NO©RB-BI¥ELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ■SEE VI DE DAG No. 2418 Zaterdag 9 April 1949 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M, MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No.32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Een pond vlees. Het vleesrant soen is met ingang van Donderdag weer op 500 gram per 14 dagen gebracht. K.L.M.-record-vlucht. Een con stellation van de K.L.M. heeft de afstand Amsterdam-New York non stop afgelegd in 14 uur 55 minuten, wat een nieuw transatlantisch re cord Oost-West betekent. Staalproducent nr 1. West Duits land zal omstreeks 1953 een export cijfer van 3 milliard dollar over schrijden. In 1950 zal eenstaalpro ductie worden bereikt welke groter is dan van enig ander land in Eu ropa. Schout bij Nacht was een ge wone dief. Een 29-jarige arbei der, die zich hulde in een rijkver sierd uniform van schout bij nacht, is te Haarlem ontmaskerd als kan- toormachinedief. Nieuwe lonen voor beroeps* vervoerders. Het college van rijksbemiddelaars heeft een nieuwe regeling aangenomen voor de be roepsvervoerders. De lonen komen f 2.— per week hoger te liggen. Dit gaat in per 1 Januari j.l. Protesten tegen grenscorrec ties. De commissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer uit ook protesten tegen de voorgenomen grenswijzigingen en vraagt nadere inlichtingen over de verdere plan nen van de regering. Butlinkamp is hotelexploitatie. Minister In 't Veld heeft in de Eer ste Kamer medegedeeld, dat het Butlinkamp te Zandvoort een mo derne vorm van hotelexploitatie zou zijn, waarbij de gasten zoet worden gehouden als het minder mooi weer is. De Telegraaf kwam terug. „De Kleine Krant" heeft ter gele genheid van 1 April een pseudo- exemplaar van De Telegraaf het licht doen zien, welke bij haar abon né's enige mystificatie wekte. Aan de achterzijde vond men echter het normale weekblad De Groene. Vliegtuig op atoomkracht. In Amerika is men een vliegtuig aan het bouwen dat voortgedreven wordt door atoomkracht van een uranium- batterij. Gerrit de Stotteraar krijgt 4 jaar De bekende Amsterdamse uitbreker G. C. Blom, die bekend werd on der de naam Gerrit de Stotteraar door zijn ontsnapping uit verschil lende politiebureaux, is thans tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Fles wijn voor de Koningin. Franse landbouwers hebben H.M. Koritng van TFome. Gedurende 3 dagen worden de eerstejaars stu denten in Rome ontgroend. Zoals overal ter wereld moeten zij dan de bevelen van de ouderejaars studenten opvolgen. Na afloop van deze 3 zware dagen werd een optocht door de straten van de Italiaanse hoofd stad gehouden, waarbij de „koning van Rome" (op foto in zwarte jas), een ouderejaars student, daartoe uitgeroepen door de groentjes, omringd wordt door een lijfwacht waarvan de leden gekleed zijn als romeinse gladiatoren. Op de achtergrond ontwaart men nog het Collosseum. Koningin Juliana enkele flessen wijn toegezonden als „spontane hulde van eenvoudige en oprechte harten". Republikeins leger. De voor lopige federale regering te Batavia zal spoedig een nieuw leger oprich ten van 18.000 man Indonesische troepen, waaronder ook de voor malige republikeinse formaties die zich hebben aangemeld bij de Ne derlandse strijdkrachten. Lichtreclame toegestaan. Elec- trische reclameverlichting is weer in beperkte mate toegestaan en wel uitsluitend voor bedrijfsnamen op de panden waarin deze bedrijven zich bevinden. Slagzinnen blijven verboden. UNCI dankt lovensredder. De United Nation Commissie heeft haar dank uitgesproken aan de Neder landse luitenant baron Van Voorst tot Voorst, die 2 waarnemers het leven redde tijdens een beschieting. Sigarettenrantsoen weer op het oude peil. De staking in de Amsterdamse sigarettenfabriek is thans geëindigd, zodat bij de a.s. bonaanwijzing voor de heren weer zes en voor de dames twee rant soenen zullen worden toegewezen. Hevige brand in Eethen. Door een felle overslaande brand zijn 2 boerderijen en 2 burgerwoonhuizen in de gemeente Eethen verwoest. De schade aan vee en materiaal wordt geraamd op 250.000 gulden. Zes gezinnen werden dakloos. Kolenbonnen worden ongeldig. Op 11 April zullen de bonnen 03 van de brandstoffenkaarten T 806 en TB 806 en de rantsoenbonnen voor brandstoffen met de ^opdruk: „1 eenheid 1948/1949" verlopen. Geldig blijven de bonnen met de opdruk: „l eenheid brandstoffen a.s. moeders". C.N.V. viert jubileum. Op Za terdag 2 Juli organiseert het Chr. Nationaal Vakverbond te Utrecht een massa-meeting ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Luchtlanding in Caïro. De pas sagiersvliegtuigen van de K.L.M. zullen op de route Amsterdam-Ba- tavia v.v. Caïro aandoen. Republikeinse houding teleur stellend. Te Batavia wordt het antwoord van de republikeinen op de uitnodiging tot deelneming aan de voorconïerentie zeer teleurstel lend genoemd. Het Marshall-plan wordt uitge breid. De'Marshall-hulp zal zich tevens uitstrekken tot de overzeese gebieden van de landen, welke in het Marshall-plan zijn opgenomen. Schilderijen van Prinses Wil- helmlna. Ex-koningin Wilhelmina heeft te Apeldoorn een tentoonstel ling geopend van haar schilderkunst, welke expositie een grote belang stelling trekt. Mishandeling in de kampen? Een politiek delinquent, ex-predi kant, heeft over de in Nederlandse Deze week 2 ons drophartjes of 2 ons passfondant voor slechts 45 cent W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. bewaringskampen gepleegde mis handelingen een uitvoerig rapport gepubliceerd dat schrikwekkende feiten aan het licht brengt. Harriman in Nederland. Marshali's reizende ambassadeur, Averell Harriman, is voor een be zoek aan Nederland op Schiphol gearriveerd. „De Nederlander" exit. Het dagblad „De Nederlander" hield met ingang van 5 April j.l. op te verschijnen. Hoofdredacteur was de heer H. A. Lunshof, de vroegere hoofdredacteur van het opgeheven blad „Het Dagblad". Opening Chr. U.L.0,-school te Wissekerke. Zaterdag j.l. vond in de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke de ope ningssamenkomst plaats van' de nieuwe christelijke Ulo-school, die j.l. Maandag haar poorten opende. Aanwezig waren o.m. het bestuur van de Chr. Nat. Schoolvereniging, leraren, leerlingen met hun ouders, afgevaardigden van kerk- en school besturen, de heren A. A. Leenhouts, inspecteur L.O., dr K. Huizenga, in specteur Chr. Nat. Schoolverenigin gen, burgemeester en wethouders van Wissekerke en vele belangstel lenden uit de bevolking. Ds H. Scholing leidde als voor zitter deze samenkomst. Na het zin gen van twee verzen van psalm 150 en het voorlezen van een gedeelte uit Psalm 105, hield ds Scholing een uitvoerige rede over het doel en de geschiedenis van de totstand koming van de school. Hierin zeide spreker o.m. dat op 14 Juni 1948 de eerste vergadering belegd werd door het initiatiefcomité, waarin vooral de heer U. Schuil de stuwen de kracht was. Na het uitstippelen van de te bewandelen weg, werd overgegaan tot het werven van le den, wat in enkele weken een re sultaat opleverde van ongeveer 450 leden. Een voornaam punt, dat in het begin zeer grote moeilijkheden opleverde was het verkrijgen van lokaliteiten, woningen voor de Ie raren, het leerlingenaantal enz. Dat deze moeilijkheden zijn opgelost is een rede tot dankbaarheid. Les wordt nu gegeven in een lokaal van de gemeenteschool, door medewerking van het gemeentebestuur, en in een

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1