Pianostemmen werksamenkomst. prima Th. lie Looff tan pluimveehouders. PREDIKBEURTEN P. van der Moere „Het Groene Kruis" te Kortgene. Algemene vergadering Mandarijnen Busgroenten Verse groenten Zwart hondje vermist Ariël motor Heren pluimveehouders Mej. A. L. v.d. Weele japon dagmeisje gevraagd C. QUISPEL Maandag a.s. een ophaaldienst voor eieren te beginnen. loopt vlot, doch hoewel de Cana dese Minister van Buitenlandse Za ken, mr Pearson, enkele maanden geleden nog tegenover ons verklaar de, dat zijn land in 1949 zeker 20.000 Nederlanders voornamelijk landarbeiderskrachten wil opnemen, staat het nog te bezien of dit aan tal kan worden bereikt in verband met de beschikbare scheepsruimte. Van officiële zijde verklaarde men ons, dat als de 10.000 wordt ge haald, het resultaat niet ongunstig mag worden genoemd. De emigratie naar Australië wordt eveneens bevorderd. Eind 1948 gingen er 850 Nederlanders (de eerste grote groep na de bevrijding) per „Volendam" naar dit verre werelddeel. In de loop van 1949 hoopt men een tweede schip te kunnen inleggen. Nieuw Zeeland dat aanvankelijk zijn poorten ge heel gesloten hield voor Nederlan ders, heeft ze eind 1948 op een kier geopend en 100 jonge Neder landse boerenarbeiders de gelegen heid geboden zich in een nieuw vaderland te vestigen. Emigratie naar Zuid-Afrika, een nog altijd zeer aantrekkelijk land voor Nederlanders in verband met de stamverwantschap, verloopt crescendo. Regelmatig vertrekken emigrantenschepen uit de Neder landse havens. Oud-Minister Weiter heeft, als voorzitter van de Stichting land verhuizing Nederland, gesproken over de kansen tot vestigen in Chili en Peru. De Verenigde Staten houden helaas nog vast aan hun jaarlijks quotum. Maar hoe men de zaak ook keert of wendt, de Nederlandse regering is gelukkig afgestapt van haar stand punt, dat emigratie niet dan slechts in uiterste noodzaak mag worden aangemoedigd. Zo ook is de de- viezentoewijzing ruimer geworden. Men mag weliswaar nog geen ka pitalen meenemen, maar betaling- der reiskosten in Nederlands geld is toegestaan in gevallen, waarin dit vroeger niet zo was en soms krijgt men zo bijvoorbeeld Frank rijk f 2500 aan Franse francs mee als men daar een boerenbe drijf pacht. En tenslotte is er een voorstel aan de Staten-Generaal om één millioen gulden beschikbaar te stellen voor verlening van steun aan emigranten voor wie de reis kosten in bepaalde gevallen een beletsel zouden vormen om te ver trekken. Wel is nog altijd een „ver klaring van geen bezwaar" nodig, maar wanneer men aan andere, algemene en speciale eisen (o.a. vakkennis) voldoet, wordt zo'n verklaring vlot afgegeven en hangt de mogelijkheid van vestiging in een ander land slechts af van de bereidheid van die buitenlandse regering om de emigrant toe te laten. Griep - Griep - Griep Veel middelen aanbevolen: SANAPIRIN nochtans het beste! Tabletten, per koker 40 en 75 ct. Tjepoe, 25 December 1948. Aan alle familie, vrienden en be kenden een gelukkig nieuwjaar toe gewenst. Se(gt. H. K. Kramer. 2-3-7 R.I. Gerf. Kerk te Wissekerke Zondag 23 Januari 10 uur leesdienst, 6 uur ds Scholing te Kamperland. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. dhr. Kraak en nam. ds J. Boerlijst. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. A.s. Zondag 10.15 uur dhr Over- gaauw, n.rn. ds Strating, s' Heer- Abtskerke. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Heden behaagde het de Hee- re, tot onze diepe droefheid, tot zich te nemen, in de hope des Eeuwigen levens, onze ge liefde broeder en zwager Leendert Ftfiarinus Bouwense, in de leeftijd van 65 jaar. Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. De diepbedroefde familie, Den Haag: C. P. Bouwense. M. Bouwense- Paterik. U.S.A.: B. Beversluis. Kortgene: P. M. Bouwense. P. Bouwense - de Voogd. Waarde: J. J. Bouwense. Kortgene: Wed. A. A. Bouwense- Zandee. Ierseke L. P. Hirdes- Bouwense. C. Hirdes. T. Meijaard- Bouwense. J. Meijaard. Kolijnsplaat: A. de Koster- Bouwense. D. de Koster. Kortgene S. Israël - Bouwense. W. Israël. Kortgene, 17 Januari 1949. (VT. Kempe en D. KempeLouws zeggen, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Kamperland, 20 Januari 1949. Mede namens wederzijdse ouders onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij ons huwelijk ondervonden. L. M. van der Weele. M. van der Weele - Vogelaar. Kolijnsplaat, Januari 1949. Vanaf heden niet meer Dinsdagsmorgens gesloten, maar na 12 uur 's middags Kapper, Kamperland op Donderdag 27 Januari 1949 in hotel „De Graaf van Buren", des avonds 7.30 uur. Agenda a. Opening der vergadering en no tulen der vorige vergadering. b. Ingekomen stukken. c. Rekening en verantwoording door de penningmeester over 1948. d. Vaststelling ener begroting over 1949. e. Benoeming van een nieuw lid voor de financiële commissie. f. Benoeming van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heren C. J. van Damme, P. de Regt en J. L. Versprille. g. Voorkomende zaken. Opkomst gewenst. De secretaris-penningm., J. L. Versprille. Kortgene, 20 Januari 1949. Aanmelding van nieuwe leden voor of tijdens de vergadering. In woners van Kortgene, die geen lid van bovengenoemde vereniging zijn en eventueel materialen van de ver eniging zouden moeten gebruiken, kunnen volgens het reglement wor den beboet. Vanaf hedan Kolijnsplaat met witte borst, naam Robbie. Gaarne inlichtingen bij Van Dijk, Kaaidijk 289, Kortgene. T© koop 2llz pk, met duo, nieuwe banden, pas gerevideerd. Haven 103, Tel. 225, Kolijnsplaat. Als verzamelaarster van eieren, bied ik mij hier mede aan, om de eieren wekelijks door de heer C. A. Groenleer te laten ophalen. Beleefd aanbevelend, A 46, Kolijnsplaat. Servetten in diverse soorten Damastpapier in rollen van 50 en 100 cm breed Kastranden in witte en gekleurde dessins Kastpapier Boekhandel Markusse Wissekerke T© koop een in goeden staat zijnde leeftijd 16—18 jaar, zonder punten. Te bevr. agent van dit blad, Ko lijnsplaat. T© koop pim. 4000 kg hooi 4 wielen en assen z.g.a.n. 1 benzinemotor 3 p.k. L. VAN DER MOERE, Kamperland. Met Februari BAKKERIJ NOORDHOEK, Geersdijk per keer en per abonnement Heemraadsingel 304 Rotterdam Tel. 38155 Wij leveren en repareren onder garantie! v Hierbij deel ik aan pluimveehouders van Noord-Beveland mede M. H. NOORDHOEK - KORTGENE. Zondag 23 Januari houden de Geref. Jeugdverenigingen van Kamperland in de Geref. Kerk een leder is hier hartelijk welkom. Aanvang 7.30 uur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 3