NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Gingen van ie lag No. 2414 Zaterdag 12 Maart 1949 52e Jaargang DRUK ER UITGAVE A. G. MARKUSSE TE W1SSEKERKE TELEFOOH Ho. 308 - GIRO No.32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. In koekjes en versnaperingen hebben wij steeds iets nieuws! Vlaggeschip der Middellandse Zee. In de haven van Malta arriveerde dezer dagen het vlaggeschip van Vice-admiraal Graaf Mountbatten van Burma, de zware kruiser „Newcastle". Ter gelegenheid van een marine- feest werd de oorlogsbodem gepavoiseerd en gaf een serie saluutschoten af uit het 21-pondsgeschut, waarvan het schip verscheidene stukken aan boord heeft. Amerikaanse en Britse oorlogsbodems vormen nog steeds een geduchte strijdmacht in de Middellandse Zee. Tulpen-Raifye naar ons land. Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse automobielsport wordt dit jaar een sterrit gehouden. Deze zal zijn eindpunt vinden in ons land. Van 26 tot 30 April organiseert de Regionale Automobielsport Club ,,West" een „Internationale Tulpen- Rallye!" met eindpunt Nourdwijk. Groots Engels aandeel. Onder leiding van Veldmaarschalk Mont gomery hebben de vijf landen der West-Europese Unie strategische problemen in studie. Er worden door het ministerie van bevoorra ding reeds maatregelen getroffen om materiaal te leveren aan het nieuwe leger van de Westerse Unie. Vissen in verboden water. Douane-beambten van Campbel town, in het Schotse graafschap Argyllshire, hebben een Nederland se trawler in beslag genomen, die in de territoriale wateren voor de Firth of Clyde zou hebben gevist. Ronde Tafelconferentie. De Ronde Tafelconferentie in Indone sië wordt beschouwd als een laatste poging der Nederlandse regering om uit de dwangpositie te komen, waarin zij zichzelf heeft gewerkt. In federalistische kringen blijft de vrees bestaan in de steek gelaten te worden. Resolutie ten dele uitvoerbaar. Aan de veiligheidsraad is schrifte lijk medegedeeld dat de Nederland se regering de resolutie van de Raad inzake Indonesië niet tenvol- le kan uitvoeren. Zij zal echter haar best doen om een waardige oplossing voor het Indonesische vraagstuk te vinden. Prof. Donkersloot neemt ont slag. Als lid van de Eerste Ka mer heeft prof. N. A. Donkersloot ontslag genomen. De redenen schij nen te liggen in de afwijkende op vattingen over de Indonesische po litiek. Aanvaarde financiën. Zonder hoofdelijke stemming aanvaardde de Eerste Kamer de begroting van financiën. In verband met de Bene- lux-besprekingen zullen de zout en suiker accijnzen worden verlaagd. Nieuwe gezant. In Havanna is de benoeming te verwachten van mr H. Daniëls ambassadeur te Brus sel tot Nederlands gezant. Boekenactie militairen. In de maand Maart zal ten bate van de militairen in Indonesië, door de NIWIN, een inzameling gehouden worden van boeken en tijdschriften. Inzendingen kunt u tot een max. gewicht van twee kg. portvrij stu ren naar B.A.R.K. te Den Haag. Beestachtige bedreiging. Ame rika wordt bedreigd door een in vasie van reusachtige huisjesslak ken, afkomstig uit Afrika. Zij zijn meer dan 20 cm lang en hebben huisjes van 12'/2 cm. Drama van Blauwe kamer" Tegen vier Amsterdamse recher cheurs van de z.g. „Blauwe Kamer", is tegen de één drie jaar gevange nisstraf en tegen de ander twee jaar geëist. Veertienduizend gulden aan steekpenningen, een schrale winst tegenover het verlies van eer, betrekking en pensioen. Haagse Benelux-conferentie. Op de Benelux-conferentie welke Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in Den Haag wordt gehouden, zijn 9 Belgische en 6 Luxemburgse minis ters aanwezig. Extra vleesbon. Bon 024 Alge meen geeft recht op het kopen van 50 gram vlees, dit in verband met de wat ruimere aanvoer van slacht vee. Deze bon is maar één week geldig en loopt 12 Maart af. Maar minder tabak. In verband met het voortduren van de staking zal ook deze week het tabaksrant soen worden teruggebracht. De he ren krijgen n.l. resp. 4 rantsoenen in plaats van 6 en de dames 1 in plaats van 2. Er Es weer room. Koffie-room (20 °/o) en slagroom (40 zijn weer vrij verkrijgbaar. Het verbod tot verwerken van room in ijs is ingetrokken. Krijgskunde op school. Demi- nister van oorlog heeft besloten de leerlingen van middelbare scholen en hun ouders enige kennis over het militaire onderwerp bij te bren gen. Luit.-Gen. Kruis hield de eerste spreekbeurt in Den Haag. 400 baby's naar Nederland. De plannen voor het opnemen van 1500 Berlijnse kinderen, waaronder 400 baby's, in Nederland stuiten op grote moeilijkheden. De regering wil n.l. de zekerheid hebben dat na een periode van 3 a 4 maanden de ge allieerde bezettingsautoriteiten het vervoer per luchtbrug naar Berlijn garanderen. Moeder de gans in het stadion. Op Koninginnedag, 30 April a.s., zal in het Olympisch Stadion in Amsterdam ten bate van het Zwakke Kind een groot openluchtspel wor den opgevoerd dat het oud-holland- se ganzenbord in levende lijve ten tonele voert. Kind verbrand in electrische deken. Te Oosterbeek is een kind je van 2 maanden verbrand door kortsluiting in een electrische deken. De KEMA onderzoekt thans de mo gelijkheden van een constructiefout. Arnerika's geheime dienst in uitbreiding. Met 348 tegen 4 stemmen heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden een wetsont werp aangenomen om de geheime dienst in het buitenland aanzienlijk uit te breiden. Nieuw boek van Kravchenko. De Russische schrijver van „Ik ver koos de Vrijheid" heeft een nieuw werk aangekondigd, dat onthullin gen zal brengen over de NKVD, de geheime Sovjet-Staatspolitie. Dr Van Mook in New York. De voormalige Luit. Gouv. Generaal van Ned.-Indië is per vliegtuig in New York aangekomen. Dr Van Mook zal een serie lezingen in de V.S. houden. De burgemeester van Wisse- kerke is voornemens spreekuur te houden te Kamperland op Dinsdag 15 Maart a.s. des namiddags van 2.30 #tot 3.30 uur in het gemeentege bouw. De burgemeester voornoemd, J. J. van der Maas.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1