üoosto-eevELAWös NIEUWS- El ADVERTENTIEBLAD Hingen van ie dag. „Sport. No. 2392 Zaterdag 2 October 1948 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WiSSENKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. De kwestie Indonesië in de V.N. Marshall heeft in de vergadering van de UNO Indonesië reeds ter sprake gebracht. Volgens hem moest de kwestie zonder nieuw bloed vergieten geregeld worden naar'de grote lijnen der Renville-overeen- komst. Nieuwe automobielfabriek. Te Eindhoven wordt door Van Doorne's aanhangwagenbedrijf een nieuwe automobielfabriek gesticht. Hier zal voor het eerst in Nederland serie- fabricage plaatsvinden volgens Ne derlandse constructie-ideeën en be rekend op Nederlandse behoeften. Daarnaast zal voor de export ge produceerd worderr, zodat dit onze deviezenpositie zeer ten goede kan komen. Twee Nederlandse soldaten vermoord. Op West-Java zijn de lichamen van twee Nederlandse soldaten gevonden. Zij hadden deel uitgemaakt van een patrouille, die in een hinderlaag gevallen was. Het blijft mondjesmaat. Minis ter Mansholt heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat het vlees rantsoen tot September 1949 niet hoger kan worden dan 200 gram per week. Verbetering is alleen te verwachten van verhoging van de eigen productie, daar onze devie zenpositie import in geen geval toelaat. Volgend jaar weer een eitje op het menu. De voedseltoewij- zingen voor hotels en pensions zul len verhoogd worden. In 1949 kan 'men weer eieren, gebakken aard appelen en vlees bestellen. Smokkelende grensarbeiders. Een vijftigtal grensarbeiders uit Eindhoven en omgeving is gearres teerd. Zij zetten hun in België ver diende francs tegen een "hoge koers om in zwarte guldens en bezorgen zo de Nederlandse betalingsbalans wekelijks een nadeel van tiendui zenden Belgische francs. Duitse fabrieken naar ons land. 53 Duitse fabrieksinstallaties zijn door het intergeallieerde agentschap voor herstelbetalingen onder de geallieerden verdeeld. Nederland heeft er weer vier toegewezen ge kregen, waarin vervaardigd worden: plastic, blaasbalgen en ventilatoren, optische instrumenten en cellulose- derivaten. De groenen hadden het zwaar. Tijdens de ontgroening van de aan komende studenten hebben zich te Amsterdam weer enkele exessen voorgedaan. Twee slachtoffers lie pen een hersenschudding op. De rector-magnificus, prof. mrHoetink stelde zelfs preventieve maatregelen voor. Politie gemoderniseerd. Na Am sterdam, Rotterdam, den Haag en Utrecht krijgt thans ook in klei nere plaatsen de politie de beschik king over een moderne geluidsin stallatie. De mobilofoon maakt het mogelijk over een afstand van der tig tot veertig kilometer draadloos berichten over te brengen van het hoofdbureau naar een ergens in de stad rijdende auto en omgekeerd. Nieuwe herziening van prijzen. Uit de ingediende begroting voor het Landbouw-Egalisatiefonds blijkt, dat de regering een verlaging van de subsidies op de levensmiddelen en de grondstoffen voor de zeep- bereiding wil toepassen. Dit zal een verhoging van de prijzen van suiker, varkensvlees, natuurboter, bak- en braadvetten, spijsoliën en zeep tengevolge hebben. Ook de huidenprijzen zullen stijgen. Aanvulling vleesrantsoen. De ruimere aanvoer op de slachtvee- markten heeft de verstrekking van meer vlees mogelijk gemaakt. Bon 244 vlees geeft recht op het kopen van 100 gram vlees en is geldig tot en met 9 October. Winterdienst spoorwegen. Op 3 October a.s. gaat de winterdienst- regeling van de Nederlandse Spoor wegen in, waardoor weer belang rijke verbeteringen worden aange bracht. Een aantal lijnen is geëlec- trificeerd en de frequentie van de treinenloop is opgevoerd. Bus-rei zigers behoeven geen kou meer te lijden, daar op verschillende lijnen verwarmde Crossley-bussen zijn ingelegd. Brand te Bergeijk. De lakspui- terij van de N.V. Kunstnijverheid te Bergeijk in N.-Brabant is door brand verwoest. Lak- en cellulose- voorraden gingen verloren. Euwe wint weer. De laatste par tij in de match tussen dr Euwe en Van Scheltinga is met remise ge ëindigd. Hiermee heeft Euwe de tweekamp met 5ll2-2]l2 gewonnen. In Russische zone geland.- Een Nederlands vliegtuig, dat ver mist werd, bleek bij Swerin in de Russisch^ zone van Duitsland ge land te zijn. Men tracht met de vliegers in contact te komen vanuit de Britse zone. Oorlogsschade aan onze bos sen. Uit een statistisch overzicht in het jaarverslag van het Staats bosbeheer blijkt dat tengevolge van de oorlog een bosoppervlakte ver loren is gegaan van 22.000 ha, d. w.z. ruim 8 procent van de totale met bos bedekte oppervlakte in Ne derland. Hiermee is een bedrag ge moeid van ongeveer f 27 millioen. Voetbal. Kortgene I - Philippine I 0-0. j.l. Zondag speelde Kortgene zijn eerste thuis-wedstrijd in de nieuwe competitie. Afgaande op hun pres taties in de nederlaagwedstrijden, kan niemand beweren, dat het voor Kortgene een succes is geworden, daar het spelpeil heel wat te wensen overliet. Doch ook hun tegenstan ders Philippine leden aan het zelfde gebrek. De wedstrijd begon met over en weer enige aanvallen, maar reeds toen kwam het euvel der beide ploegen aan het licht, n.l. dat de schotvaardigheid in de voorhoede ontbrak. Waren in het begin beide ploegen vrijwel aan elkaar gewaagd, allengs was het toch Philippine dat iets in de meerderheid was, maar dit „iets" niet in een doelpunt kon omzetten. Deze meerderheid werd vrijwel de gehele eerste helft ge handhaafd, hoewel ook Kortgene nog wel eens probeerde de lakens uit te delen. Daar geen van beide ploegen scoorde, zullen wij het aantal hoekschoppen als maatstaf der krachtsverhouding aanhouden. In de eerste helft werden tegen Kortgene 4 hoekschoppen genomen terwijl tegen Philippine 0 hoek schoppen genomen werden. De tweede helft liet een vrijwel eender spelbeeld zien, waarin de voorhoeden niet op toeren komen kon en waarin ook de middenlinies niet voor hun taak berekend waren. Alleen de verdediging der beide ploegen was in orde, die echter in het wegwerken der bal ook wel eens een steekje lieten vallen, maar toch altijd juist een ietsje vlugger waren dan de aanvallers. Met een blanco stand kwam daar na het einde. De krachtsverhouding in hoekschoppen uitgedrukt, was voor de tweede helft als volgt: tegen Kortgene 2 en tegen Philip pine 4. Duivensport. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders, gev. te Kortgene. EINDUITSLAG kampioenschappen over 1948. Oude duiven, tot en met Orléans (Fr.). Afstand 431 km. Ie kampioenduif no 47-389689 eig. O. Scherp. 2e kampioenduif no Ontvangen grote sortering PUDDING in de smaken: vruchten, fram- bosen, amandel, vanille, citroen, bananen, advocaat, cocos, abri kozen, butter, scotch, sinaasap pel, enz. W. DINGEMANSE. Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. 47-389224 eig. P. Verburg. 3e kam pioenduif no 47-389019 eig. H. C. Noordhoek. Ie hokkampioen J. Sturm te Kolijns plaat. 2e hokkampioen H. C. Noord- hoek te Kats. 3e hokkampioen O. Scherp te Kortgene. Jonge duiven tot en met Arlon (B). Afstand 252 km. Ie kampioenduif no 48-488371 eig. H. C. Noordhoek. 2e kampioenduiï no 48-498921 eig. S. van de Hou ten. 3e kampioenduif no. 48-484373 eig. L. de Fouw. Ie hokkampioen H. C. Noordhoek te Kats. 2e hokkampioen S. van de Houten te Kolijnsplaat. 3e hokkam pioen M. Clement te Kortgene. Vereniging voor Chr. Ulo te Wissekerke 29 September j.l. vergaderde in het gebouw der Chr. School de le den van bovengenoemde vereniging onder voorzitterschap van ds Scho ling. Na het zingen en lezen van Psalm 127 opende de voorzitter de vergadering met gebed. In zijn in leiding heette ds Scholing de on geveer 150 aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder het col lege van B. en W. van Wissekerke, en hij gewaagde van het feit, dat de nog steeds groeiende vereniging reeds meer dan 425 leden telt, verspreid over geheel Noord-Beve land. Hieruit blijkt, dat er op het eiland bij het Christelijk volksdeel een warme sympathie bestaat voor een dergelijke school. Het is de bedoeling, dat de school D.V. 1 April 1949 wordt geopend en dat het voorlopig een 2-mans- school zal zijn, terwijl er dadelijk gelegenheid zal bestaan voor leer lingen om toe te treden tot de klas sen 1 t.e.m. 4. Na lezing en goedkeuring der notulen van de oprichtingsvergade ring werd overgegaan tot het vast stellen van het huishoudelijk regle ment. Dit werd na verschillende discussies in 28 artikelen samen gevat en zal t.z.t. aan de leden worden toegezonden, gelijk met de statuten. Het voorlopig bestuur werd bij acclamatie herkozen en in de vacature van de heer Heijstek van Geersdijk werd gekozen de heer L. Versluis, eveneens van Geersdijk. Na de rondvraag, waarbij reeds 25 kinderen voorlopig konden wor den opgegeven, sloot de voorzitter met dankgebed.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1