Kroningsfeest HGebeurde in Napels Uitvoering Competitjewedstrijil Uitvoering Heden Zaterdag 13 Nov. Visitekaartjes Zondag 14 November Kortgene I - Scheldeboys ROLFIIMS FOTO KRAMER Wijnpeenrooiers gevraagd een dienstbode Donderdag 18 Nov. 1948 „Die brave meneer Pot" Na afioop baS Belangrijke Houtverkoping Zaterdag 20 November 1948, publiek verkopen: Hebt U Heden overleed, na een lang durig lijden, zacht en kalm, onze geliefde echtgenoot, va der, behuwd- en grootvader Abraham van Hee, in de ouderdom van bijna 82 jaar. C. J. van Hee - Aarnoudse. A. C. van Hee. C. A. J. van Hee. A. van Hee - Mol. L. M. M. van Hee en kleinkind. Kamperland, 11 Nov. 1948. De teraardebestelling is be paald op Maandag 15 Novem ber te 12 uur. Heden is na een langdurig lijden te Kamperland, in de ouderdom van 82 jaar, over leden, onze geliefde broeder Abraham van Hee. Wissekerke: A. S. Maris - van Hee. Kamperland: M. H. Schippers - van Hee. Wissekerke: Ja. A. van Hee. M. H. van Hee. Wissekerke, 11 Nov. 1948. SSrijpi uw kans die de BIO-ONDERNEMING ZEELAND u presenteert In één programma het gehele verloop van het o.a. Moeder des Lands Versiering en Verlichting Aubade op de Dam Jubileum-manifestatie in het Stadion Afscheidsrede van Koningin Wilhelmina enz. Opening Staten-Generaal Wegens de zeer grote belangstelling wordt nogmaals een voor stelling gegeven te Koiijnspiaat in zaal Gast op Zaterdag 13 November te 6.30 uur. Kaartverkoop van 4-5 uur. De BIO-ONDERNEMING ZEELAND presenteert u Op veelvuldig verzoek een Tino Rossi film Rolverdeling: Tino Rossi, Mireille Balin en Michel Simon Deze Tino Rossi film is gemaakt naar het bekende boek van August Bailly „Napels au baiser de feu". Deze film heeft charme en muziek en amuseert u van de eerste tot de laatste meter. Voorstelling te KOLIJ NS PLAAT in zaal Gast op Za terdag 13 November te 8.30 uur. Kaartverkoop 4-5 uur. in te lijsten? Heden nam de Heere plot seling van onze zijde weg, ons jongste dochtertje en zusje Jacoba Pieternella, in de jeugdige leeftijd van ruim 5 weken. De Heere die geen reken schap geeft van Zijn daden, doe ons in Zijn wil berusten. Haar diepbedroefde ouders, broertjes en zusjes M. J. Bustraan. P. A. L. Bustraan - Bouwense en kinderen. Kamperland, 11 Nov. 1948. Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven, ons be toond na het overlijden van onze enigste lieveling Hans, betuigen wij onze welgemeende dank. A. J. B. Risseeuw - Hartog. Schoondijke, 9 November 1948 van het HarmoRiegezelschap E.M.M. in „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Opgevoerd wordt de klucht „Die brave meneer Pot". Aanvang 7 uur. Entree f 1.25 (belasting inbegrepen). Verloting met fraaie prijzen. Na afloop bal. Drukkerij Markusse Wissekerke Ondergetekende verzoekt beleefd doch dringend dat de tegen zijn huisgezin opgezette lastercampagne spoedig een einde zal riemen, daar wij het plan niet hebben om ons brood met een andermans drek te smeren. Daar wij, zowel als het op sensatie beluste publiek, zeer goed weten uit welke hoek de wind waait en aan den lijve ondervinden dat de wind uit het Oosten koud, hard, snijdend, ja zelfs meedogen loos is, behoeft daar niemand zijn blaasbalg nog aan toe te voegen. Dat vooraanstaande personen zich ook nog voor dat karretje laten spannen en opgezwiept worden door de zwiepende zweepslag van de drijver, niet wetende dat ze dan geen heren doch slaven zijn van een duivel in mensengedaante, is wel een erbarmelijk teken. Zelfs de lasterraar de hand nog boven 't hoofd houden en bij dat grote dosis slangenvergif ook nog het hunne te voegen is een royaal ge baar, maar spreekt tevens voor zich zelf al boekdelen. Laat een ieder wat meer z'n eigen praktijk waarnemen in plaats van verwaar lozen om een andermans praktijk te bekladderen, waar hij niets van af weet en bovendien niets mee te maken heeft. Mij is opgevallen dat er onder de lasterraars 95 trou we kerkgangers zijn, zelfs die aan het H. Avondmaal gaan. Hun ver wijs ik naar het formulier, of als ze soms niet weten waar ze dat kunnen vinden, want dat kan ook, moeten ze het aan de dominé vra gen of hij het toch vooral duidelijk voorleest. En anderen, die het voor gestoelte bezetten, adviseer ik om niet van zingen tot zingen te sla pen want dan gaat de preek voor 100 verloren of verdoezeld, pre cies zoals ze de waarheid helpen verdoezelen. Zondag j.l. werd mijn vrouw openlijk en hardop in de kerk met vuile, lage laster aange vallen. Dat was wel geen afgezant van boven denk ik, misschien was het Lucifer wel. Wie weet in welke gedaante die rondwaart. Daar men de boom aan z'n vruchten kan ken nen kan men in vele gevallen ook aan de vruchten zien van welke boom ze zijn. Nu raad ik de las teraars aan doe eerst de balk uit uw eigen oog dan kunt U wellicht beter zien en bezie dan om de splinter uit het oog uws broeders te doen. Er staat bezie doch niet doe. Verzoeke om bij het passeren op straat of het bezoeken van lo- caliteiten door een mijner huisge noten niet hardop te denken. Mocht er iemand zijn die door één mijner huisgenoten in woorden of werken is benadeeld, hij vervoege zich bij J. G. Leendertse. Vlietepolder A 272, Wissekerke. Aanvang 2.30 uur. Boekhandel Markusse Laat het even weten, wij hebben lijstjes in alle maten KOLIJNSPLAAT Prima Jonge Hennen en Eenden W. Legh., Gekr. Legh. 5 mnd. f 8.— en 6 mnd. a. en t. de leg f 8.50 p. st. Barnev., Rh. Isl. Reds, Patr. Legh., Excheq. Legh. 5 mnd. f 9 en 6 mnd. f 9.50 p. st. Khaki Campb. en Rockl. Loopeend., Krombekjes 6 mnd. f 5.p. st. W. Legh. br. '47 d.d. rui f 5.p. st. Andere ras sen br. '47 f 6.p. st. N.H. Blauwe hennen 3 mnd. f 6.p. st. Erkend Pluimveeh., Muiders- laan 12, Veenondaal. in de Witte Kete, Koiijnspiaat (omgeving P. J. Bom). J. SCHERP, Wolfaartsdijk. Gevraagd voor dag of dag en nacht. H. A. MOL, Kats. van het Harmoniegezelschap „Wilhelmina" te Koiijnspiaat te houden op met medewerking van de Kortgeense Toneelver. in de zaal van de heer A. Westerweel Aanvang 7 uur. Opgevoerd wordt Klucht in 3 bedrijven. met medewerking van „The Swingers" Entrée f 1.25, belasting inbegrepen. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene, zal op a. v.m. 10 uur te Kamperland, op de hofstede van de fam. de Ridder. b. n.m. 12'/2 uur te Wissekerke en c. n.m. 2 uur te Koiijnspiaat, voor de heer C. Westdorp grote partij biels van 2.75 m, planken, palen, balken, ribben, platen, verplaatsbare loodsen, par tij gereedschappen, grote partij brandhout, enz., alles van prima kwaliteit. Betaaldag 20 Februari 1949.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 3