ÜOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD KEU VAN DE DAG Fa. f Schipper A Zn No. 2417 Zaterdag 2 April 1949 52e Jaargang Snoezige Jurkjes schudeggen duizendpooteggen zaad- en zig-zageggen tractoreggen grijze werkjas witte overalls DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No.32622. Abonnementsprijs f 1.50 per aar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's Prinses Beatrix opent Beatrix- hal. De openingsdag van de Utrechtse jaarbeurs werd opgefleurd door de komst van prinses Beatrix, die officiëel de Beatrix-hal opende. Dit was haar eerste openbare daad. Het grootste vliegtuig. In A- merika heeft een vliegboot kans ge zien met 269 passagiers een vlucht van enkele uren te maken. Het is bestemd voor vervoer van gewonde militairen. Opheffing textieldistributie in zicht? Minister Van den Brink wordt al sedert dagen bestookt door een telegrammenregen van verschil lende organisaties, die alle vragen om afschaffing van de textieldis tributie. Minister Sassen onderschei den. De afgetreden minister van Overzeese gebiedsdelen, mr E. M. J. A. Sassen, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Bij loting naar België. De Ne derlandse Bank heeft 14 mil'ioen francs ter beschikking gesteld van Nederlandse toeristen die hun va- cantie in België of Luxemburg wil len doorbrengen. Het bedrag zal bij loting onder de aanvragers worden verdeeld. Aanval op Cherlbonafgeslagen. Nederlandse troepen in Cheribon zijn door sterke guerilla-eenheden, voorzien van volautomatische wa penen en mortieren, aangevallen. De benden konden pas met tanks en artillerie worden verdreven. Vergroting Benelux? Ook Frankrijk en West-Duitsland zullen zich waarschijnlijk spoedig aanslui ten bij de economische unie der iage landen. Daarom is de aanvangs tijd der Benelux 6 maanden uitge steld. Het opiumschandaal. Het on derzoek naar de opiumsmokkel in de republiek heeft uitgewezen dat tenminste 15000 kg opium door re publikeinse regeringspersonen in de smokkelhandel is gebracht. Havenstaking in Antwerpen. De communisten hebben te Ant werpen een havenstaking uitgelokt met het doel te agiteren tegen het Atlantisch Pact. en niet duur. Voor de leeftijd van 2 tot 11 jaar brengen wij thans zomer jurkjes in vlotte modelletjes. De Goedkope Simon Goes Kerkhof uit het stenen tijdperk. In de buurt van Parijs, in het dorpje Presles, werd bij het ploegen van een akker een prea-historisch kerkhof ontdekt, dat dateert uit het stenen tijdperk. Ongeveer tienduizend jaar geleden werd het gebruikt. Er zijn belangrijke archeologische vondsten gedaan. In de kuil van links naar rechts de burgemeester van Presles, de heer Laval,fRobert Blanckert, eigenaar van het terrein en de heer Hude, een Parijs' ambtenaar. Geen wreedheden .op Java. De mededeling van het persbureau van de Ned. Hervormde Kerk over wreed optreden van militairen in Peniwen zijn door de regering ge logenstraft. De bewakingstroep van het ziekenhuis, waarop het vuur was geopend, bleek n.l. deel uit te maken van een kwaadwillige bende. 2 milliard dollar aan wapens. Door de Ver. Staten is thans 2 milliard dollar uitgetrokken voor levering van wapens aan bevriende landen. De deelnemende staten van het Atlantisch Pact kwamen hier voor het eerst in aanmerking. Van Rappard ter dood veroor deeld. De voormalige leider van de N.S.N.A.P. dr E. H. Ridder van Rappard is te Den Haag ter dood veroordeeld. Goudsmokkelaar gegrepen. Een Nederlander die met 25 kg goud en 3 millioen Belgische francs over de Frans-Belgische grens trachtte te slippen is in de gevangenis van Avesnes opgesloten. Hij was adjunct directeur van een Amerikaanse vul- penfabriek. Amerika bewapent Iran. Door de Ver. Staten zijn thans voor 26 millioen dollar wapenen naar Iran verscheept, waaronder 50 vliegtui gen en complete tanks, die het Iranse leger in staat moeten stellen zich tegen agressie te verdedigen. Nieuwe zender voor het Vati- caan. De Nederlandse katholieken Uw adres voor alle soorten eggen Wij leveren U uit voorraad 5 en 6 balks 8, 10 en 12 balks Diverse soorten alsmede Nieuwstraat 45 - Tel. 2383 Goes hebben zich voorgenomen ter ge legenheid van het pauselijk priester jubileum een nieuwe vaticaan-zen- der aan te bieden. Persgerecht voor journalisten. Te Amsterdam wordt een persge recht gevestigd dat zal oordelen over de daden en eventuele misda den van journalisten, redacteuren, uitgevers en directeuren. Bloembollensmokkel ontdekt. De politie te Kerkrade heeft smok- Deze week 2 ons allerhande voor 49 cent 2 ons bruidsuikers voor 49 cent W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. keiaars gegrepen die ruim 600.000 bloembollen ter waarde van 2000 gulden naar Duitsland smokkelden. Krijgsgevangenen uit Rusland. 9000 duitse militairen, die nog steeds in Rusland krijgsgevangen waren, zijn in hun vaderland teruggekeerd. Onder hen is de zoon van de duitse communistenleider Max Reimann, die voor goed genezen is van zijn Sowjet-sympathieën. Vulkaan in Schoondijke. 5 vrachtwagens vol granaten, tro- tylbuizen, zakken buskruit en mu nitie zijn te Schoondijke uit een woning weggehaald. De verzame laar vond het heel interessant om zoveel ontploffingsstoffen bij elkaar te hebben. Een Israëlisch consulaat. Te Amsterdam, Den Haag of Brussel zal dezer dagen een consulaat van Israël geopend worden voor de lage landen. Voorconferentie uitgesteld. De voorgenomen voor-bijeenkomst ter voorbereiding van de rondeta felconferentie zal worden uitgesteld, daar dr Van Royen niet tijdig in Indonesië zal kunnen zijn. Naar Washington. De ministers van Buitenlandse Zaken van Neder land, Engeland, België en Luxem burg zijn naar Washington vertrok ken ter ondertekening van het At lantisch Pact. Export naar Frankrijk. De Ne derlandse uitvoer met Duitsland is thans uitgebreid met de Franse zone en zal nu stijgen met 10.000 dollar. Wissekerke. Door de Chr. Hist. Kiesvereniging alhier zijn candidaat gesteld voor de gemeenteraad: 1 C. J. de Smit, 2 J. van Halst, 3 P. G. A. de Lange, 4 A. P. Kra mer, 5 Jac. H. Filius, 6 Jac. Diele- man, 7 A. J. van der Maas, 8 K. C. Versluis. Een prima slechts f 8.95. Pracht kwaliteit f 12.45, maat 48 tot 58. De Goedkope Simon Goes

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1