fietst™ competitiewedstrijd iCTETtSSEK REISTASSEN F. I. Verburg Landbouwer.sirs|ian PREDIKBEURTEN Hedenmiddag Col. boys II - Kattendijke I een gouden broche Een arbeider gevraagd Kliefhout en spanen Verkoping Woensdag 1G Februari 1949. onderdrukken, met drie of meer in jecties kunnen ze de framboesia ge nezen, met zalf kunnen ze de sca bies de kop indrukken. Vol vertrou wen komen de zieken naar de ge- improviseerde poliklinieken, waar de witte vlag met het rode kruis wappert: „Help ons!" Bij honderden, komen ze, van heinde en ver. Soms uren lang strompelend over slecht onderhou den wegen en hobbelige bospaad jes. Soms gedragen op een bam boe-brancard door hulpvaardige dessa-genoten. Ze worden niet te leurgesteld: De elf teams werken van de vroe ge morgen tot de late avond in Djocja, in Solo en in Blora. In As- sahan zijn drie teams aan de arbeid en in het Tapanoelische twee. Van Batavia uit- wordt Bantam verzorgd en de Rode Kruis-afdeling in Ban doeng zorgt voor de eigen omge ving; er is ook een team naar Oost- Java gezonden. Tien verpleegsters, die op het punt stonden met de „Ruys" te repatriëren, zijn geble ven toen de actie begon; haar er varing was te veel waard op dat ogenblik en die werd met liefde en toewijding opnieuw beschikbaar ge steld. Op het ogenblik werken voor het Nederlandse Rode Kruis in In donesië 24 artsen en 300 verpleeg sters, benevens 200 Rode Kruis werk sters en -werkers, die als verpleeg hulp, als analyste, als apothekers assistente, als chauffeur of bij de administratie dienst doen. Honderden, neen duizenden in jecties worden dagelijks gegeven. Duizenden wonden worden gerei nigd en tienduizenden lijdenden verzorgd. Neen, de bevolking van Indonesië vertrouwt niet tevergeefs op de hulp van het Rode Kruis; dat wil zeggen zo lang het Rode Kruis kan rekenen op de hulp van het Nederlandse volk. Want de voorraden geneesmid delen minderen snel en als zij niet op tijd kunnen worden aangevuld, dan kan het Rode Kruis óók niet veel meer doen. „Simavi" en „Ne derland helpt Indië" hebben het Nederlandse Rode Kruis reeds enige malen geholpen door geneesmidde len of gelden voor aankoop daarvan beschikbaar te stellen, doch er is altijd méér nodig. In de eerste plaats het kostbare neo-alasphine voor de framboesia-bestrijding. Kostbaar in de dubbele zin van het woordwant dit wondermiddel is in staat een der vreselijkste tropische ziekten afdoen de te genezen, maar het kost ruim f 11.000.— per kg. Ook scabiëszalf is nodig om de schurft de kop in te drukken en daarbij geconserveerde melk voor de kinderen, de lijders aan t.b.c. en de vele, vele onder voeden. Deze hulp in de vorm van de hoog nodige geneesmiddelen moet uit Nederland komen! Er is voor dat doel een aparte postgirorekening geopend op no 8540 ten name van het Nederlandse Rode Kruis. Door de medewerking van de PTT zal het echter ook mogelijk zijn voor diegenen, die slechts één gulden of minder kunnen bijdragen, hun gaven te zenden. Daartoe kunnen zij op één of meer briefkaarten een bedrag tot 1 gulden aan postzegels plak ken, dat door de PTT aan het Ne derlandse Rode Kruis zal worden gerestitueerd. Deze briefkaarten moe ten geadresseerd worden aan het Hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, den Haag, met de vermelding: Huipaan Indonesië. Het is in deze tijden moeilijk om in financiëel opzicht te doen waartoe het hart dringt, maar met vele kleine bijdragen kan óók de grote som bijeengebracht worden, die nodig is om het ontzegbaar leed te ver zachten. N00RD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD DRUKKERIJ MARKUSSE WISSEKERKE TELEFOON K 1107 - 308 Geachte Lezer(es). Iedere Zaterdag zien de meesten Uwer de komst van dit blad met belangstelling tegemoet. In veel sterkere mate is dit ook bij de jongens overzee het geval. Wij drukken speciaal voor hen dit blad op luchtpostpapier, zodat het wekelijks per luchtpost aan hen kan worden toegezonden. Geeft ons het adres van Uw zoon, broer of verloofde en wij verzenden wekelijks dit blad Vrijdagsavonds aan hen af, zodat zij het op het eind van^de andere week in hun bezit hebben. Zodoende blijven de jongens „bij". De kosten voor een geheel jaar bedragen maar f 7.50. De Uitgever. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 'tHart. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Beide diensten ds Boerlijst. Voor- midd. 10.15 uur H. Avondm. Nam. dankzegging. Ned. Herv. Kerk Wissekerke Voorm. de heer Louwerse en nam. ds Meijer, bevestiging ouderlingen en diakenen. In de namiddagdienst collecte voor de Bewaarschool. Heden overleed in het zie kenhuis ta Goes, na een kort doch smértelijk lijden, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante, mej. Adriana Bareman, in de ouderdom van bijna 64 jaar. Uit aller naam, W. Bareman. Kolijnsplaat, 12 jan. 1949. Heden overleed in huize „Vredestein" te Wissekerke onze geliefde vader en groot vader, de heer Adriaan van der Moere, in de leeftijd van ruim 77 jaar. Janna Mouthaan - van der Moere. Cristiaan Mouthaan. Kolijnsplaat, 12 Jan. 1949. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Johannis Fortuin, in de ouderdom van 84 jaar. 's Gravenhage, 13 Jan. 1949. Beukstraat 34. Wed, C. Fortuin- Fortuin. A. S. Meijer- Fortuin. J. Meijer. J. M. Fortuin. S. K. Fortuin- Knaub. en de kleinkinderen: Tinie Meijer en verloofde. J. M. P. J. Meijer, dpi. wachtmeester, Soerabaja. Rientje. jopie. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a.s. op de Algemene begraafplaats, Kerk hoflaan. Vertrek van het sterfhuis te 12.30 uur. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig lij den, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mej. Lena Reinhoudt (geb. Janse), in de ouderdom van 68 jaar en 3 maanden. Kamperland I. J. Reinhoudt. Kortgene: M. M. Bouwense- Reinhoudt. A. Bouwense en kind. Kamperland, 13 Januari 1949. Aan alle familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. G. de Regt en familie. La Craie, Monts, I.-et-L., Francé. Bij mijn terugkeer naar Frank rijk dank ik allen voor de belang stelling en gastvrijheid tijdens mijn vacantie ondervonden. Ook nog dank voor dat verspreiden van valse geruchten. J. P. Karreman. „Basse Cour" Louroux, I.-et-L., Fr. Voor de hartelijke blijken van belangstelling voor en bij ons hu welijk ondervonden, betuigen \Vij onze oprechte dank. A. Markusse. P. A. Markusse - Priester. Voorstraat 7, Kats. Aanvang half drie Met Kerstdag te Kortgenè verloren (aandenken) Tegen beloning terug te bezorgen bureau van dit blad. Jonge hennen Witte Legh. 7 mnd. f 7.-. Andere rassen f 8.- N.-H. Blauwen 4 mnd. f 6.-. W. Legh. br. '47 d.d. rui f5.- Andere rassen br. '47 f 6.-. Khaki Camb. Eenden 6 mnd. f 4.50. Erk. Pluimveeh. (no 1101). Mulderslaan 12, Veenendaal. ZOJUIST ONTVANGEN in alle maten, vanaf f 8.— van prima kwaliteit en lage prijzen bij Schoen- en lederwaren Kortgene TE KOOP ook per stuk, van particuliere instelling: 9 moderne, als nieuwe I I inbraakvrije Brandkastjes I in maten van 60-70-80 en 90 cm hoog. Brieven onder no 79, I bureau van dit blad. bij j. WISKERKE, Prinsendijk, Kort gene. te koop bij P. DE HAZE, C 73, Geersdijk. Voorlopig bericht van de ten verzoeke van de heer P. do Pree Azn, te Kolijnsplaat op Nader te adverteren. Deurwaarder G. Heijboer.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 3