ISOOftB-BÊVELANDS NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD Uiizc 3 rViOK 1111 No. 2396 Zaterdag 30 October 1948 52e Jaargang DRUK EO UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Iemand, die gaarne onze actie ter verkrijging van een nieuwe Iuidklok ondersteunt, zond ons onderstaand gedicht. Het Klokkencomité in de gemeente Wissekerke. Er hing heel veel jaren En ook weer heel ernstig een klok in de toren, kon zij tot ons spreken. Die opriep tot werken, Het leek, of ze dan tot bede en dank. een vermaning ons gaf. Haar stem, hoewel zwaar niet, Dan maakten w' ons klaar was ver toch te horen. bij dit simpele teken Die stem was zo helder, En brachten een onzer zo zuiver van klank. geliefden naar 'tgraf. En telkens, wanneer zij, Zo was onze klokke des middags weer luidde, een 'deel van ons leven. Haar stem over 'tveld klonk, Bij droefheid, bij blijdschap langs weg en langs dijk, is zij het geweest, Dan wist iedereen, Die altijd zeer passend wat dat luiden beduidde de toon aan kon geven, En zette daarop Heel droef bij verdriet zijn horloge gelijk. en weer blij bij een feest. Voor kind'ren was z' altijd En, nu zij gehaald is een goede vriendinne. van uit onze toren, Hun gaf zij 't begin Gevoerd, ja waarheen, och, van de schooltijden aan. dat weten wij niet. Dan stormden zij stoeiend Nu is't, of deez' toren het schoolgebouw binnen zijn ziel heeft verloren, En kwamen voor d' aanvang Als zweeg hij van rouw der lessen steeds aan. en van pijn en verdriet. Des Zondags werd lang steeds Maar ook bij ons allen haar stemme vernomen, is iets stukgeslagen; Nu plechtig, als ware 't Het is, als verloren een smekende klank. w' een heel goede vriend. Dan zag men zeer velen We missen die stem, de kerk binnenstromen, op de winden gedragen, Gelokt door die roepstem Waarmee ze ons altijd tot bede en dank. zo trouw heeft gediend. Soms luidde z'op tijden Een zuurstoffles moet haar dat niemand 't verwachtte, tot heden vervangen: Klonk plots'ling haar angstige De nood van deez' tijd heeft stem over 'tland, ons zo zeer geprangd! En, of het bij dag was Maar lang is er in ons of wel ook bij nachte, een vurig verlangen, Een ieder verstond: Er is brand! De wens, dat er eens weer Er is brand! een echte klok hangt. En dan weder sprak zij Een klok, die weer over in juub'Iende klanken. de huizen zal galmen, Bij huw'Iijk, geboorte Haar diensten ook biedt, zo't of ander blij feest de vorige placht. Riep z' op om te juichen Zij komt er, zij komt er, en blijde te danken. als wij maar niet talmen Dat luiden is altijd Dus allen tezamen zo welkom geweest. geofferd naar kracht! M. Zojuist ontvangen Zoute stengels Speculaas Biscuit Sprits (op inlevering margarine) Beschuit en koek W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Maandag vergaderde de raad on der voorzitterschap van burgemees ter van der Maas. Afwezig de heer Kramer. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten waarbij wordt mede gedeeld dat momenteel nog geen aanleiding bestaat tot het tot be bouwde kom verklaren van het ge hucht Stroodorp, zulks met het oog op het vaststellen van een maxi mum snelheid voor motorrijtuigen, omdat de Wegenverkeersregeling voldoende strafbepalingen bevat om op te treden tegen het in ge vaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Op voorstel van de heer Leendertse wordt besloten borden te plaatsen met het verzoek aan de weggebruikers zo veilig mogelijk te rijden. Vastgesteld wordt een verorde ning voor de vergoeding van de kosten van verplaatsing voor secre taris en ontvanger. Aan het bestuur der Ver. voor Ger. Schoolonderwijs te Geersdijk worden beschikbaar gesteld de be nodigde gelden voor de kosten van geallieerde bezetting van hun school gebouw. Besloten wordt tot aankoop van enige leermiddelen voor het vak lichamelijke oefening voor de scho len te Wissekerke.- De verordeningen betreffende be smettelijke ziektengelden en inen- tingsgelden werden op enige on dergeschikte punten gewijzigd. De begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1949 werd goed gekeurd met een totaal-bedrag van f 1769,21. Besloten werd tot het sluiten van een kasgeldlening groot f 70.000,- bij de Coöp. Centr. Raiffeisenbank te Utrecht tegen een rente van 13/4°/0 voor de duur van ten hoogste één jaar. Vastgesteld werd een nieuwe sa laris- en loonverordening voor het secretarie-personeel en de gemeen tewerklieden, waarbij de destijds toegekende toeslagen in de betref fende jaarwedden worden opgeno men. De begroting voor het dienst jaar 1948 werd gewijzigd. Besloten wordt tot het aangaan ener geldlening groot f 249.698,- af

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1