mm ui ie no. Amos 8Sb, Eb en 9 SC 1108 259 Competitiewedstrijd Competitiewedstrijd PREDIKBEURTEN. C FILIUS. Hedenmiddag Colijnspl. Boys I - 'sH. Hendrikskinderen I Zondag 31 Oct. Kortgene II - Goes 111 te lossen in 50 jaren tegen een rente van 3'/4 °/0 met de Rijkspost spaarbank voor financiering van de woningbouw 1947. Naar aanleiding hiervan infor meert de heer de Smit of de aan nemers van de woningbouw gere geld hun vorderingen betaald krij gen. De voorzitter deelt mede dat dit inderdaad het geval is en dat eventueel daarmede strijdige geruch ten naar het rijk der fabelen kun nen worden verwezen. De heer Leendertse vraagt of de aankoop van de grond voor het bouwplan 1946 te Kamperland reeds is betaald, waarop de voorzitter mededeelt dat deze grond indertijd is onteigend en de daarvoor te be talen vergoeding nog steeds niet door het Ministerie van Wederop bouw is vastgesteld. Hij deelt naar aanleiding hiervan mede dat de be treffende grond werd getaxeerd op f 1.- per m2 terwijl de naastliggen de grond van gelijke kwaliteit met toestemming van het Prijzenbureau voor Onroerende goederen werd aangekocht voor f 1.75. Op voor stel van de heer Leendertse spreekt de raad als zijn mening uit dat ook voor de grond van het bouwplan 1946 een prijs van f 1.75 per m2 dient te worden vastgesteld. De rekening van het dienstjaar 1947 werd voorlopig vastgesteld met wat de gewone dienst betreft een ontvang van f 244.231,87 en een uitgaaf van f 233.652,07 alzo met een goed slot van f 10.579,80 en wat kapitaaldienst betreft een ontvang van f 99.373,93 en een .uitgaaf van f 123.389,18 alzo een nadelig slot van f 24.015,25. Bij de rondvraag informeert de heer Bustraan naar de eigenaar van de afheining bij de spuiboezem te te Kamperland. De voorzitter zegt dat deze afheining weliswaar door de gemeente onderhouden is, doch dat de vraag is of niet het water schap Heer-Jansz de eigenaresse is; dit zal nog nader worden on derzocht. Verder vraagt de heer Bustraan naar de het vorig jaar door de kraan op de haven te Kamperland aangerichte schade. De voorzitter zegt dat dit steeds in gedachten blijft maar dat de aannemer die dit herstel moet uitvoeren door drukke werkzaamheden hier nog niet aan toe is gekomen. De heer J. C. Noordhoek vraagt of het niet mogelijk is maatregelen te nemen waardoor, het nieuwjaar- wensen, wanneer dit in de praktijk neerkomt op een bedelpartij, de kop wordt ingedrukt. Hierover ont spon zich een heel debat, waarbij de meningen nogal uiteenliepen, mei als resultaat dat onderzocht zal worden op welke wijze hierte gen valt op te treden. De heer Dingemanse vraagt hoe ver de opbouw van de pomp op de nieuwe brandspuit is gevorderd. De voorzitter deelt mede dat de fa. Bikkers die deze opbouw ver zorgt, door personeelsgebrek en overvloed van opdrachten, van rijk, marine enz. niet in staat is de spuit op korte termijn af te leveren. Hierna sluiting. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. P. Maas en Dr V. 'tHart. Gevaarlijke kiosk. Aan een kiosk te Sittard heeft de politie duizend exemplaren onzedelijke tijdschriften in beslag genomen. De omzet van deze kiosk bleek buitengewoon groot te zijn Te koop! De concentratiekampen Mariënbosch en Avegoor worden 1 December opgeheven, het personeel is ontslag aangezegd en het ge dwongen verblijf der ongewenste vreemdelingen wordt publiek ver kocht. in Indonesië Sneltrein Ba- tavia-Bandoeng door sabotage ont spoord en beschoten (zes doden); vrachtauto aangevallen met hand granaten (chauffeur vermoord); oogst van Tasikmalaja voor 60% mislukt door muizenplaag; repu bliek aanvaardt voorstel Cochran, dat voor Nederland onaanvaardbaar was; Abdoel Kadir is aangezocht tijdelijk de landvoogdij waar te ne men. Geheime bergplaats? Alsu met een tweedehands auto de grens wilt passeren en de douane ontdekt een geheime bergplaats, bent u het wa gentje kwijt. Rautertje moet hangen. Tegen de vroegere SS- und Polizeiführer Hans Albin Rauter is na lang ver hoor in cassatie opnieuw de dood straf geëist. Begrafenis uit Amsterdam. De stoffelijke resten van de omgeko men Nederlanders bij de vliegramp in Schotland worden opgebaard in de Nieuwe Kerk te Amsterdam en van daaruit ter aarde besteld. Parochiestelsel in Hervormde Kerk. De Generale Synode der Hervormde Kerk heeft met algeme ne stemmen de voorstellen tot in voering van het parochiestelsel aan genomen. Bonnen voor werkkleding. De bonnen H 8 en L 8 zijn geldig ver klaard voor de aankoop van resp. overall of werkpak, lange stofjas, laboratoriumjas, dan wel werkbroek of kort jasje, koksbuis of dergelijke. Prins Bernhard testpiloot. Een nieuw Zweeds vliegtuig, de „Scan dia" is door Prins Bernhard getest. De Prins noemde dit hét beste toe stel, waarmee hij ooit gevlogen heeft. Inkrimping bijzondere recht spraak. Tegen eind Januari 1949 zullen de bijzondere gerechtshoven van Den Bosch en Leeuwarden wor den opgeheven. Die van Arnhem en Den Haag volgen misschien in April. Besparing van geïmporteerd broodgraan. Deze winter zal in het bruin brood, dat ongeveer 75 procent van de totale broodproduc tie omvat, voor 10 procent aardap pelmeel verwerkt worden, in ver band met de grote aardappeloogst en ter besparing van broodgraan. Tramwagen als woning. Een Nijmeegse fabriek vervaardigt nood woningen uitafgedankte tram wagensvan een geliquideerde stoom trammaatschappij uit Winschoten. Actie „Zwijgend verkeer" Met onbepaalde tijdsduur is de actie „Zwijgend verkeer - veilig verkeer" begonnen. Gemeente- en rijkspolitie zullen extra opletten, dat wegge bruikers zich niet meer verlagen tot signaalmisbruikers. Aflijnen op Westkappelse zee wering. Een vrachtrijder is bij West-Kapelle op een tankmijn ge reden, met het gevolg dat hij uit de auto werd geslingerd en gedood. De zeewering zal thans opnieuw op mijnen worden onderzocht. Trein beschoten bij Soekaboe- mi. Tussen Soekaboemi en Tjian- djoer is weer een trein beschoten. Verschillende wagens vertoonden kogelgaten, maar persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Lager luchtposttarief voor In- dië. Uitgevers, verenigingen en Thuisfrontcomité's kunnen voortaan nieuws- en sportbladen en kerke lijke periodieken naar Indië verzen den tegen het verlaagde luchtpost tarief. Daarvoor is echter een schrif telijke machtiging nodig van het Bureau Militaire Postzaken van het ministerie van Oorlog. Smokkelcomplot in Limburg. De politie van' Kerkrade heeft weer een uitgebreid smokkelcomplot on schadelijk gemaakt. Mondharmoni ca's, haarlint, fluweelband, schoe nen en nootmuskaat werden, soms met behulp van kinderen, over de grens gebracht. Koningin beschermvrouwe Ro de Kruis. H.M. Koningin Juliana heeft het beschermvrouweschap over het Nederlandse Rode Kruis aan vaard. Oud Geref. Gem. Kamperland. Donderdag 4 Nov. 9.30,2.30 en 6.30 uur Ds Mieras, Dankdag. Ned. Herv. Kerk Kortgene. Voorm. Ds J. H. Boerlijst en nam. de heer Hoogerbrugge, Evangelist te Nieuwdorp. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. A.s. Zondag 10 uur dhr Sleeboom, nam. ds Boerlijst uit Goes. Ned. Herv. Gem. Wsssekerke. Voorm. dhr Louwerse en nam. ds Meijer (Herdenking Hervorming), 's Avonds 7.30 uur jeugddienst. Wissekerke. Daar ds Beeken kamp van Delft plotseling voor operatie moest worden opgenomen, zal de Jeugddienst Zondag a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier geleid worden door ds J. H. Boerlijst van Goes. Gezien de vorige gehouden jeugd dienst, zal 't niet nodig zijn U tot trouwe opkomst aan te sporen? Jong en oud verwachten wijl Het Hervormd Kerkkoor onder leiding van dhr Wolzak, verleent zijn medewerking. Kortgene. Als een bijzonder heid kan worden gemeld dat bij joh. Noordhoek alhier voor de 2e keer in dit jaar frambosen werden geplukt. Publicatie Distributiedienst „De Bevelanden" Bonuitreiking in de week van 1 t.e.m. 6 November 1948. Te Kats op Woensdag 3 Nov. huis- no's 1 t.e.m. 70 van 1 tot 3.30 uur. Te Kamperland op Donderdag 4 Nov. huisno. 1 t.e.m. 80 van 9 tot 12 uur, huisno's 81 t.e.m. 160 van- 1 tot 4 uur. Te Kortgene op Vrij dag 5 Nov. huisno's 1 t.e.m. 110 van 9 tot 12 uur, huisno's 111 t.e.m. 210 van 1 tot 4 uur. Zaterdag 30 October hopen onze geliefde grootouders Marinus Kempe en Janna Kempe- van de Kreeke hun 30-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare klein- kinderen Jacob. Adriaan. Marinus Bouterse. Kamperland. Last van zenuwen s Mijnhardt's Zenuwtablettea helpen U er overheen. Telefonisch aangesloten onder nummer Westpolder, Kortgene. Aanvang 3 uur. Aanvang 2.30 uur. Fotoatelier les Lamain. L. Noordstraat 27. Middelburg.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 2