HO©fiO<.eEVELAMDS NIEUWS- BM ADVERTENTIEBLAD „Sport Dingen van dag. Onze drukkerij en winkel wegens vacantie gesloten Mo, 2387 Zaterdag 28 Augustus 1948 51e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. EIS. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm 2250 betalende abonné's. zijn van Vrijdagmorgen 3 tot Dinsdagavond 7 September a.s. Heren adverteerders en plaatselijke agenten worden in dit verband ver zocht te willen zorgen dat hun advertenties uiterlijk Donderdag 2 Sep tember a.s. des morgehs om 10 uur in ons bezit zijn (Woensdagavond posten 1) De uitgever. Achtien jaar. Prinses Margaret Rose, die het Engelse Koningshuis bij de inhuldiging van Koningin Ju- li&na zal vertegenwoordigen, is Za terdag 18 jaar geworden. Zij wordt 29 Augustus in ons land verwacht. Min. Lieftinck naar New-York. De ministers van financiën van Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk en Engeland zullen deel nemen aan een conferentie van de Internationale Bank op 27 Septem ber te New-York. Gevechten in Berlijn. Bij acties van de Sowjet-politie op zwarte handelaars raakte de menigte slaags met de Russen. De Westerse poli tie is in alarmtoestand gebracht en de staat van beleg werd afgekon digd. Er vielen doden en gewonden. Marshallhulp uit Indonesië. Aan de Brits-Amerikaanse zone van Duitsland is 50.100 dollar toege wezen voor aankoop van copra in.... Indonesië. Hoog bezoek aan Groningen. Onder de eregasten, die de ten toonstelling te Groningen zullen bezoeken, bevindt zich Prins Bern- hard op 27 en 28 Augustus. De Prins hoopt met 5 paarden deel te nemen aan de zware dressuurproe- ven. Nieuwe Autofabriek. Te Rot terdam start in December a.s. een autofabriek, die met Nederlands ka pitaal Amerikaanse wagens zal ma ken. Een belangrijke deviezenbespa- rlng, die aankoop in Amerika over bodig maakt. Zuiveringsactie in Tasik. De kampong Goenoeng Tjihtjir werd dezer dagen 's nachts omsingeld door Nederlandse troepen. Een tien tal personen werd gearresteerd. Sterk verhaal. De Franse boe ren hebben de boterdistributie zelf in handen genomen, omdat de re gering er geen kans toe zag. Nu krijgen de huisvrouwen tenminste waar zij recht op hebben tegen de officiële prijs. De politie staat mach teloos; de eerste arrestante was een ministersvrouw, die nu einde lijk boter kon kopen 3'/2 millioen kg suiker. Het m.s. „Kertosono" zal deze week een Nederlandse haven binnenlopen met 3«/a millioen kg suiker, wat copra en rubber aan boord. Geen dansmuziek, geen feest. Poortvliet op het eiland Tholen zal het zonder feestweek moeten stellen. Het gemeentebestuur wei gerde toestemming^ te geven voor het spelen van dansmuziek. Het Oranje-comité heeft besloten om dan maar alle feesten af te gelasten. Trouwlustigen in de rij. Enke le minuten nadat president Truman verklaard had, dat gehuwden vrij gesteld zijn van militaire dienst, verzamelden zich voor alle gebou wen van de burgerlijke stand drom men jongemannen, die zo spoedig mogelijk getrouwd willen zijn. Russische consuls uit Ameri ka. De Sowjet Consul-generaal Zot Lomakin en de vice-consul Tsjepoernick te New-York, die ver antwoordelijk waren voor de ont voering van verscheidene Russen, zullen naar de Sowjet-Unie terug keren. Mevr. Kosinkina is buiten levensgevaar en wordt door de Amerikanen beschermd. Naar de Nederlandse Filpi. Te Duivendrecht zijn de nieuwe filmstudio's gereedgekomen, waar alleen verantwoorde producten zul len worden gemaakt. Bioscopen betaalden de installatie. Geopend 25. Augustus. Geen eind in zicht. De Kanton gerechten hebben de eerste -jaren nog werk genoeg met tribunaalza ken. Er worden steeds nieuwe po litieke delinquenten opgespoord en er komen er ook geregeld weer over de grens. Fanny naar Dublin. FannyBlan- kers-Koen neemt deel aan -de in ternationale sportwedstrijden, die op 26 Augustus in Dublin plaats vinden. Brood in België vrij. Met in gang van 1 November hoopt Bel gië de rantsoenering van het brood op te heffen. Men was van plan de distributie eerder op te heffen, maar naar in regeringskringen gezegd wordt wilde men wach ten tot ook in Nederland het brood geheel vrij zou komen. Nederland helpt vluchtelingen. Nederland gaat de Arabische vluch telingen op verzoek van graaf Ber- nadotte helpen met 50 ton erwten en 50 ton bonen. Klein presentje. Het gemeente bestuur van Istanboel heeft aan ie der der Turkse worstelkampioenen een villa aangeboden Daan Hooykaas gewond. Door dat enkele leden van het gezel schap van Daan Hooykaas gewond werden bij een auto-ongeluk, kon den slechts de anderen naar ons land terugkeren. Daan Hooykaas liep een ernstige hersenschudding op, waarmee hij thans in het zie kenhuis te Batavia ligt. België klaagt. De Belgische ta- baksfabriekanten hebben geklaagd over de crisis, die ontstaan is door de invoer van Nederlandse producten. Vooral in de sigaren- industrie zijn vele arbeiders wer keloos geworden. Van do fronton. BERLIjftar- restatie-epidemiMOSKOU: einde besprekingen? NEW-YORK: Rus sische consuls verdreven; RAN GOON ingesloten door rebellen CHINA: communisten rukken op; GRIEKENLANDguerilla's vluch ten voor regeringsoffensief; BATA VIA: sabotagedaden en overvallen AMSTERDAM: Feest. Noord-Bevelandse Vereniging van postduiven- houders, te Kortgene. Uitslag wedvlucht 21 Augustus van uit Arlon. Afstand 252 km. Gelost 11.00 uur. Ie duif 14.00.43 uur. Snelheid 1396 m per minuut. Laatste prijswinnen de duif 14.32.46 uur. Prijzen als vólgt: M. Clement, Kortgene 1-2-6. J. de Looff, Kortgene 3. H. C. Noordhoek, Kats 4-5. P. de Waal, Kortgene 7- 10. L. de Fouw, Kortgene 8. S. v.d. Houten, Kolijnsplaat 9. Einduitslag kampioenschappen der jonge duiven. Ie Kampioenduif no. 48-488371, eig. H. C. Noordhoek, Kats. 2e Kampi oenduif no. 48-498921, eig. S. v.d. Houten, Kolijnsplaat. 3e Kampioen duif no. 48-484373, eig. L. de Fouw, Wees er als de kippen bij 1 Deze week leveren wij U prachtig behangselpapier voor slechts 85 cent per rol. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. Kortgene. Ie hokkampioen H. C. Noord hoek, Kats ma£ 947 punten. 2e hok kampioen S. v.d. Houten, Kolijns plaat met 897 punten. 3e hokkam pioen M. Clement, Kortgene met 733 punten. Officiële publicatie Distributiedienst „De Bevelanden". Uitreiking bonkaarten voor de 12e en 13e periode 1948. Deze bonkaarten worden uitge reikt in het tijdvak van 9 Sept. t.e.m. 14 Oct. a.s. De datum en het uur waarop moet worden afgehaald is vermeld op de thans geldige bon- 'kaart van een der gezinsleden. In afwijking van de op de kaar ten vermelde data is "de uitreiking op onderstaande data als volgt ge wijzigd: Kats 1 Sept. wordt Woensdag 15 Sept. van 1 tot 3 uur voor huisno's 1 t.e.m. 70; 1 Sept. wordt Woens dag 22 Sept. van 1 tot 3 uur voor huisno's 71 en hoger; Kamperland 2 Sept. wordt Don derdag 9 Sept.; Kortgene 3 Sept. wordt Vrijdag 10 Sept.; Kolijnsplaat 7 Sept. wordt Dins dag 14 Sept. Regeling in verband met de feestdagen. Het kringkantoor te Goes is ge sloten op 31 Augustus en 8 Sept." Zittingen van AFD. HANDEL. In geleverd moeten worden in de week van 30 Aug. t.e.m. 4 Sept. de ar tikelen brood, vlees, boter-marg., kaas, huishoudzeep, vermicelli, vlees waren, textiel en brandstoffen. In de week van 6 tot 11 Sept. de ar tikelen brood, versnaperingen-suiker, gebakbloem, gebak, koffie, thee ta bak, textiel en brandstoffen. Een uitzondering hierop vormen de detaillisten te Kolijnsplaat, Kats en Kortgene, op deze plaatsen moet in de week van 30 Aug. t.e.m. 4 Sept. alleen brood worden ingele verd en alle artikelen in de week van 6 t.e.m. 11 Sept. Op onder staande plaatsen zijn de zittingen als volgt gewijzigdin de week van 30 Aug. t.e.m. 4 Sept.Kolijnsplaat (brood) op Woensdag 1 Sept. van 9 tot 12 uur; Kortgene (brood) op Woensdag 1 Sept. van 1.30 tot 3.30 uur. Op deze zitting te Kortgene

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1