Competitiewedstrijd Competitiewedstrijd de inboedel winkelpand PREDIKBEURTEN spreekuur fe houden te Kamperland kinderschoentjes. heden Zaterdagmiddag publiek verkopen: met grote schuur en erf. Hedenmiddag Colijnspl. Boys I - Wemeldinge I Zondag 3 October Kortgene il - Kwadendamme S October is de zaak gesloten. A. K. MULÜE. 2-persoons ledikant. De werkzaamheden van de Vereniging „De Noord-Bevelandse Brug" Nu wij pas weer eens uit de mond van de Comm. der Koningin zelf gehoord hebben, dat een vaste verbinding tussen Noord- en Zuid- Beveland dringend noodzakelijk is, maar dat helaas de geldmiddelen voor uitvoering van het werk ont breken, zullen velen ongetwijfeld denken dat de Ver. „De Noord- Bevelandse Brug" voorlopig wei nig zal kunnen uitrichten. Dit overzicht van de werkzaam heden der Ver. moge er toe bijdra gen een betere kennis van de ac tiviteit der Ver. te geven. Het spreekt vanzelf, dat het hoofd doel der Ver. blijft, een zodanige aandrang bij de diverse instanties uit te oefenen dat men tenslotte tot uitvoering van het reeds eerder ge vormde plan, van een vaste .oever verbinding, komt. Maar al is dit doel direct niet te bereiken, onze Ver. kan toch nuttig werk verrich ten op het terrein der verkeersmid delen. Immers, zolang geen vaste verbinding bestaat, is het voor Noord^Beveland van het grootste belang, dat de veer- en busdiensten zo goed mogelijk zijn. Juist op dit terrein heeft de Ver. wel wat kun nen bereiken. We zullen thans beknopt een overzicht geven van de actie van de Ver. sinds de bevrijding. Op 25 April 1946 vond een ver gadering plaats van het bestuur der Ver, in de oude samenstelling, be nevens een aantal daartoe genodig de heren. Een dagelijks bestuur werd toen gekozen. Sedertdien is zowel het gehele bestuur, als het dagelijks bestuur herhaaldelijk bijeen geweest om o- ver verkeersproblemen, ons eiland betreffende, te bespreken. Besprekingen werden gevoerd met het College van Ged. Staten, de hoofdingenieur van de Rijkswa terstaat en zelfs werd op audiëntie gegaan door enkele heren van het bestuur bij de Minister van Verkeer en Waterstaat, samen met de Comm. der Koningin en 2 leden van Ged. Staten. Steeds bleef men verder actief, waar het betrof verbetering te ver krijgen in de dienstregeling van de veer- en busdiensten. We willen dit kort overzicht be sluiten, door hieronder af te druk ken het schrijven van de Commis saris der Koningin, aan het bestuur, bij zijn aftreding: Aan het Bestuur van de Vereniging „De Noord-Bevelandse Brug". Weledelgeboren Heren, Mijn hartelijke dank moge ik U hierbij betuigen voor Uw zo bijzon der vriendelijk schrijven, in verband met mijn a.s. ontslag als Commis saris der Koningin. Het is mij steeds een grote vreug de geweest Uw Bestuur zoveel mo gelijk te steunen in zijn strijd voor een betere verbinding van Uw ei land met de vaste wal en ik be hoef U niet te zeggen hoezeer het mij spijt, dat bij het neerleggen van mijn ambt aan Uw eiland slechts een „lapmiddel" in uitzicht is kunnen worden gesteld. Van har te hoop ik, dat Uw activiteit en Uw doorzettingskracht, kan het zijn binnen afzienbare tijd, met volledig succes bekroond zullen worden en een vaste brugverbin- ding tot stand zal komen. U daartoe mijn beste wensen aanbiedend, verblijf ik met de ge voelens van de meeste hoogachting. w.g. Quarles van Üfford. Officiële publicatie Distributiedienst „De Bevelanden" Brandstoffen voor grote ge zinnen. Gezinnen welke op 1 October 1948 bestaan uit 8 of meer perso nen, komen in aanmerking voor een toeslag van 2 eenheden brandstof fen. Deze toeslag kan in de week van 4 t.e.m. 9 October worden af gehaald op de bekende zittingen van de Centrale kas-ambtenaar in de woonplaats van het gezin. De stamkaarten van alle tot het gezin behorende pèrsonen moeten over gelegd worden. Openb. 38 Gen. 19:20-23 Jes. 15:5a Zondagdienst artsen.. Zondag a.s. doen dienst Dr L. P. Maas en Dr V. 'tHart. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat A.s. Zondag voorm. dhr Sleeboom, 10 uur. Nam. ds Versteeg, H. Doop, 2.30 uur. Oud-Geref. Gem. Kamperland Maandagavond 4 October, 7 uur ds Blaak. - Hedenavond half 9 overleed tot mijn diepe droefheid, op het onverwachts, mijn innig geliefde vrouw, mevr. Elisabeth Cornelia Aagtje Geluk- van Nleuwenhuijzen, in de leeftijd van ruim 30 jaar. Izaak Cornelis Geluk. Tholen, 28 September 1948. 1500 Gem. Polder 24. Hedenavond half 9 overleed tot onze diepe droefheid, op het onverwachts, onze innig geliefde dochter en schoon dochter, mevr. Elisabeth Cornelia Aagtje Geluk - van Nieuwenhuijzen, in de leeftijd van ruim 30 jaar. De families van Nieuwenhuijzen en Geluk. Kamperfoeliestraat 11, Goes. 1500 Gem. Polder 24, Tholen. 28 September 1948. Langs deze weg betuigen wij on ze hartelijke dank, ook namens on ze ouders, voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk on dervonden. F. van de Vlis. J. J. A. van de Vlis-Kievit. Kolijnsplaat, September 1948. Heden ontsliep tot onze gro te droefheid, zacht en kalm, in zijn Heer en Heiland, onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Jacob Heyboer, in de ouderdom van ruim 93 jaar. Kamperland: E. H. Luijk - Heyboer. J. C. Luijk. A. J. Luijk. J. Luijk - Louisse. Wissekerke N. G. Zuydweg- Luijk. J. H. Zuydweg. Kolijnsplaat G. A. van de Zande- Luijk. A. van de Zande. J. A. Luijk. W. M. A. Luijk- Dieleman. Kamperland W. j. Verburg - Luijk. C. Verburg. Kortgene J. E. van Maldegein- Luijk. J. J. van Maldegem en achterkleinkinderen. Kamperland, 28 Sept. 1948. Voor de vele blijken van deel- neming ons betoond tijdens de ziek te en na het overlijden van onze geliefde moeder en grootmoeder mej. Pieternella de Kok, betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid aan dokter Bruyn- zeel en aan meneer en mevrouw uit „Vredestein" te Wissekerke. A. van der Moere. J. Mouthaan - van der Moere. Chr. Mouthaan. Kolijnsplaat, 2 October 1948. Langs deze weg zeggen wij alle familie, vrienden en kennissen onze hartelijke dank voor de vele blij ken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden. M. H. Heijboer. - P. Heijboer - Reuser. Wissekerke, September 1948. Bij mijn vertrek naar Rotterdam groet ik alle vrienden en bekenden. Wed. G. Flipse- Kruis. Rotterdam, Stadhoudersplein 11c. De burgemeester van Wis sekerke is voornemens op Dinsdag 5 October 1948, van 2 tot 3 uur, in het ge meentegebouw aldaar. De burgemeester voornoemd, J. J. van der Maas. Te koop een paar zo goed als nieuwe B 160, Kamperland. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene zal te 1.30 uur aan het woonhuis en ten verzoeke van Mej. H. Won- dergem te Kortgene, Achterweg 214 als: eikenhouten buffetten, ledi kant, tafels, stoelen, spiegels, lam pen, klokken, kachels, veren bed den, dekens, matrassen, vloerbe dekking, lopers, gordijnen, kleer- en dekenkisten, emmers, stomer, oliestellen, boekenrek, schilderij en, huistrap, ladder, kapstokken met kleed, weckflessen, horloges, divers glas- en aardewerk, aard appelmolens, rieken, spaden, ge reedschap, spekton, kist met ko len enz. Betaaldag 2 Januari 1949. Uit de hand te koop: een in prima staat zijnd Voor alle doeleinden geschikt. Dagelijks te bezichtigen. Voorstraat A 54, Kolijnsplaat. Aanvang 3.30 uur. Aanvang 2.30 uur. Thans kan ik geen naaiwerk meer aannemen. Uitsluitend leverantie knipwerk kan aangenomen worden, doch in beperkte mate. De maand October is hiervoor geheel bezet. Bezoeken liefst op Dinsdag. Willen degenen, die zich eerder voor een knipcursus opgaven, zich bij mij aanmelden? To koop - een zo goed als nieuw Te bevragen bij I. P. VAN DER MOERE te Kamperland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 2