fruitbomen PREDIKBEURTEN. Oranjevereniging Wissekerke. 0. G. POORTVLIET I deelde beschadiging is -echter zo goed als uitgesloten. Van de aardappelsorteermachines waren aanwezig de R.I.M. van de importeurs fa van Beek te Ouden bosch en de Prinslandia van de fabrikant Krebbex te Dinteloorn. Deze machine was zeer gemakke lijk in bewegiug te brengen en kan geleverd worden 1 of 2 delig. De 1-delige machine is bevestigd op een ijzeren frame, terwijl nog enige verbeteringen zijn aangebracht. Van de aardappelpootmachines werd gedemonstreerd met de half- automatische Vicon van bovenge noemde importeur en de volauto matische Deering van de importeur de fa Heesters te Roosendaal. Ge demonstreerd werd met de 2-rijïge Vicon, die echter voor uitbreiding geschikt moet zijn, behalve bij toe passing van een autostuur, waarbij de machine niet omgebouwd kan worden tot 2 of- meer rijïg. De Deering is een 1-rijïge ma chine. Ze bestaat uit een trechter vormige voorraadbak. Eén der wan den is vertikaal, waarlangs een ket ting met lepels door een bus naar boven loopt. Onder in de bak gaat de ketting over een korte afstand door de aardappels. De lepels zijn met 2 pennen in de ketting beves tigd en bestaan in 4 verschillende afmetingen. De grootte van de le pel kan men dan aanpassen bij de grootte van het pootgoed. Soms komt het voor dat in de lepel geen knol ligt. Hiervoor is op de ma chine een corrector aangebracht met een automatisch werkende ijzeren vinger, die voelt of er een aardap pel op de lepel ligt. Stuit de vin ger tegen een aardappel, dan gaat zij terug en gebeurt er niets. Ligt er echter geen aardappel op de lepel, dan slaat de vinger verder door en wordt er een aardappel geleverd uit de corrector, d.i. een draaiende ring met bakjes. De be stuurder moet zorgen dat hierin steeds knollen aanwezig zijn. Deze machine lijkt mij voor Noord- Beveland en speciaal bij pootaard- appelen ongeschikt. Hiermee moe ten de aardappelen worden gepoot zonder spruiten omdat zij anders toch afbreken en de kans op het overbrengen van virusziekten (door schuren en wrijven) zeer groot is. Terwijl juist hier de aardappels goed voorgekiemd moeten worden gepoot om in verband met het op treden van de bladluizen de groei periode zoveel mogelijk te vervroe gen. Bij de verbouw van pootaardap- pelen is het gebruik van de poot- machine niet ideaal en van de vol automatische zeker af te keuren. Al met al kan gezegd worden dat de excursie is geslaagd, dat er niet veel nieuws en in ieder geval geen grote verbeteringen naar vo ren zijn gebracht, 's Middags werd nog een bezoek gebracht aan een tentoonstelling welke gehouden werd te Fijnaart, wat ook zeer zeker de moeite waard was. Alleen was het jammer dat de belangstelling zo gering was. Een eerstvolgende keer dient een ieder, in zijn eigen be lang, een dergelijke demonstratie te bezoeken. De ass. KI. Buwalda, Wissekerke, A 44. Driehoeken - Tekenmallen Boekhandel Markusse Officiële publicatie Distributiedienst „De Bevelanden". Inlevering door detaillisten. In de week van 13t.e.m. 18 Sep tember 1948 moeten de consumen tenbonnen van de volgende artike len worden ingeleverd: brood, ca cao, bloem, boter-marg., kaas en vleeswaren. Door grossiers: tabak en eieren. In de week van 20 t.e.m. 25 September inleveren de artike len: brood, vlees, tabak, suiker-ver snaperingen, gebakbloem, zachte zeep-soda, waspoeder en vleeswa ren. Ezech. 373 Zach. 46b—7 Jes. 8:17 Qeref. Kerk. Wissekerke. Zondag a.s. 10 uur leesdienst en 6 uur Ds H. Scholing. Ned^.Herv. Kerk Kolijnsplaat. Zondag a.s. 10 uur dhr Sleeboom van Kamperland en 2.30 uur Ds van der Waa van 's Heer Arendskerke. Oud Ger. Gem. Kamperland. Dinsdag 14 Sept. 7 uur de heer de Jong van Kralingsveer. Ko Verburg en Marie van Pagee hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op Donderdag 23 Sep tember, des namiddags 3 uur te Wissekerke. Vlissingen, Aagje Dekenstraat 71, Wissekerke. Lepelstraat A 24, September 1948. Toekomstig adres: Vlissingsestraat 132, Oost en West Souburg. Gelegenheid tot feliciteren van 4 tot 5 uur in café „De Kroon". Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te ge ven van het overlijden van onze zeer geliefde moeder, be huwd-, gróót- en overgroot moeder en tante Jannetje Markusse (weduwe van Hendrik Blok), in de ouderdom van ruim 82 jaar. Kapelle: A. C. H. Blok. J. Blok-de Koeijer. C. A. Blok. D. I. Blok - van Overbeeke. O. W. Souburg: J. J. Blók. J. E. W. Blok - van Wingen. Kapelle: H. J. Ie Clercq. Klein- en Achterkleinkinderen. Kapelle Z.B., 7 Sept. 1948. De begrafenis heeft plaats gehad Vrijdag 10 September op de Oude Begraafplaats. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr J. L.J. Bruynzeel en Dr L. G. Gelderman. Tot onze diepe droefheid is nog plotseling overleden, zacht en kalm, in het Gasthuis te Middelburg, onze zeer ge liefde vader, behuwd- en groot vader Adriaan de Haze, in de ouderdom van 66 jaar. J. P. de Haze. S. C. de Haze- Leendertse. J. J. de Haze. W'. N. de Haze- Vroonland. C. Th. Brandes- de Haze. K. Brandes. A. C. de Haze. Th. M. de Haze- de Ridder. I. H. de Smit- de. Haze. Jac. de Smit en kleinkinderen. Wissekerke, 9 Sept. 1948. Het bestuur van de afdeling Geersdijk. der N.C.L.B. geeft hierbij met leedwezen kennis van het overlijden van haar mede-bestuurslid, de heer A. de Haze, die gedurende tal van jaren onafgebroken onze afdeling als bestuurslid mocht dienen. Zijn trouwe arbeid zal in herinnering blijven voortleven. Namens het bestuur A. P. van de Kreeke, voorz. Mede namens wederzijdse ouders zeggen wij hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling die wij voor en bij ons, huwelijk heb ben ondervonden. S. A. de Looff. M. de Looff - Karreman. Geersdijk, September 1948. Aan alle medewerkers en mede werksters voor het welslagen van het Oranjefeest en de versiering, aan de buurtvereniging van Spui en Havendijken onze hartelijke dank. Het bestuur. Kamperland, September 1948. Ieder die iets te vorderen heeft van bovengenoemde vereniging dient zijn rekening in te zenden vóór of op 15 September a.s. bij de pen ningmeester A. A. HOEK VAN DIJKE. Aangeboden voor herfstleverlng 1948 prima kwaliteit op E.M. typen, onder N.A.K.B. controle. Wintercheer IV en II, 2 jarig Perzikappel IV, 2 jarig James Grieve IX, IV en XVI, 2 jr. Goudreinette IX, IV en I, 2 jarig Cox Orange IV en XVI, 2 jarig Jonathan IX, IV en I, 2 jarig Manks Codlin XVI, 2 jarig James Grieve IX en IV, 1 jarig Goudreinette IX, 1 jarig Cox Oranje IX en IV, 1 jarig en 1 j. vertakt Jonathan IX en .IV, 1 jarig en 1 j. vertakt Glorie van Holland IV, 1 jarig Peren op Kwee d' Angers Precose de Trevoux 1 jarig Bonne Louisse d' Airanches 1 jarig en 1 j. vertakt Comtesse de Paris 1 jarig en 1 j. vertakt Beurré Alex Lukas 1 jarig en 1 j. vertakt Conférence 1 jarig en 1 j. vertakt Beurre Hardy Kwee A 2 jarig St Remy Wild 2 jarig Gieser Wildeman Wild 2 jarig Rode bessen New Fays Prolific 2 jarig Zwarte bessen Wellington XXX 1 en 2 jarig Westwick Choice 1 en 2 jarig Canada Populieren 2 jarig 10-12 en 12-14 cm Alles met N.A.K.B. plombes Verder Populieren en Elzen voor windscherm Ligustrum Ovalifolium, Rozen, enz. enz. Boomkweker Kortgene I g Vanuit de Eerste Vliegbasis van Ned. Oost-Indië aan iedere g g) bekende, vriend of vriendin, de hartelijke groeten van de op 30 a Juli met de „Zuiderkruis" vertrokken soldaten g P. J. de Kam van Kamperland en g g M. B. van Goudswaard van Kortgene. g Wij vergeten je niet, denk ook aan ons! g Adres: L.S.K., Hoofdkwartier Mil. Luchtvaart Koningsplein 8, West, Veldpk. Batavia ®C^Col)CQl?CQi)CQi^CQ^C^C^iyC^l)CQ^C^i)CQl)CQl}CQDC^C^CQ^C^C^CQpC^CQl)C^PC^P®

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 3