vanaf de aftrap gingen de Boys in de aanval en de Seroos- kerkse keeper moest reddend op treden. Na enkele aanvallen, die door buitenspel werden afgeremd, zag de Boyse linksbinnen kansom voor een leeg doel naast te schie ten. Enkele minuten later, bij het nemen van een corner, voorkwam de lat doorboring van het Colijns plaatse doel, echter niet voor lange tijd, daar door een aarzeling in de verdediging Serooskerke de leiding kon nemen. Eén minuut later zorgde de Boyse middenvoor voor de ge lijkmaker, uit een mooie voorzet van links. Na nog enige aanvallen, die door slecht schieten op niets uitliepen, zorgde de Boyse spil in de 26ste minuut voor de leiding (2-1). Onmiddellijk na de rust was het de linksbuiten die de stand tot 3-1 opvoerde en even later werd het vierde doelpunt wegens buitenspel afgekeurd. Veel moois werd hierna niet meer te zien gegeven, hoewel van beide kanten nog enige scho ten werden afgevuurd, die echter geen doel troffen. Toch zagen de Boys in de laatste 8 minuten nog kans tweemaal te scoren en wel door de voet van hun rechtsbinnen. Kortgene - Comb. Col.Boys-Kats 7-3 Dinsdag 3e Paasdag speelden te Kortgene Kortgene I tegen een com binatie van Colijnsplaat en Kats een vriendschappelijke wedstrijd. Daar de spelers van Kats niet tijdig aan wezig waren, bestond tenslotte de combinatie uit tien spelers van Co lijnsplaat en één van Kats. Ook Kortgene stond niet voltallig en speelde met enige invallers. In de eerste helft had de combi natie het voordeel van de vrij harde wind, welke van doel tot doel stond. Dit was goed merkbaar daar de combinatie steeds ten aanval trok en de verdediging van Kortgene alle zeilen moest bijzetten om doelpun ten te voorkomen. Toch kwam het succes van de andere zijde, toen na ca 15 minuten een goed opge bouwde aanval van Kortgene succes had. De rechtsbuiten zette goed voor, de midvoor zou inkoppen, doch de wind veranderde de bal van rich ting, waardoor deze via het hoofd van de midvoor voor de voeten van de linksbinnen Blok terecht kwam, welke met een goed schot onhoud baar doelpuntte. Enige tijd later had de combinatie succes, met een voor zet van rechts welkt de Kortgeense keeper niet klemvast ving, waardoor de bal om het doel rolde en door een speler der combinatie in het doel werd geplaatst. Gesteund door de krachtige wind kwam de combinatie hierna telkens krachtig opzetten. Wij zagen goed werk van de linksbuiten en, indien de combinatie over goede schutters had beschikt was in deze periode ongetwijfeld de voorsprong belang rijk groter geworden. De verdedi ging van Kortgene wist evenwel erger te voorkomen, waarbij als steeds de linksback De Looff weer prachtig werk deed. Ook Kortgene trekt af en toe goed ten aanval, doch ook hier ontbrak het aan het juiste schot, en was in laatste in stantie de keeper van de combina tie, welke een hard schot van Kra mer in de linker benedenhoek nog tot corner stompte. Door een vrije schop, juist buiten het strafschop gebied, welke via het lichaam van een Kortgeense back in het doel verdwijnt, krijgt de combinatie een 2-1 voorsprong, waarmee de rust aanbreekt. Na de thee is het Kortgene dat met de wind mee de toon aangeeft en het is na ca 10 minuten spelen de Kortgeense linksbuiten die een van rechts voor het doel geplaatste bal onhoudbaar inkopt. Goed ge steund door hun middenlinie, die voor de rust teveel achter moest blijven, blijft Kortgene voortdurend in de aanval en weet in tien minu ten tijds de stand op 4-2 te bren gen door doelpunten van Kramer en Verweij. Dan weet de combina tie zich weer wat los te werken en volgen enige goed opgezette aan vallen, welke echter op de verde diging stranden. Weer is het dan Kortgene dat grote druk op het doel van de combinatie uitoefent, doch Goulooze in het doel weet door prima werk voorlopig erger te voor komen. Ook de backs, met Visser aan het hoofd, nemen geen risico en ruimen op zoveel zij kunnen. Het is in deze periode dat Karelse van Kortgene, waarvan wij in deze wedstrijd nog niet veel zagen, ac tiever wordt, en als hij de bal op de linker vleugel vrij krijgt, plaatst hij deze afgemeten zuiver over het hoofd van de uitgelopen Goulooze (5-2). Vijf minuten later herhaalt hij hetzelfde spelletje, maar het doel punt wordt wegens buitenspel af gekeurd. Het is daarna Kramer die met een onhoudbaar schot de stand op 6-2 brengt. Dan gaat de com binatie er goed aanvallend van door. De linksbuiten Verweij, die een heel goede wedstrijd speelt, zet goed voor. Een hard schot volgt, dat de jeugdige keeper van Kortgene goed vangt, doch hij laat de bal los, waar de spelers van de combinatie als de kippen bij zijn en de stand op 6-3 brengen. Doordat de wind iets is gaan lig gen kan de combinatie af en toe tot de aanval overgaan, doch wan neer de verdediging van Kortgene de bal naar de eigen voorhoede speelt, krijgt de rechtsbinnen de bal. Deze geeft afgemeten door naar de vrijstaande Kramer en hard en zui ver verdwijnt de bal in het doel (7-3). Na nog enig heen en weer getrap komt het einde van deze aantrekkelijke en sportief gespeelde wedstrijd. Duiven. Maandag le Paasdag organiseer de de Blauwe Doffer te Kortgene een wedvlucht vanClinge. Ingemand 76 duiven. Z. van Damme 1, 8, 9, 10, 16, P. Verburg 2, 12, M. Clement 3, 5, 6, 11, 13, O. Scherp 4, 7, 15, 17, 19, allen te Kortgene, en C. Klein en K. Noordhoek te Kamperland resp, 14 en 18. Als bijzondere attractie werd voor de le prijs 50, voor de 2e prijs 30 en voor de 3e prijs 20 Paaseieren vervlogen. Distrlbutiedienst sjD© Bevelanden" Zitting centrale kas. De zitting van de centrale kas te Wissekerke van 30 April wordt verzet naar Zaterdag 7 Mei. Ger. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds van Aller te Geersdijk. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. de heer Kraak en nam ds Meijer. Jled. Herv. Kerk Geersdijk. Voorm. ds Meijer en nam. de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kolijnspiaat. Zondagmorgen geen dienst. Nam. 2.30 uur ds Don van Erichem, 's a- vonds 6 uur ds Postma, voorber. GIRO NR. 194 0-4 5 Iedere Nederlander helpt in de eer ste helft van Mei de Stichting door: le Een uurloon af te staan, of 2e Contribuant te worden, of 3e Een gift ineens. De Stichting rekent voor 1949 op een opbrengst van TWEE MILLI- OEN, maar als die er komen, be draagt het tekort nog altijd RUIM VIJF TON. Met blijdschap geven wij u ken nis van de geboorte van ons doch tertje Pieternella. M. C. Noordhoek. L. R. Noordhoek- Franke. Geersdijk, 16 April 1949. Hiermede geven wij kennis, dat op 8 April plotseling van ons werd weggenomen, onze lieve man en der kinderen zorg zame vader, de heer Hubrecht de Kok, (echtgenoot van I. M. Fait), in de leeftijd van bijna 55 jaar. J. M. de Kok-Fait. Francien. Jan. Jacq. Wijngaardstraat 9, Goes. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden overleed na een lang durig, smartelijk lijden, zacht en kalm, mijn geliefde vrouw Cornelia de Smit, (geboren Kempe), in de leeftijd van bijna 67 jaar. De Heere sterke mij in het zware verlies. Haar diepbedroefde man, P. O. de Smit. Kamperland, 21 April 1949. Heden overleed onze gelief de zuster en schoonzuster Cornelia de Smit (geb. Kempe), oud bijna 67 jaar. De diepbedroefde familie, Jan Kempe. E. Kempe-de Smit. J. Hoogerheide- Kempe. A. Hoogerheide. L. Kempe. C. Kempe- Goudswaard. J. Kempe. P. Kempe-de Smit. M. Kempe. J. Kempe- van der Kreeke. G. Meu Jen berg - Kempe. C. Meulenberg. O. de Smit. M. de Smit- Westerweele. L. W. de Smit. J. Zwemer. R. Zwemer - Ringelberg. Kamperland, 21 April 1949. Heden overleed, in de hope des eeuwigen levens, onze ge liefde broeder en oom Johannes Willem Broekhoven, in de leeftijd van 86 jaar en 6 maanden. Namens de familie, W. Broekhoven. G. Broekhoven. J. Broekhoven. Kortgene, 18 April 1949. A. de Nooyer en J. J. de Nooijer- Leendertse zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ontvan gen. Wissekerke, April 1949,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2