NOORD-BEVELANDS NIEUWS EN ADVERTENTIEBLAD Sport iingm van de dag No. 2389 Zaterdag 11 September 1948 52e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON Nd. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Duitsland lid van Europese Unie. Duitsland is met algemene stemmen van 200 parlementsleden uit twaalf Europese landen toege laten tot de Europese Unie. Nationaal Huldeblijk aangebo den. Een deputatie van Neder landse autoriteiten heeft aan H.M. de Koningin reeds meer dan een millioen gulden aangeboden voor het Wilhelmina-kankerïonds. Prinselijk paar woonde sport festijn bij. Koningin juliana en Prins Bernhard hebben het stadi- onspel „Sportfantasie" bijgewoond. Handelsaccoord met Bizonia. Nederland heeft met de Brits-Ame rikaanse zone van Duitsland een handelsaccoord gesloten. Ons land zal voor 181 millioen gulden uit voeren. Teveel medische studenten. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft er op gewezen, dat de medische facul teiten overvuld zijn. Verkiezingen in de republiek. Ir. Soekarno heeft een wetsontwerp getekend voor het houden van al gemene verkiezingen voor een voor lopig parlement. Vier slapende militairen ge dood. Een Chinese soldaat heeft vier slapende militairen gedood, waaronder twee Ambonezen. Communistisch front verbreed. De Republikeinse socialistische par tij, onder voorzitterschap van Sja- rifoeddin heeft een fusie met de Republikeinse communistische par tij aangegaan. Sjarifoeddin was sinds 1938 geheim lid van de com munistische partij. K.L.M.-vloot uitgebreid. De K.L.M.-vloot zal uitgebreid worden met twaalf „Convair-lines". Nicotine-vrije tabak zonderbon. Met ingang van heden mag gede- nicotiniseerde tabak vrij worden verkocht. Tijdens rijtoer doodgevallen. Een der burgers, die deel uitmaak te van het escorte dat de crème calèche van Koningin Juliana Zater dagmiddag voorafging viel op de Prinsengracht van zijn paard. Het paard trapte de gevallene drie maal op zijn borst. De dood trad vrij wel direct in. Talloze toeschouwers vielen door de grote drukte en het lange wachten flauw. Opvolger van Beel. De heer M. P. J. M. Corbey is benoemd tot opvolger van dr L. f. Beel. Kleurenfilm van inhuldiging. Deze week zal de kleurenfilriv van de inhuldigingsplechtigheid in de belangrijkste plaatsen vertoond wor den. Ook in het buitenland is er al een grote vraag naar. Ds Kersten overleden. De be kende voorganger der Geref. ge meente en-oud-lid van de Tweede Kamer, ds G. H. Kersten, is Maan dagavond overleden. Eervolle onderscheiding. De eerste regeringsdaad van Koningin Juliana na haar inhuldiging zal zijn het verlenen van het grootkruis der Orde van de Nederlandse Leeuw aan Prof. mr R. Kranenburg. Aan Prinses Margaret is het groot kruis van de Nederlandse Leeuw verleend. De spoorwegen deden hun best. De laatste twee dagen voor de in huldiging werden door de spoor wegen 150.000 reizigers naar Am sterdam gebracht. Op de dag zelf kwamen er nog eens 160.000 bij. Slagers dringen aan. De Ne derlandse Slagersbonden hebben nogmaals een beroep op de rege ring gedaan om het vleesrantsoen vast te stellen op een minium van 600 gram per veertien dagen. DUIVENSPORT. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders, te Kortgene. Uitslag wedvlucht van Zaterdag 4 September vanuit Tilburg. Afstand 85 km. Gelost 12.- uur. Aankomst le duif 13.15.42 uur, laatste prijs winnende duif 13.25.uur. Prijzen als volgt: H. C. Noordhoek, Kats 1-18. P. Verburg, Kortgene 2-4-5-6-9-14-15- 16-17. Z. van Damme, Kortgene 3- 8-11. J. Eikenhout, Kats 7 J. Kor- suize, Kolijnsplaat 10. P. A. Plat- schorre, Kats 12-13. Gebr. van Lie- re, Kolijnsplaat 19. U.L.0. KORTGENE 1948 Toelating Overgang Examens Varia Tot klas I werden toegelaten: J. de Back, D. P. van Driel, C. Flipse, P. J. Geelhoed, P. J. van Hakken, C. van Halst, S. van Halst, A. E. H. Janse, A. Janse, J. A. Klop, D. Kor- teknie, L. van der Maas, N. Mar- kusse, A. P. Meulenberg, A. B. de Regt, R. A. de Regt, M. J. Strijd, M. Larooy. Tot klas II werden toegelaten: M. van Baaien, S. M. van de Berg, P. J. J. Bruynzeel, Z. C. van Dam me, M. A. Goudswaard, L. A. Hen driks, S. de Korte, P. J. L. Koster, J. Markusse, E. Mullié, J. A. Mullié, P. A. Platschorre, J. j. G. Verburg, A. de Wilde, A. J. W. Wisse, L. P. Wolse. Niet toegelaten 5 1.1. Tot klas III werden toegelaten: I. J. de Bos, J. I. de Bos, J. JH. Brouwer, A. B. Clement, N. D. van Driel, M. C. Dijkman, E. Fieman, H. C. Fiipse, A. C. Hanse, W. S. Kramer, P. J. de Looff, M. A. van der Maas, D. J. Markusse, N. J. Meulenberg, C. M. Moerman, W.J. van der Peijl, J. Tazelaar, A. H. Zuijdweg. Niet toegelaten 1 1.1. Tot klas IV werden toegelaten: N. J. Engelvaart, M. P. de Fouw, A. C. Heijstek, K. J. Imanse, J. C. Kouwer, M. W. Kramer, P. H. Kra mer, J. A. de Looff, T. de Looff, P. H. Verburg, J. C. de Wild, M. de Wild. Niet toegelaten 0 1.1. Examens. Voor het B-diplo ma slaagde A Karman met ^en ge middelde van bijna negen (9) voor de hoofd- en bijvakken. Zulk een examen is zo'n' zeldzaamheid, dat de^l (elf) candidaten voor 1949 niet moeten trachten dit cijfer te behalen, maar zich tevreden moe ten stellen met- de gemiddelden van de 10 candidaten van 1947, die toen om de 7 of 8 schommelden. Er moge nog eens op gewezen worden, dat het niet alleen van belang is, dat de leerlingen slagen, maar dat, in verband met het toe nemend aanbod van administratief personeel ook het „hoe" meer en meer van belang wordt. In perso- neelsaanvragen komen steeds vaker weer zinnen voor als: „Uitdrukke lijk willen wij er u op wijzen, dat slechts zeer goede leerlingen voor een plaatsing in aanmerking komen". Tot de Chr. Kweekschool werd uit de 3de klas toegelaten T. de Looff ('/3 deel der candidaten van de verschillende scholen werd hier afgewezen). Tot de ambachtsscholen in Goes en Middelburg werden toegelaten M. de Looff en M. van Balen. Ook dit jaar slaagden weer alle leerlingen voor alle examens* In de afgelopen 4'jaar werkten de jongelui met zo veel ambitie voor de M.U.L.O. exameus, dat 100 °/0 slaagde. Het percentage geslaagden in 't hele land was in die periode 80 Varia. Een proef werd genomen de 1.1. zelf geld te laten verdienen voor de door hen te ondernemen schoolreis. Ofschoon het begin van de proef niet veel goeds voorspel- Voor Overalls Werkbroeken Werkkielen Overhemden -is Uw adres W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. de reed niet onze meest enthou siaste bessenplukker tegen de voorman van het bedrijf op en ook het eind beter had kunnen zijn zaten niet een groot deel der teerlingen in half-cirkelvormige houding V/z uur in grote rioolbui zen tegen de regen te schuilen toch mag de proef geslaagd ge noemd worden, want in ruim 1 dag werd f 217.- verdiend. Een andere proef betreft het af horen en opschrijven van buiten landse (voorlopig alleen Engelse) radio-uitzendingen. De 1.1. blijken dit zo goed te doen, dat een klas, die maar 2 jaar Engels gehad heeft in een van uit Londen opgegeven Engels dictee van 200 a 250 woor den gemiddeld maarlOfouten maakt' en enkele goede leerlingen zelfs maar 4 fouten. De zwaarte van zo'n dictee kan een ieder beoor delen door zelf eens zo'n dictee op te nemen van de European ser vice of the B.B.C., 's Maandags om 13 uur 15 bijvoorbeeld. In verband met het talen-onder- wijs zouden de leerlingen gaarne de beschikking hebben over een goede gramophoon, pick-up, radio en platen serie (bv. Lingusphone, Frans, Duits of Engels). Oud-leer lingen of belangstellenden, die een der genoemde artikelen tijdelijk of definitief zouden willen missen voor de jeugd hoeven dus niet langer hun platen-serie enz. ongebruikt te laten liggen. Ook bijdragen voor aankoop zullen dankbaar aanvaard worden, want in de schoolkas is net zoveel ruimte als in de ge meentekassen der meeste Neder landse gemeenten. Een heel ont vankelijk gironummer is 478864. Op de resultaten van de 3e proef hopen we later nog terug te komen. Een verandering op een geheel ander gebied is, dat alle ouders, die kinderen op een U.L.O. school heb ben en die meer dan 4 km van de school verwijderd wonen, bij hun gemeentebestuur een verzoek in kunnen dienen teneinde vergoeding te verkrijgen voor de aan het school bezoek verbonden vervoerkosten. Is op het desbetreffende verzoek binnen twee maanden geen ant woord gegeven, is er afwijzend op beschikt of is de vergoeding te gering, dan kunnen de ouders in beroep gaan bij Ged. Staten. (Art. 13 L.O.-wet, onlangs gewijzigd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1