mm ii de ut NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD pracht St. Nïcolaas-geschenken Openbare ferloping ean Huisraad enz. W. DINGEMANSE Mo. 2401 Zaterdag 4 December 1948 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No, 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f t.SO per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Zo juist ontvangen Zakdoeken Kussens Wollen dames- en herenhandschoenen Tafelkleden Sjaals Kleedjes Dassen enz. enz. MANUFACTUREN KÖLIJNSPLAAT Ean vaise profeet. Precies 5 jaar geleden verkondigde Adolf Hitler: „het volk, dat verliest, houdt op te bestaan" Wij zijn de schuld! Volgens de persafdeling van /ie Republikeinse regering te Parijs vormen de bot singen op Java niet de schuld van de Indonesische troepen, maar is het de bevolking in de „bezette gebieden", die spontaan tegen „de overweldiger" in opstand komt. Delegatie naar Kalioerang. Hetgeen niet verhindert, dat de Nederlandse delegatie (waaronder de ministers Stikker en Sassen) Vrijdag naar Kalioerang vertrekt, om aldaar minister-president Hatta te ontmoeten. Batavia breidt uit. üver Indo nesië gesproken: de eerste terrei nen voor dc grote uitbreiding 'van Batavia zijn aangekocht. Ongeveer 100.000 mensen moeten in dit nieu we stadsdeel worden ondergebracht. Duits schroot via Rotterdam. Om dichter bij huis te blijven: Duitsland zal maandelijks 30.000 ton ijzer en staalschroot naar Groot- Brittanië en 40.000 ton naar de V.S. via Rotterdam gaan verschepen. Distributienieuws. In Januari worden de kruideniers vast be voorraad met slaolie en dan krij gen we een hoger rantsoen op de keuzebon voor boter, margarine of olie. Werkkleding nodig? De bon nen H 9 en L 9 zijn geldig ver klaard voor de aankoop van een overall, werkpak, stofjas, Iabora- toriumjas, mouwschort, resp. werk broek, wit jasje, koksbuis of der gelijke. Waar blijven de damosman- tels? Min. v.d. Brink heeft het (comm.) kamerlid Wagenaar ge antwoord waar de goedkopere damesmantels blijven die de con- fectiefabrikanten verplicht waren te maken. Ondanks een hogere productie zijn alle mantels verkocht aan vrouwen, die de nieuwe mode willen volgen en kan aan de be staande vraag niet worden voldaan. Diamantdieven gepakt. De diefstallen uit postzakken te Bang kok zijn opgehelderd. Postambte naren aldaar stalen de diamanten, maakten de zakken weer dicht en sneden er in. Nederlandse politie mannen helderden de zaak op. Dominé overleed op kansel. In de openingsdienst van de nieu we Chr. Gereformeerde kerk te 'sGravenzande-is ds H. Velemaop de kansel aan een hartverlamming overleden. Witte Huis staat op instorten. Het beroemde Witte Huis te Wash ington, waar president Truman onlangs weer zijn vierjarig domi cilie vestigde, moest door dit staats hoofd overijld verlaten worden we gens de bouwvallige toestand, waar in het bleek te verkeren. President en gezin wonen nu aan de over zijde. Wij werken niet hard genoeg. Blijkens onderzoekingen inzake de arbeidsproductiviteit wordt momen teel in Nederland slechts 80 van voor de oorlog verricht. K wordt nul. De letters op de kiesschijf der telefoontoestellen gaan verdwijnen. In de telefoongidsen zal dus ook de K door een nul worden vervangen. Onderwijzers protesteren. Op 4 December zal de federatie van 35.000 onderwijzers, de ANOF, een massaal protest laten horen tegen de dreigende achterstelling bij de ambtenaren, die maar gratificaties en salarisverhoging krijgen. St. Nicolaascadeauije. Na 5 December zal de prijs van onroe rend gebouwd goed als huizen, boerderijen, schuren e.d. vrijgelaten worden en kan dus de meestbie dende in het bezit komen van de gewenste panden. Geen Franse stakerskinderen. De EVC heeft van de minister van justitie bericht ontvangen, dat Franse stakerskinderen niet in ons dand toegelaten worden omdat niet uitsluitend humanitaire doeleinden nagestreefd worden. Do kogei. Tegen 7 bewakers van kamp-Amersfoort, die verantwoor delijk zijn voor tal van moorden en mishandeling is de doodstraf geëist. Straat van gestolen stenen. In Rijssen is een pas bestraatte weg weer opgebroken, omdat de stenen bleken te zijn gestolen van de Rijksweg bij Delden. Nieuwe broodwinning. In Ame rika (natuurlijk in Amerika) schie ten de particuliere weerstations als paddestoelen uit de grond. Zij ge ven desgewenst de gehele dag de laatste weerberichten aan u door. De petroleumprijs. Per 1 De cember is de prijs van lichlpetro- leum naar gelang de gedeelten van het land vastgesteld op 14 cent (A'dam en R'dam), I4lf2 cent (N- en Z-Holland behalve enkele eilan den, plus Utrecht) of 15 cent. Duitse export vrij! De bezet tingsautoriteiten hebben alle uit- voerbepalingen voor de Duitse in dustrie opgeheven. Nederland hand haaft echter alle invoerbeperkingen. Nieuwe wederopbouwwet. In- plaats van eerdere ontwerpen wordt thans een nieuwe wet ingediend, welke de uitvoering van de her opbouw geheel in handen der ge meentebesturen legt. 100 jaar De Bilt. 1 December was het 100 jaar geleden, dat prof. Ch. H. D. Buys Ballot weerkundi ge observaties begon, welke in 1853 leidden tot stichting van het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. En 100 jaar Stille Nacht". Op 4 December is het alweer hon derd jaar geleden, dat de auteur van „Stille Nacht, Heilige Nacht", de Oostenrijkse priester joseph Mohr, in Salzburg overleed. Rentekaart tot f 3000.- De maximum loongrens voor invalidi teitsverzekering is verhoogd van f 2000.- tot f 3000.-, zodat arbei ders met een weekloon tot f 57.70 nog een rentekaart moeten aanvra gen. Kolenproductie stijgt. Door toeneming van het aantal mijnwer kers is de kolenproductie van Eu ropa gestegen met 3 van 75 tot 78 in Nederland, van 66 tot 69 °/o in W.-Duitsland, van 110 tot 114 in Polen, van 94 tot 98 in België, van 133 tot 155% in Hongarije, vergeleken met voor de oorlog. Eieren goedkoper. Na 1 Janua ri 1949, als de eierdïstributie is opgeheven, worden de eieren ook goedkoper, n.I. voor gewichtsklas se I 16 cent en resp. afdalend tot gewichtsklasse VI 11 cent. Eénvandedrie, naar persoonlijke smaak, want alle drie zijn goed tegen ruwe, rode handen en schrale huid: Purol (balsem)-Ham©a (crème) Hamea (gelei). In prijzen v. 30-75ct 8 142 Kamperland Loopt dan ook nog even aan op B 140. Wellicht is daar nog iets van Uw gading, bijvoorbeeld: prsnteboeken, leesboeken, studieboeken, poppen, kinderspelen, dieren, keukengarnituren, leren por- temonnaies, portefeuilles, vulpennen, broches, col liers, lepels, vorken, messen, theelepels, jubileum- lepels, gebakvorkjes en nog vele andere dingen. Komt zien!!! Aanbevelend, JOH. VERBURG - KAMPERLAND.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1