r UTOftB-BEWiLANOS 1QEUWS" III ADVERTENTIEBLAD tid du ie oud qeqeven, id No. 2404 Zaterdag 1 Januari 1949 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. De Oudejaarsavond noopt ons als het ware om even stil te staan in de roes van het leven. Duidelijker dan ooit constateren we op deze avond, dat alweer een jaar verstreken is. Een jaar, waarin we geworsteld en gezwoegd hebben voor ons dagelijks brood, voor onze idealen en voor onze liefhebberijen. En we constateren, dat het jaar ons eigenlijk geen tijd genoeg gegeven heeft om alles te doen zoals we het wel graag hadden gewild. Hoe ouder we worden, hoe sterker we gaan beseffen, dat de tijd toch zo vlug gaat, ons leven toch eigenlijk zo kort is.. De jeugd meent, dat de tijd nog onmetelijk is, dat ze over „plenty" tijd beschikken kunnen om hun plannen te verwezenlijken. Doch met het stijgen der jaren komen ook zij in tijdnood. En dan is het zoals wij dat nu op deze laatste avond van het jaaA* overpeinzen: wat hebben we weer veel on voltooid moeten laten, wat is de tijd omgevlogen zonder dat wij bereikten wat nuttig en nodig zou zijn geweest. We nemen ons dan voor om te trachten in het nieuwe jaar de tijd nuttiger te gaan gebruiken; nog nuttiger. Maar ach, ook dat jaar zal ons weer leren, dat het artikel tijd ons te karig is toegemeten. De uren, dagen en maanden zullen verstrijken en we zullen er weer niet mee uitkomen. Aan het slot zullen we wederom constateren, dat we dit en dat wel hadden willen doen als we maar meer tijd hadden gehad. Voor wie inderdaad „leven" wil, d.w.z. niet alleen ver vuld zijn van de dagelijkse materiële beslommeringen, maar ook wil proeven van wat het leven overigens kan bieden, is er zo ontzaglijk veel belangwekkends en men komt aan het meeste niet toe. Wat zou ons leven rijker kunnen zijn, als we maar meer tijd hadden. De een zou de meerdere tijd willen besteden aan de verwezenlijking van zijn ide alen, een ander aan wetenschap, een derde aan reizen om landen en 'volkeren te leren kennen, een vierde aan lezen, een vijfde aan kunst, enz. enz. En als we eens even stil staan in deze woelige tijd en om ons heen zien wat er allemaal is, dat te wensen overlaat, wat zouden we dan nog een hoop meer tijd willen en kunnen gebruiken 1 Moge onze wens voor het nieuwe jaar dan zijn, dat het ons veel tijd zal gunnen om datgene te doen, waar ons hart naar uitgaat. Dat zal ons allen ook gelukkiger maken en daarmee de wereld beter. Dat geluk moge dan in 1949 in grote mate Uw deel worden, wij wensen het U van harte toe. H.v.W. Kerstpost in Djocja. De distri butie van kranten en Kerstpost in Djocja is vlot verlopen. Alle solda ten hebben hun Kerstpakket op tijd ontvangen. Geen geheimen meer 1 Janu ari is een belangrijke dag in Ame rika: dan mag ieder de vroeger ge heime atoomstad Oak-Ridge voor taan vrij betreden. What is in a name? En in Tsjecho-Slowakije wordt op 1 Ja nuari de plaats waar de Bat'a-fa- brieken gevestigd zijn plechtig om gedoopt in „Gottwalddorf". 40 jaar „Wilhelmina". In Ne derland is het 1 Januari 40 jaar ge leden, dat de staatsmijn „Wilhel mina" in bedrijf werd gestéld. Rijkspostspaarbank bij. Inmid dels is de Rijkspostspaarbank in staat geweest de achterstand van de oorlogsjaren in te halen. In Au gustus was er nog een achterstand van twee en een half millioen boe kingen. 40.000 Jansens. Over de Rijks postspaarbank gesprokenwist u dat daar veertig duizend maal de naam Jansen (met 1, 2 of 3 maal s) voorkomt? Hoeveel woningen? In 1949 mogen gebouwd worden 30.670 wo ningen, waarvan 920 in Groningen, 750 in Friesland, 850 in Drente, 2000 in Overijsel, 3300 in Gelderland. 2100 in Utrecht, 3160 in Noord- Holland, 2320 in Zuid-Holland, 600 in Zeeland, 3180 in Noord-Brabant, 3100 in Limburg, 2050 in Amster dam, 3340 in Den Haag, 3000 in Rotterdam. Mijngas tekort. Een aantal in dustrieën aan de eindpunten der mijngaspijpleidingen ligt stil, omdat er zoveel mijngas gebruikt wordt dat de staatsmijnen het verbruik in tussengelegen plaatsen drastisch willen beperken. Werkloosheid stijgt. Het aantal geregistreerde werklozen is opge lopen van 30313' tot 43069 in No vember en het aantal tewerkgestel- den bij de D.U.W. steeg van 5928 tot 14896. Het aantal aanvragen daalde in November van 38.400 tot 32.000. Televisie in Denemarken. Bin nenkort begint de Deense radio met televisie-uitzendingen, waarvoor een Ned. Philips-installatie gebruikt wordt. Marshall-hulp uitgestald. Na dat Amerika wegens de Nederlandse actie de zendingen volgens het Marshall-plan aan Indonesië had stopgezet, is nu ook de hulp aan China „uitgesteld tot de toestand is opgehelderd". Tojo opgehangen. Te Tokio is nog voor Kerstmis de Japanse ex- premier Tojo met zes andere oor logsmisdadigers opgehangen. Het proces heeft 2l/2 jaar geduurd. Het vetrantsoen. Het rantsoen spijsvet wordt met 1 Januari ge bracht van 200 op 250 gram, oude verpakkingen mogen op die datum niet meer in winkels aanwezig zijn. Loonhijslag gehuwden. Ook voor gehuwden beneden 23 jaar zal de loonbijslag van f 1.per week verleend worden. Kostwinners blijven achter het net vissen. Wijziging drankwet? De rege ring stelt voor hotelvergunningen en verlofrechten zodanig te herzien, dat hogere opbrengsten voor rijk en gemeente worden verkregen. Suikercampagne beëindigd. In de suikercampagne 1948 is 260 millioen kg suiker geproduceerd, dat is 25% meer dan in 1947. Des ondanks moet nog 100 millioen kg suiker worden ingevoerd. Hoofdredacteur „Vova" 12 jaar Tegen de 46-jarige journalist L. L. Lindeman, ex-hoofdredacteur van „Volk en Vaderland", is 12 jaar gevangenisstraf geëist. De proc.- fiscaal noemde hem „de schetteraar van Mussert". Benelux Fruitdienst. Belgische en Nederlandse maatschappijen heb ben hun schepen met koelinstallaties in één pool samengevoegd, om zo veel mogelijk Spaanse sinaasappe len uit Valencia te kunnen halen. Weer een bewijs, dat de Benelux toch zin heeft 1 Indra te Kortgene. Zaterdagavond 18 December gaf Indra een voorstelling in „de Stads- wijnkelder" te Kortgene. Hij had met zijn experimenten, welke vro lijk en soms huiveringwekkend wa ren, een welverdiend applaus. Voor al het gedeelte welke Indra geblind doekt gaf, werd met een dankbaar applaus geapreciëerd. Het geheel was een avond, zoals Noord-Beveland nog nimmer heeft gezien. De zaalhouder Van Maldegem deelde mede, dat op zeer veler ver zoek Indra nogmaals bereid is ge vonden een avond op te treden, hetgeen contractueel is vastgelegd, en nader in dit blad zal worden bekend gemaakt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1