NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Bericht ie. 2409 De Amsterdamsche Bank N.V. Zaterdag 5 Februari 1949 52e Jaargang DRUK EKi UITGAVE A. 8. HARKU8SE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No.32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Op roek naar de vrijheid. Zeven en dertig Finnen en Esten zeilden met een oude schoener „Eva" van Zweden naar de Oostkust van de Ver enigde Staten. Zij vluchtten voor de dreiging van de Russische onder drukking, zoals zij bij hun aankomst in Amerika verklaarden. Na hun zeereis 'van 6100 mijl vertoeven zij voorlopig in een quarantaine-station in Miami, Californië, Koperen huwelijksfeest. H.M. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen 7 Juli a.s. hun koperen hu welijksfeest herdenken. Deze her denking zal uitsluitend tot de fa miliekring worden beperkt. Grenswijzigingen? Uit Parijs wordt vernomen, dat binnenkort zal worden begonnen met een onder zoek naar de grenswijzigingen met Duitsland, die België, Frankrijk, Ne derland en Denemarken wensen. Twee doden op Sumatra. Op 22 Januari is op Zuid-Sumatra een Pipercub van de militaire luchtvaart neergestort. Twee inzittenden wer den gedood. Het wrak werd gevon den in een moerasbos. Aardolie op de Veluwe Bij Zwartebroek op de Veluwe'is men van plan in de naaste toekomst een boring van tweeduizend meter diep te te verrichten. Men vermoedt hier aardolie aan te treffen. Bevreesd voor de Benelux In Engeland vreest men, dat de ge meenschappelijke Benelux-tarieven het de Britse exporteurs lastig zul len maken, terwijl de tol-opheffing vele Nederlandse importeurs er toe zal brengen in België te kopen, in plaats van in Engeland. 69 Dotectivobureaux. In Am sterdam zijn minstens 69 detective- bureaux, waarvan 27 als twijfelach tig en ongunstig geclassificeerd zijn. Telegraaf en Courant". De Raad van Beroep heeft het naams- verbod, opgelegd aan het dagblad „De Telegraaf", nietig verklaard. Eveneens van „de Courant - Het Nieuws van de Dag". Doodstraf tegen Zondervan Tegen de eens zo toegewijde adju dant van Anton Mussert, Arie Jo- han Zondervan, ex-commandant van de W.A., is de doodstraf geëist. Onder één hoedje- Voor de E- conomische Rechter in Amsterdam stonden twee Amsterdamse politie agenten terecht. Zij speelden met een zeeman onder één hoedje, ar resteerden hem zogenaamd en na men met hem een flinke partij si garetten mee van boord. De agen ten kregen 4 maanden gevangenis straf en nog een jaar Veenhuizen. Schreieder buiten vervolging. Joseph Schreieder, een van de kop stukken van de Duitse Sicherheits- dienst, die voor het Bijzonder Ge rechtshof te Leeuwarden was ge daagd, is vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs en zal als onge wenste vreemdeling over de grens worden gezet. Nieuwe regering voor Pasoen- dan. Nadat de regering van Pa- soendan (West-Java) op 19 Dec. van het vorig jaar was afgetreden, is men er eerst thans weer in ge slaagd een nieuw kabinet samen te stellen. Ontploffing in melkfabriek. In een melkfabriek in Amsterdam is dezer dagen de verwarmingsketel van een pasteuriseerapparaat ont ploft. Een stuk muur van 20 m2 werd uit de gevel van het fabrieks gebouw geblazen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Boottrein naar Genua. Voorde eerste maal na de oorlog zal er weer een boottrein naar Genua vertrek ken. Dit staat in verband met hel uitvallen van de luchtverbinding met Indonesië voor passagiers. De boot trein verkort de duur van de reis per schip aanmerkelijk. RECTIFICATIE. Hedenmorgen, 5 Februari, van 9 tot 11.30 uur, is de laatste gelegen heid te WISSEKERKE voor het in dienen van aanvragen voor werk kleding. T.D.'s van betrokkenen die nen hierbij te worden overgelegd. Ze zijn er weer! Onze fijne Zandringen, kletskopjes, jam wafels, sprits, bitterkoekjes, eierkoekjes, enz. W. DINGEMANSE Levensmidd bedrijf, Kolijnsplaat. Gemeenteraadsvergadering Wlssekerke. Vrijdag 28 Januari j.l. vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester Van der Maas voltal- Hg. De voorzitter hield een nieuw jaarsrede, waarin hij o.m. wees op de moeilijkheden met betrekking tot de woningvoorziening, voorna melijk te Kamperland en waarin hij nog mededeelde dat de nieuwe brandspuit vermoedelijk binnen en kele weken zal worden afgeleverd. De heer Kramer dankte als oudste raadslid voor de gesproken woor den en wenste de voorzitter weder kerig het beste toe. Op verzoek van W. H. van der Weele e.a. werd een bijdrage van f 35.toegekend in de kosten van demping van een sloot langs de woningen B 91 t.e.m. B 96 te Kam perland. De voorzitter deelt mede dat bij Jac. de Smit te Kamperland een electrische straatlantaarn zal wor den geplaatst. B. en W. zijn van oordeel dat het instellen van één-richting-ver keer op de dijk bij P. A. van Damme te Wissekerke, waaromtrent de heer Leendertse in een vorige vergade ring had verzocht, mede met het oog op de bezwaren voor de in die omgeving wonende landbouwers, niet wenselijk moet worden geacht. De verordening op de keurings dienst van vee en vlees werd aan gevuld met een bepaling, waarbij het verboden wordt, ook bij huis slachting, dieren te slachten zonder voorafgaande bedwelming. Vastgesteld werd een tijdelijke uitkeringsregeling bij eventueel ont slag van gemeentepersoneel in tij delijke dienst. Op enkele verzoeken om onthef fing van hondenbelasting werd gun stig beschikt. Besloten werd tot incorporatie der tijdelijke en vaste toelagen op de jaarwedden der ambtenaren en arbeidscontractanten die niet vallen onder de loon- en salarisverorde ning 1948. Ingewilligd werd een verzoek van het schoolbestuur der Ned. Herv. School te Kamperland om overeen komstig art. 72 der Iager-onderwijs- wet 1920 de benodigde gelden be schikbaar te stellen voor de aan- deelt hierdoor mede, dat door haar zijn overgenomen de assurantie-portefeuilles van wijlen dhr J. Versprille te Siortgene en het Amsterdams Assu rantiekantoor Geuze Poortvliet. Hen die via deze firma's verzekerd zijn, wordt verzocht zich bij voorkomende gevallen te wenden tot haar Correspon dentschap te Kortgene, Voorstraat 41 of tot haar acquisiteur M. Louwerse te Geersdijk.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1