mm vak de __Sport PREDIKBEURTEN een vaste arbeider De erfenis van Bernadotte. Engeland heeft de Verenigde Naties verzocht het voorstel van wijlen graaf Bernadotte voor een vredige oplossing in het Heilige Land, te aanvaarden om zo de oorlog met Palestina te beëindigen. Ontslag jhr van Starksnborch. Bij Koninklijk Besluit is aan jhr mr Tjarda van Starkenborch Stachou- wer, ambassadeur te Parijs, eervol ontslag verleend uit de buitenlandse dienst met ingang van 1 December a.s. In zijn plaats is benoemd mr. C- G. W. A. baron van Boetzelaer van Oosterhout. Hoe is de stand? Wegens een conflict met de heer Vogt heeft de AVRO de verbintenis met Bob Wal- lagh, die nu voor zichzelf een soort hersengymnastiek begonnen is, be ëindigd. Pinda, pinda Volgens „De Kruidenier" ligt het in de be doeling binnenkort gebrande pinda's in de handel te brengen. De prijs zou komen op 25 cent per ons. Geen Nobelprijs voor de vre de. Het Noorse comité voor de Nobelprijs heeft bekendgemaakt dat dit jaar geen prijs voor de vrede kan worden toegekend. Men neemt aan dat er geen waardige candi- daat te vinden was. Gandhi, die misschien in aanmerking was ge komen, werd vermoord Eieren nog niet volop. De op heffing van de eierdistributie op 2 Januari a.s. houdt niet in, dat ze ook volop te krijgen zijn. Aan paas eieren zal het echter niet ontbre ken, en de tijd van koelhuiseieren is voorbij. Koningin beschermvrouwe van de jaarbeurs. H.M. Koningin Juliana heeft het beschermvrouw schap der Kon. Ned. Jaarbeurs aan vaard, nu H.K.H. Prinses Wilhel- mina daarvan afstand heeft gedaan. Zeep van de bon? Het ligt in de bedoeling reeds met ingang van 1 December a.s. de distributie van zeep geheel op te heffen. Onderaardse gang ontdekt. Te Franeker heeft men bij het ver richten van graafwerk een onder aardse gang ontdekt. Dit zou de gang kunnen zijn, die volgens de overlevering vroeger liep van de Dongjumerpoort naar het Leeuw arderend. 20 jaar voor ex-burgemeester. Door de proc. fiscaal van het bijz. Gerechtshof te Utrecht, werd tegen J. G. L. Harloff, gedurende de be zetting burgemeester van Amers foort, een gevangenisstraf geëist van 20 jaar. Verlies staatsmijnen. Op de kolenwinning, de brikettenproduc- tie en de centrales zullen de staats mijnen in 1948 waarschijnlijk een verlies lijden van 24,4 mihoen gul den. Een nieuwe regeling van de kolenprijs is in voorbereiding. Nieuwe burgemeester van U- trecht. Met ingang van 15 De cember a.s. is benoemd tot burge meester van Utrecht Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, thans administrateur, chef der afdeling Hoger Onderwijs en Wetenschappen aan het Depar tement van Onderwijs, Kunsten, en Wetenschappen. Pinda's onderweg. Uit Indone sië zijn enkele schepen met 3100 ton grondnoten in ons land gearri veerd. Een gedeelte hiervan zal worden gebrand en als pinda's in de handel worden gebracht. Naar uitbreiding van Schiphol. Aan de minister van Verkeer en Waterstaat is het Schipholrapport, inhoudende het „tangentiale plan" voor de Amsterdamse luchthaven, ter goedkeuring voorgelegd. Nederlandse naaimachine-in dustrie. Voor het eerst zal Ne derland zelf de fabricage van naai machines beginnen, onder de naam Lewenstein. Deze eigen productie kan een deviezenbesparing beteke nen van niet minder dan 95 Ook aardappelmeel in witte brood. Na het bruinbrood zal ook het wittebrood voor 10 uit aardappelmeel gaan bestaan. Met het mengen van de bloem is reeds een begin gemaakt. Geen uien naar Engeland. Als gevolg van de marktsituatie in En geland, waar nog grote voorraden aanwezig zijn, mogen voorlopig geen uien in Engeland worden in gevoerd, in afwijking van de han delsovereenkomst. Handelsverkeer met Duitsland. Te Brussel is men tot een bevre digende overeenkomst gekomen be treffende het Duitse handelsverkeer via de Benelux-havens. De Neder landse en Belgische vloot zullen worden ingeschakeld. Knaap vermoord meisje. In Enkhuizen heefteen 15-jarige HBSer zijn 16 jarig vriendinnetje met een dolk vermoord. Laat prinsesjes vrij! H.M. de Koningin ondervindt nog steeds grote hinder van opdringende men sen, die de prinsesjes willen be wonderen. Gevolg: geen mogelijk heid om gezellig te winkelen. Drin gend verzoek geen aandacht te be steden aan Koninklijke Familie als deze inkopen doet. Op Dinsdag 23 November werd in het gymnastieklokaal te Wisse- kerke door de plaatselijke afdeling van „Ons 3-Cents-Fonds" een Ho- gelandsfilmavond gehouden, die door ds Meijer werd geopend. Vertoond werden de boeiende geluidsfilm „Was het zijn schuld alleen?", die op de aanwezigen een diepe indruk maakte en de prachtige kleurenfilm, getiteld: „Het Hogelandse werk in kleuren". Door deze beide uitstekende films, die vervaardigd zijn door „Profilti" en „Polygoon" werd het reclasse- rings-, opvoedings- en verzorgings- werk der vereniging „Het Hooge- land" op een treffende en duidelij ke wijze weergegeven. Zij, die deze mooie avond heb ben meegemaakt, weten nu beter dan ooit, welk belangrijk en nuttig werk van Christelijke Barmhartig heid door „Het Hoogeland" wordt verricht. De vertegenwoordiger van de vereniging, de heer C. van der Weel uit Dordrecht gaf vooraf een korte toelichting op de film en sprak een propagandawoord, waarin hij de aanwezigen krachtig opwekte het Hogelandse werk te steunen, voor al door lidmaatschap van „Ons 3- cent-Fonds" voor slechts f 0.50 per 3 maanden. Het slotwoord werd gesproken door ds Meijer, die deze goedge slaagde avond met dankgebed sloot. DAMMEN. Dinsdagavond speelde in 't Veer huis te Wolfaartsdijk de Goesse Damclub G.D.C. tegen Kamperland de competitiewedstrijd voor de le klasse van de Zeeuwse Dam bond. De gedetailleerde uitslag was: Goes G.D.C-Kamperland 1. L. Dekker-J. Nelisse 1-1. 2. H. Steinmeier-P. Koole 2-0. 3. P. Bliek- Jac. Nelisse 1-1. 4. W. van Dalen- P. Bouterse 0-2. 5. Ph. Haverhoek- C. Zwemer 0-2. 6. A. van Belzen- P. Flikweert 2-0. 7. J. Rovers-C. Ardon 2-0. 8. M. Kik-M. Leendert- se 0-2. 9. W. den Herder-G. Leen- dertse 0-2. 10. A. Remijnse-P. Wil- derom 0-2. Totaal uitslag 8-12 in het voor deel van Kamperland. Wedstrijd leider was J. F. Bouwense. Ser. Gem. Kamperland. Donderdagavond 7 uur ds W. de Wit uit Middelburg. fler. Gem. Kortgene. Zaterdag 27 Nov. 6.30 uur, dhr. Zwerus van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. A.s. Zondag voorm. geen dienst. Nam. dhr Sleeboom, 6 uur ds Meijer. Ger. Gem. Kolijnsplaat. Zondag a.s. 10, 2 en 6 uur student Zwerus van Rotterdam. Ger. Kerk Wissekerke. 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur ds Visser. A.s. Zondag kan ds de Gruiter wegens ziekte te Kamperland niet voorgaan. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Openb. 13:1—8 Jerem. 20:2-10-11 Openb. 14:9b—11 Publicatie Distributiedienst „De Bevelanden". Uitreiking van bonkaarten. Te Geersdijk op Woensdag 1 Dec. van 2 tot 4.30 uur voor allen. Te Kamperland op Donderdag 2 Dec. huisno's B 320 t.e.m. B 400 van 9 tot 12 uur, huisno's B 401 en hoger van 1 tot 4 uur. Te Wis sekerke op Vrijdag 3 Dec. huisno's t.e.m. 75 van 9 tot 12 uur, huisno's 76 t.e.m. 150 van 1 tot 4 uur. Gevraagd per 1 Maart of eerder bij J. M. DE REGT, landbouwer Kats. Hiermede vervullen wij de treurige' plicht U kennis te ge ven van het overlijden van on ze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Stephanus Jan de Regt, in de gezegende ouderdom van 83 jaar en 9 maanden. Haarlem P. de Regt. Sj. de Regt- Verbraek. Hoek: M. Dees- de Regt. F. J. Dees. Rotterdam A. de Regt. Kats: J. S. de Regt. C. J. M. de Regt- Noom. Wissekerke: M. de Regt. N. L. de Regt - de Kam. Klein- en achter kleinkinderen, Wissekerke, 20 Nov. 1948. Met leedwezen geven wij U kennis van het overlijden van onze geachte oud-voorzitter en mede-oprichter onzer vereni ging, de heer Stephanus Jan de Regt, in de ouderdom van 83 jaar en 9 maanden. Vanaf de oprichting in 1921 tot de laatst gehouden leden vergadering van dit jaar is hij een ijverig en bekwaam voor zitter geweest en heeft hij zijn krachten en steun aan onze vereniging geschonken. Zijn nagedachtenis zal dan ook bij ons in dankbare her innering blijven voortleven. Namens het bestpur van de Vereniging ter bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landar beiders „Noord-Beveland" te Wissekerke, M. M. Schippers, vice-voorzitter. N. Houterman, secr.-penningm. Wissekerke, 20 Nov. 1948. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig geduldig gedragen lijden, in volle vrede, onze innig ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader Jan Verhuist, in de ouderdom van 58 jaar en 6 maanden. Wij treuren wel, maar niet als diegenen die geen hoop hebben. Wed. J. Verhulst- Karreman. P. Poortvliet- Verhulst. J. Poortvliet. D. Verhulst en verloofde en kleinkinderen. Kortgene, 22 Nov. 1948.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 2