NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ill! VI DE Ut ^SpüRT Grote St. Nicolaas-reclame No. 2397 Zaterdag 6 November 1948 52e Jaargang gratis geschenken W. DINGEMANSE DRUK EH UITGAVE A. 0. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Woningnood in cijfers. Blijkens de volkstelling van 31 Mei 1947 beschikken 74.529 alleenwonende gezinnen over onvoldoende slaap- ruimte, zijn er in Nederland 725.045 samenwonende huishoudingen, de len er 284.739 de zelfde vertrek ken met andere gezinnen en heb ben 26.319 ook nog onvoldoende slaapgelegenheid Vleesrantsoen verhoogd. Per 8 November is het vleesrantsoen vastgesteld op 250 gram per week voor A-, B-, en C-kaarten, op 125 gram voor houders van D- en E- kaarten. Brood en suiker komen die datum vrij. Montgomery komt kijken. Veldmaarschalk Montgomery zal van 9 tot 11 November in Neder land zijn voor besprekingen met de ministers van Oorlog en Mari ne en de stafchefs. Dr Beel vertrokken. Oud-mi- nister president Beel is Zondag avond 8 uur per vliegtuig naar Batavia vertrokken, als „hoge ver tegenwoordiger van de Kroon" voor Indonesië. Over Indonesië gesproken Volgens minister SasSen in één week tijds: 60 botsingen met geïn filtreerde benden, 76 roofoverval len, 48 moorden, terreur, intimi datie en brandstichtingen, niet ge rekend de pamfletten met ophitsing tot stakingen en sabotage. Ondernemingen sluiten. We gens vrijwel dagelijkse aanslagen is een thee- en rubberonderneming Uoenoeng Boeleud reeds verlaten. Andere zullen volgen. Het mag toch niet! De Gronin- se advocaat, die reeds enkele ma len was vrijgesproken van autorij den op Zondag wegens een leem te in de wet, werd thans in hoog ste instantie schuldig verklaard. Het Hof te Leeuwarden legde een boete op van f 1.-. Telefoneren uit een auto. Over enige tijd zal het mogelijk zijn van uit uw auto telefoongesprekken te voeren met alle aansluitingen in Nederland. Vaste stations staan dan radiografisch met de auto's in ver binding. Hlversum schaft een belasting af. Daar de begroting van Hilver sum geen tekorten opleverde, maar zelfs weer van enig overschot spra ke was, heeft de raad onder grote bijval de gebruiks- en genotsbelas ting afgeschaft, zodat de burgerij 4 ton kan besparen. Lever uw flessen in! Om er voor te kunnen zorgdragen, dat de huisvrouwen vóór de feestdagen in December voldoende spijsolie in huis hebben, vragen de fabrikanten dringend om teruggave van de in omloop zijnde flessen. Suiker in beslag genomen. Bij verschillende winkeliers in den lande is reeds een hoeveelheid sui ker, die vastgehouden werd om later tegen de hoge prijs verkocht te kunnen worden,, in beslag ge nomen. Een aantal kruideniers, die niet over voldoende voorraad be schikken, hebben geprotesteerd te gen de verdachtmakingen als zou den zij niet willen verkopen. Aardappelen te veel. Dooreen gunstige oogst tobt Nederland met een millioen ton teveel aan aard appelen, wat niet geëxporteerd, maar ook niet verbruikt kan wor den. Men wil er veevoeder van maken, dat ons straks meer vlees opbrengt. Mausoleum in Batavia. Het Kath. Thuisfront begint een lande lijke actie voor de inrichting van een mausoleum op de erebegraaf plaats van slachtoffers der Japanse bezetting te Batavia. Haarlemse tram verdwijnt. Zondag heeft Haarlem op plechti ge wijze afscheid genomen van de tram, die inmiddels vervangen is door 7 autobuslijnen. Moeso gedood. Bij een botsing tussen regeringstroepen en opstan delingen werd de Indonesische com munistenleider Moeso gedood. Met zijn uit Moskou meegekregen op dracht tot het vestigen van een „volksdemocratie" kwam hij niet ver. Beel naar Indonesië. Dr Beel is, als Hoge Vertegenwoordiger van de troon, van Schiphol naar Batavia vertrokken. Hij zal echter niet persoonlijk aan de onderhan delingen met de republiek deelne men. Loonbijslag in werking. De loonbelasting in verband met de prijsstijging van levensmiddelen gaat deze week in werking. Voor gro tere gezinnen wordt een extra kin derbijslag van kracht. Maximum toeslag verhoogd. De regering is bereid een wetsont werp in te dienen, waarbij het maximum van de toeslag voor ge- pensionneerde ambtenaren en we duwen wordt verhoogd. Broodbonlooze Benelux "lan den. Gelijktijdig met Nederland heffen ook België en Luxemburg hun broodrantsoenering op, een blijk van eensgezind optreden der Benelux-landen. Nieuw gebouw voor Leger des Heils. Op 6 November wordt in de Withe de Withstraat te Rotter dam de eerste paal in de grond geslagen voor het nieuwe centrale gebouw van het Leger des Heils aldaar. Walcheren herleeft. Op het eiland Walcheren werd op 4 No vember weer een herbeplantings-* dag gehouden. Concertgebouw - orkest jubi leert. Het concertgebouw-orkest te Amsterdam vierde op 3 Novem ber zijn 60-jarig bestaan. Goedkope damesmantels op komst. De textiel-fabrikanten zijn bezig met het maken van man tels in de lagere prijsklassen dan de tot nu toe verkrijgbare. Dit is mogelijk door minder exclusieve modellen te vervaardigen. Prins Bernhard in Eire. Ge kleed in Rijcostuum en met een zadel bij zich is Prins Bernhard geland op het vliegveld Shannon in Eire. De prins bracht een be zoek aan de paarden-fokkerij van kapitein D. A. Gale. Afscheid dr van Mook. Dr en mevrouw van Mook hebben ten pa- leize een afscheidsreceptie gehou den. Leden van de commissie van Goede Diensten, het staatshoofd van Pasoedan en vele burgerlijke en militaire autoriteiten kwamen hun opwachting maken. Geen gevangenen op republi keins gebied. De republikeinen hebben de beschuldiging, dat er een groot aantal Nederlandse on derdanen in het republikeins gebied zouden worden vastgehouden, te gen gesproken. Volgens hen zou het een propagandastunt van de Nederlanders zijn. Casino in Cura9ao. In Curasao is bij verordening de oprichting van casino's toegestaan, hoofdza kelijk met het doel het vreemde lingenverkeer te stimuleren. Cissy van Marxveldt overle den. De bekende schrijfster van meisjesboeken, Cissy van Marxveldt (mevr. S. Beek-De Haan), is op 58-jarige leeftijd "te Bussum over leden. VOETBAL. Colijnsplaatse Boys- 's Heer Hendrikskinderen 3-1 In een zeer matig gespeelde wed strijd vond j.l. Zaterdag de ontmoe- met voor de kinderen Zie de etalages Levensmiddelenbedrijf Kolijnsplaat ting plaats tussen Colijnsplaatse Boys en 's-Heer Hendrikskinderen. Geen der beide ploegen kan op een goede wedstrijd bogen, met uitzondering van de achterhoede van 'sHeer Hendrikskinderen, die bergen werk verzette. 's H.H.kinderen, dat met een paar jeugdige onervaren spelers in het veld kwam, moest het direct tegen de Boys afleggen, die echter in ge breke bleven deze meerdere spel- routine in doelpunten om te zet ten. De wedstrijd begon met enkele onbetekenende aanvallen over en weer, die geen resultaat opleverden, doch na 10 minuten werd door de Boyse rechtsbinnen uit mooi samen spel het eerste doelpunt gescoord, 6 minuten later gevolgd door een doelpunt van de middenvoor, die een te zacht op de keeper terug gespeelde bal in het net deed ver dwijnen. 's H.H.kinderen kwam hier na even flink uit de hoek en wist uit een aanval een corner te for ceren, die na heen en weer getrap met een hoog schot van de links binnen besloten werd. Dit schot werd door de Boyse keeper tegen de lat gestompt, waardoor de bal het veld weer in sprong en een gemakkelijke prooi werd voor de toegesnelde middenvoor (2-1). Hoewel de Boys tot aan de rust probeerden de voorsprong te ver groten, bleken zij niet doortastend genoeg om tot het gewenste resul taat te komen. De tweede helft gaf-een gelijk spelbeeld te zien: de Boys sukke lend met de aanval en 's H.H.kin deren met alle kracht verdedigend. Hierin leek geen verandering te zullen komen, totdat na ongeveer een half uur spelen de Boyse rechts buiten het laatste doelpunt van die middag maakte, echter doordat één zijner medespelers in buitenspel positie stond, dat door de scheids rechter niet werd opgemerkt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1