ISOOKD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dingen van de dag. TOFFEES No. 2411 Zaterdag 19 Februari 1949 "52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. 88 89ARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No 308 GIRO No.32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Ongefrankearde postpakketten Met ingang van 1 Maart 1949 zul len weer gewone ongefrankeerde postpakketten verzonden kunnen worden. Over de voorwaarden en derg. geven de PTT-kantoren alle nadere inlichtingen. Post voor troepenschip in Port Said. De opvarenden van het m.s. „Johan van Oldebar- nevelt", dat op thuisreis is, kunnen in Port Said post ontvangen. Niet later dan 20 Februari posten. Benelux-conferentie. Op 10, 11 en 12 Maart a.s. zal Ie 's Graven- hage da ministerconferentie der Be- nelux-landen worden gehouden.Meri zal zich o.m. bezighouden met be sprekingen over douanebepalingen. Nieuwe toewijzing dollars- Aan Nederland is voor het jaar 1949 een nieuwe toewijzing dollars verstrekt in het kader van het Eu ropees Herstelplan. Wij mogen re kenen op 335 millioen. Onze. rege ring had 507 millioen aangevraagd. demobilisatie in Indonesië. De regering is voornemens om de thans nog in Indonesië verblijven de militairen in de gelegenheid te stellen zich ter plaatse te laten de mobiliseren. Zodoende komt de mo gelijkheid open om direct in Indo nesië een burgerbetrekking te aan vaarden. Een en ander staat in verband met de vrees voor over schot aan arbeidskrachten in Ne derland. Twintig jaar voor Zondervan. De vroegere commandant van de W.A., mr j. A. Zondervan, is door het Bijzonder Gerechtshof in U- trecht tot twintig jaar Rijkswerk inrichting veroordeeld. Vrije prijzen voor eieren/ Met ingang van 11 Februari zijn de prijzen voor kippen- en eenden eieren vrij. Ook de handel in kip kuikens, leghennen en legeenden is niet meer aan vastgestelde prij zen gebonden. Nederlanders in China maken het goed. Al heeft het ook flink gespannen in de Chinese contreien rond Tientsin en Peiping, toen de communistische legers daar opruk ten, de Nederlanders in deze steden hebben het er allen goed afgebracht. Wel is er enige schade aan Ne derlandse bezittingen ontstaan. Staking N.D.S.M. opgeheven. Een der voornaamste stakingen in Amsterdam, die bij de Nederlandse Droogdok- en Scheepvaartmaatij, is opgeheven. De directie had alle Valkuil voor smokkelaars. Duitse grondwerkers moeten in de buurt van Eschwege een valkuil voor smokkelaars aanleggen. Alle paden en sluipweggetjes, die van de Amerikaanse naar de Russische zóne voeren, worden van zo'n dwarsliggende loopgraaf voorzien, als hulpmiddel in de strijd tegen $e smokkelaars, die het verkeer tussen de zones onderhouden. De Duitse politie heeft opdracht gekregen scherpere bewaking in te stellen. stakers ontslagen en heeft er nu weer de helft van aangenomen. E.V.C. eist loonsverhoging. Nu het stakingsvuurtje in Amster dam niet al te best wil oplaaien' heeft de E.V.C. aan de Rotterdam- .se Scheepvaartver. „Zuid" een eis van vijf gulden loonsverhoging voor alle havenarbeiders ingediend. Kleine grenscorrecties Van Duitse zijde kan men niet langer weigeren om over de grens correcties te discussiëren. Men wil het niet riskeren, dat de beslissing over hef hoofd van-de Duitse re geringen heen genomen zou worden. Landverhuizing door de lucht. Het volgend jaar is de K.L.M. van plan een D C-6 in gebruik te ne men voor het vervoeren van land verhuizers. Het toestel biedt plaats aan 70 passagiers. Concertgebouw schandaal. Dat de collaborateur Willem Men gelberg jaarlijks een pensioen van tienduizend gulden uitbetaald krijgt, heeft diepe verontwaardiging te weeg gebracht. Over het plan van de Spanjereis zijn nu nadere bij zonderheden bekend. Sommige or kestleden weigeren in ieder geval aan een reis naar Spanje deel te nemen. Nederlandse groente voor W. Duitsland. Met Nederland is een overeenkomst gesloten om dit voor jaar tot een groenteleverantie over te gaan tot een bedrag van 3 mill, dollar, o.a. 2 mill, voor tomaten, komkommers en bloemkool en een half mill, aan vroege groenten, in het bijzonder sla en spinazie. Weer garnizoenstad. De tot heden te Bloemendaal gevestigde Stormschool zal 1 April a.s. haar intrek nemen in de Engelbrecht v. Nassau-kazerne te Roosendaal. Een 105-jarige overleden. Te Barneveld is „Tante Mietje" op 105-jarige leeftijd overleden. Zij is overleden ten gevolge van griep. Onsportieve houding van een Amerikaanse. Fanny Blankers Koen heeft de 100 meter horden verloren door een val die veroor zaakt werd door een onverwachte kuil in de baan. Deze werd direct daarop gerepareerd en er werd be sloten opnieuw te lopen. Dit wei gerde echter de 17-jarige winnares Majore Johnson. Verpleegsters krijgen beter sa laris. Met terugwerkende kracht van 1 Januari af zijn de verpleeg sterssalarissen verhoogd ep pensi oenen vastgesteld. Ter kennismaking met onze grote sortering deze week 3 ons toffees voor slechts 49 cent W. DINGEMANSE Levensmidd.tjedrijf, Kolijnsplaat Telegrammen naar Amerika. Met ingang van 16 Februari 1949 worden de tarieven voor gewone telegrammen voor de Verenigde Staten van Amerika en hun bezit tingen gewijzigd. f DIALECTEN- VOLKSKUNDE- EN NAMENONDERZOEK Voor een aantal plaatsen in onze omgeving, waar nog steeds geen of nog niet voldoende medewerkers zijn, zoekt de Centrale Commissie voor Onderzoek van het Nederland se Volkseigen, Kloveniersburgwal 29 te Amsterdam, personen die be reid zijn de vragenlijsten in te vul len, die ten behoeve van haar on derzoek eens per jaar worden uit gezonden. Deze plaatsen zijn: Gapinge, •Grijpskerk, Kleverskerke, Kortgene, Koudekerke, Meliskerke, Middel burg, Nieuwdorp, Nieuwland, Oost- kapelle, Oostsoeburg, Rittem, Se- fooskerke, Vlissingen, Westsoeburg, Wissekerke, 'tZand (gem. Koude kerke). Gaarne wekken wij onze lezers uit deze plaatsen, die zich in staat achten de lijsten van de Commissie in te vullen op, om op deze wijze dit bij uitstek nationale en voor de wetenschap zo belangrijke werk te steunen. De vereniging ter veredeling van het ambacht zal dit jaar in de pe riode van 25 Juli 6 Augustus te Amsterdam, Utrecht, Assen en Sit- tard gelegenheid geven tot het af leggen van de examens ter verkrij ging van de graden van „gezel" en „meester" in de ambachten: tim meren, meubelmaken, huisschilde ren, metselen, plaat- en smidsbank- werken, vuurwerken, constructie- bankwerken, machinebankwerken, machinedraaien, lood- en zinkwer ken, koperbewerken, modelmaken en steenhouwen. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat ook de examens voor meester meubelma ker, smid en huisschilder weer zijn ingesteld. Inlichtingen en inschrij vingsformulieren zijn kosteloos ver krijgbaar bij het secretariaat, Raad huis, kamer 197, Amsterdamse. De inschrijving moet vóór 15 April a.s. geschieden. Dampo is niet de goedkoopste, maar wei de beste verkoudheidszalf.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1