uienzaad 1 Boekhandel Markusse PREDIKBEURTEN. Aan allen die op 12 December j.l. van hun belangstelling blijk gaven onze hartelijke dank. Fam. C. Bouwense. Kortgene, Torendijk. ZUSTER KRELLO dankt vrien delijk voor de op 1 januari ont vangen gelukwensen en1 biedt we- derkerig de hare aan. Kortgene, januari 1949. Voor de gelukwensen, ontvangen bij de jaarwisseling, betuigen wij onze dank en bieden wederkerig de onze aan. P. J. Bom. P. Bom - van Oeveren. Kolijnsplaat, Januari 1949. Dokter en mevr. 't HART - WAG NER danken hierbij voor de ont vangen gelukwensen bij de wisse ling des jaars en bieden wederkerig de hunne aan. Kamperland, Januari 1949. Onder hartelijke dankbetuiging voor de ontvangen gelukwensen, wensen Ds en MEVR. VAN DEN ENDE-WISSE allen een gezegend, nieuwjaar. Kamperland, Januari 1949. De FAMILIE VAN ARENTHALS te Kats zegt hartelijk dank voor de ontvangen gelukwensen voor het nieuwe jaar en biedt wederke rig de hare aan. Ds en Mevr. KLUIVER -GERRET- SEN zeggen hartelijk dank voor alle gelukwensen bij de jaarwisse ling ontvangen en wensen weder kerig allen een gezegend 1949 toe. De heer en mevrouw MARKUS- SE - CAPELLE zeggen, met weder kerige heilwens, hartelijk dank voor de bij de jaarwisseling ontvangen gelukwensen. Leiden, Januari 1949. M. Kempe en S. Louws geven U, namens wederzijdse ou ders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woens dag 19 Januari a.s. Kerkelijke bevestiging in de Geref. Kerk te Kamperland, des nam. om 4 uur door de Weleerw. Heer Ds H. Scholing. Kamperland, Molenweg B 422, Oostkapelle, Molenweg 19, 7 Januari 1949. Toekomstig adres: Hoedekenskerke, Kerkstraat A 53. Heden overleed na een lang durig lijden, onze innig gelief de vader, schoonvader en opa Lóurus Lourusse Lous in de ouderdom van bijna 73 jaar. J. Lous. H. Lous-Heijboer en kinderen. Voorh. Wed. L. Lous- van Berchum. L. Koole. W. #CooIe-Lous. Adrie Lous. Kamperland, 2 Januari 1949. Zondagdiensf artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. P< Maas en Dr J. L. J. Bruynzeel. Heden overleed in Huize „Rustoord", na een kortston dig geduldig gedragen lijden, onze lieve broeder Pieter de Smit, in de leeftijd van bijna 67 jaar. Dat zijn heengaan vrede is geweest, is ons tot troost. Uit aller naam, W. de Smit. Kolijnsplaat, 5 Januari 1949. De begrafenis zal plaats heb ben Zaterdag 8 januari 1949, des middags 2 uur. Getroffen ben ik door het mede leven en de belangstelling tijdens mijn ziekte en bij mijn thuiskomst en niet minder door de bloemen, die mij in het ziekenhuis en bij mijn hersteld wederkeren werden bezorgd zowel door particulieren als door combinaties van buurtgemeenschap pen. Ieder die daar deel aan heeft wens ik, mede namens mijn vrouw, daarvoor hartelijk te danken. Wat het afscheid op 31 Decem ber betreft, het deed me ten slotte toch goed velen uwer de hand te mogen drukken. Van degenen die er om een of andere reden niet wa ren, neem ik,bij deze ook afscheid als huisarts. Mijn dank voor de door u allen mij aangeboden bloemen en prach tige boeken. L. G. Gelderman. Kortgene, Januari 1949. Geref. Gem. Kolijnsplaat. Woensdagavond 7 uur Ds F. Die- leman van Borsele. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Zondag a.s. 10.15 uur dhr Over- gaauw en nam. Ds Nutbey van Wil- helminadorp. Oud Geref. Kerk Kamperland. Dinsdag 11 jan. 6.30 uur Ds Van Dijk van Kapelle a.d. IJssel. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Zondag a.s. Voor- en nam. Ds Meijer. Handelen in consumptie-aardappelen innot personen zonder erkenning. Het blijkt, dat er nog steeds te lers van aardappelen zijn, welke hun consumptie-aardappelen verko pen aan handelaren, welke niet im het bezit zijn van een erkenning. Ook zijn er telers, welke voor de verkoop van hun consumptie-aard appelen gebruik maken van een niet-erkend tussenpersoon. De handel in consumptie-aard appelen is echter gebonden aan de Aardappel verordening 1947, volgens welke verordening alleen die per sonen als handelaar of tussenper soon mogen optreden, welke als zodanig erkend zijn. Hoewel tot dusver bij het con stateren van overtredingen soepel is opgetreden, zodat in vele geval len slechts waarschuwingen zijn ge geven, zal in het vervolg bij over tredingen streng worden opgetreden. Indien nu wordt geconstateerd, dat handel in consumptie-aardappelen met een niet-erkend persoon wordt gedaan, zal zowel tegen de teler als tegen demiet-erkende handelaar of tussenpersoon proces-verbaal worden opgemaakt. Beroep op onbekendheid met de Aardappelverordening 1947 zal niet meer kunnen baten, aangezien thans algemene bekendheid met deze Aard appelverordening kan worden ver wacht. Indien men dus zijn aard appelen wil verkopen aan een han delaar en men is er niet zeker van of deze persoon in het bezit is van een erkenning, dient mefi allereerst de erkenningskaart van de hande laar te vragen, alvorens tot een transactie wordt overgegaan. Men zij dus gewaarschuwd! Vereniging voor Ziekenhuis verpleging in Zuid- en Noord-Beveiand. In de Dinsdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes gehouden bui tengewone vergadering van de Ver eniging voor Ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord-Beveland', kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om de contributie voor de collectieve Sanatorium-verzekering met ingang van 1 Januari 1949 met één cent te verhogen. De Nederlandse Sanatorium-ver zekering te 's-Gravenhage zag zich genoodzaakt, gezien de sterke toe name van t.b.c.-gevallen en de ver hoogde tarieven in de sanatoria, de premie voor haar verzekering voor het gehele land te verdubben. Daarom moet de contributie voor de leden van de A-verzekering, de B-verzekering en de aanvullende verzekering met één cent worden verhoogd, terwijl de premie voor het afzonderlijke sanatorium-fonds, waarbij een deel van de leden is aangesloten, moet worden verdub beld. Na enige bespreking werd dit voorstel met algemene stemmen aangenomen. Daarna kwam in behandeling een schrijven van een der onder-afde lingen om aan die boden, welke hiervoor^ redelijkerwijs in aanmer king komen, een toelage te willen verstrekken. Het bestuur stelde voor om met ingang van 1 Januari 1949 aan die onder-afdêlingen, welke aan haar boden minstens 8 °/0 van de geïnde contributie als vergoeding uitkeren, in plaats van 10 °/0, 12 °/0 korting op de contributies te verlenen. Daarbij merkte het bestuur op, dat onder-afdelingen, welke hiertegen bezwaar mochten hebben, de be staande regeling kunnen handhaven. Nadat hierover enige bespreking was gevoerd, werd dit voorstel niet 2 stemmen tegen aangenomen. Rijnsburger te koop en nog een partijtje Eerstelingen zetgoed J. Dourleijn, Co. Zn. Wissekerke De Ontv. Griffier van de Heer- Janszpolder zal op Zaterdag 15 Januari a.s. n.m. van 2.30 tot 4.30 uur in het Café van Splunter te Kamperland zitdag houden voor het innen van dijkgeschot. Wij hebben op het ogenblik ruime voorraad in: Bloc's rekeningen 1 Luchtpostmappen en -bloc's B Notitieboekjes 1 Tabellarische i kasboeken 1 Bloc's schrijfpapier 1 Registers, 1 j ook met alfabeth 1 i Dozen luxe post 1 Patronen- en kaftpapier B j Damast- en kastpapier B Briefkaart en fotoalbums fl Gelinieerd foliopapier 1 Carbon, H voor hand en machine Ij Kwitantieboeken Wissekerke

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2