HOORB-'BEWELAflOS NIEUWS- EU ADVERTENTIEBLAD SBH VAN OE DAG No. 2399 Zaterdag 20 November 1948 52e Jaargang PREDIKBEURTEN Horen is? Bitlis! Postduiveniiefhebbers van Noord-Beveland DRUK EN UiTGAVE A. G. El MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Fokker naar Schiphol. De Fok kerfabrieken, die vele aanbiedingen voor fabrieksterreinen plus vlieg veld hadden gekregen, hebben de keuze uiteindelijk bepaald op het vertrouwde Schiphol. Giftige permanent. De Keurings dienst voor Waren neemt bij kap pers en winkeliers gevaarlijke pre paraten in beslag, die wel een snel le en droge permanent beloven, doch ook giftige kwikdampen ver spreiden. Straaljagers naar Leeuwarden. Vliegveld Leeuwarden wordt in ge reedheid gebracht voor de ontvangst van het eerste eskader Nederlandse straalvliegtuigen. E.V.C. zond 400.000 francs. De „Eenheids Vakcentrale" heeft 400.000 francs naar de stakende Franse mijnwerkers gezonden. De deviezenrecherche stelt een onder zoek in. Achterstand In 1968 ingehaald? Minister In 'tVeld heeft teRenkum verklaard, dat de achterstand in de woningbouw eerst in 1968 zou zijn ingehaald als de bouwproductie 60.000 woningen per jaar zal om vatten. Maar zóver is het pas in 1952 St. Pietersberg wordt afgegra ven. Omdat cement momenteel belangrijker is dan natuurschoon, wordt de beroemde Pietersberg bij Maastricht volledig afgegraven. Een concessie voor zestig jaar is be reids verleend. Sinaasappelen van de bon. Als in December 4ll2 millioen ton sinaasappelen uit Italië worden ge ïmporteerd en ook Spanje en Pa lestina grote hoeveelheden gaan le veren, zal de verkoop zonder bon kunnen geschieden. 305 incidenten in twee weken. Het Nederlandse leger meldde, dat in 14 dagen tijds 305 bestands schendingen zijn voorgevallen, waar bij 47 personen gedood, 46 ont voerd en 18 gewond werden. Extra crediet voor defensie. Volgens de New York Times heeft Nederland te Washington verzocht om aanvullende credieten ter dek king van militaire uitgaven voor de Westerse Unie. Nederlandse troepen zijn niet voor 1952 beschikbaar. Ypenburg of Schieveen? Er wordt een zware strijd verwacht, nu Frits Diepen met een volledig plan voor Ypenburg de gemeente Den Haag steunt en Rotterdam zich achter de verlangens van de heer Plesman en de K.L.M. voor een ge heel nieuwe luchthaven Schieveen gesteld heeft. Blanco paspoorten afgegeven. Een 19-jarige ambtenaar te Haar lem is veroordeeld tot 10 maanden hechtenis, omdat hij 11 paspoorten heeft afgestaan voor smokkelaars en mensen, die „eens naar het bui tenland wilden". Directeur K.N.M.I. gaat heen. Aan de heer H. Keyser, directeur van het Meteorologisch Instituut te De Bilt is wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag verleend. Hoelang nog textieldistributie Op het textielhandelscongres te Am sterdam heeft Drs Bak verklaard dat het gewenst is de textieldistri butie op te heffen, vóór de Econo mische Unie met België een feit is. Dit zal dan zijn omstreeks Juni- Juli van het volgend jaar. Extra kinderbijslag overheids personeel. Over de toekenning van een tijdelijke extra kindertoe slag voor overheidspersoneel is o- vereenstemming bereikt. De toeslag zal aanvangen bij het tweede kind. Nieuwe voorzitter Rode Kruis. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis ir F. C. C. baron van Tuyl van Serooskerke van Zuylen. Banketbakkers mogen langer werken. In verband met St Ni- colaas mogen de arbeiders in ban ketbakkerijen van 15 tot en met 27 November langer dan elf uur per dag werken. Ongelukkige duik. Een 24-jari- ge student kwam bij het duiken in het 'Noorderzwembad te Groningen op een andere zwemmer terecht, waardoor hij een wervelfractuur op liep en aan de gevolgen overleed. Handelstransactie met Oost- Europa. Zes Westeuropese landen, waaronder Nederland en België, zijn overeengekomen machinerieën en technische installaties uit te voeren naar Oost-Europa, in ruil voor hout producten. Verkoop „Johan de Witt"? Het reeds twintig jaar oude m.s. „Jo han de Witt" zal vermoedelijk naar Italië verkocht worden om dienst te doen als emigrantenschip. Diesels naar het Noorden. Op 15 Mei 1949 zullen diesel-electrische treinen op de lijnen naar het Noor den worden ingelegd. Men kan dan weer van Groningen naar Amster dam rijden in 2 uur en 48 minuten. Nog steeds granaten! Tijdens werkzaamheden aan de weg Ede- Apeldoorn hebben arbeiders een en tachtig granaten opgegraven. De gevaarlijke projectielen werden door de hulpverleningsdienst verwijderd. Door wild zwijn aangevallen. Een landarbeider in Oosterwolde zag plotseling een wild zwijn op zich afkomen, toen hij bezig was 'greppels schoon te maken. Met de zeis kon hij het 300 pond wegende dier onschadelijk maken. Benoeming generaal Aler. De commandant Legerluchtmacht Ne derland, generaal-majoor I. A. Aler, is benoemd tot Nederlands verte genwoordiger in het permanent mi litair comité te Londen. Extraatje voormantelfabrieken. Door de prijzencontroledienst is in Mei 1947 en in de periode Ianuari tot Mei 1948 bij een aantal man- telfabrieken een overwinst van liefst 2'/2 millioen gulden geconstateerd. Officiële publicatie Distributiedienst ,jDe Bevelenden" Patentbloem voor bakkers. Bakkers moeten in het tijdvak van 22 November t.e.m. 4 December op de bekende zittingsuren van de afdeling Handel, coupures voor importbloem of inlandse patent bloem afhalen. Ned. Here. Gem. Kats Zondag a.s. voorm. en nam. ds de Roos. Voorm. jeugddienst, onderw. „Wat verwacht je van de liefde", nam. dankstond voor het gewas. Ned. Here. Kerk Kolijnsplaai. Zondag a.s. voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur en 6 uur ds Metse laar uit Goes. Dankstond voor het gewas. Ned. Here. Kerk Wissekerke. Voorm. en nam. ds Meijer, Oogst- dankdienst. Ger. Gem. Kortgene Woensdag 24 Nov. 10, 2.30 en 6.30 uur ds van Stuijvenberg. Ger. Gem. Kolijnsplast. Woensdag a.s. 10,2 en 6 uur student van Gilst uit den Haag. Jes. 42 6-8 Hand. 9-:3b-5a 1 Joh. 1 5 Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. G. Gelderman en Dr V. 'tHart. Als een kou of griep U overvalt of plotseling hoofd- of kiespijn komt opdagen, is het een uitkomst Mijnhardt poeders bij de hand te hebben. Doos 45 ct. Eik kind een verrassing van Sint Is uw klomp reeds vol? (Zie de etalage) W. DfNGEMANSE Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat. Met blijdschap geven wij U ken nis van de geboorte van ons doch tertje en zusje Johanna Nlaartje AdrEana. L. van Nieuwenhuyzen. M. van Nieuwenhuyzen - de Kam. Evelientje. Annemarietje. Steenbergen, 15 November 1948. Tijdelijk: „Charitas", kamer 1. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij onze 50- jarige echtvereniging, betuigen wij, ook namens onze kinderen, onze hartelijke dank. P. de Wit. P. de Wit- Platschorre. Kolijnsplaat, November 1948. Getrouwd: G. P. van der Weele en A. J. IV5. Onderdijk die, mede namens wederzijdse ou ders, hartelijk dank zeggen voor de blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ontvangen. Kolijnsplaat, November 1948. „Nieuwe Zorg". Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder, mevrouw IVIaria Cornelia Kole (Wed. van de heer A. Hartog), betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Fam. Hartog. Kolijnsplaat, November 1948. Daar er nog enkele kooien be schikbaar zijn voor de te hou den tentoonstelling van postdui ven op 14 en 15 Januari a.s. is de gelegenheid opengesteld ook voor niet-leden om hun duiven tentoon te stellen. Deze inzenders dingen eveneens mee naar de beschikbaar ge stelde prijzen en ereprijzen. Inschrijfbiljetten kunnen vanaf heden worden aangevraagd bij ondergetekende en kunnen wor den 'ingezonden tot uiterlijk 1 December a.s. H. C. NOORDHOEK, secretaris Noord-Bevelandse Vere niging van Postduivenhouders.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1