MO@RO»BË¥ELAÜDS NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD Dingen van de dag. No. 2386 Zaterdag 21 Augustus 1948 51e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Nieuwe burgemeester. Alhoe wel aanvankelijk mr Jonkman can- didaat voor de burgemeestersbe noeming in Utrecht gesteld was, verwacht men thans dat de oud minister van oorlog, luitenant-ko lonel A. H. J. L. Fiévez, de vaca ture zal bezetten. Slagers eisen. Vierduizend sla gers eisen een algehele aischaffing van de vleesdistributie met ingang van 5 September. Tot die tijd drie ons vlees per persoon per week. Zij voelen zich ten zeerste achter gesteld bij de melkhandelaren, die nu vrije handel kunnen drijven. Beter weer? Het Koninklijk Ne derlands Meteorologisch Instituut te De Bilt gaat uitbreiden. In Hoek van Holland wordt een nieuwe post gebouwd. Men beweert dat we nu beter weer te verwachten hebben 1 Nog steeds vermisten. Er wor den in Nederland nog steeds 29.000 mensen vermist. 21.000 hiervan zijn doden. Op de keuzebon. Het Centraal Distributiekantoor deelt mee, dat tarwegriesmeel uitsluitend verkrijg baar is op de keuzebon. Dr van Mook rust. Dr. van Mook, die reeds enige tijd ziek was, is naar Tjipanas vertrokken om enkele weken rust te genieten. Pater de Greeve geridderd. Pater Henri de Greeve, is ter ge legenheid van zijn zilveren priester jubileum door de Prinses-Regentes tot officier in de orde van Oranje Nassau geridderd. Nederland een componist rij ker. Géza Frid, de componist pianist heeft de Nederlandse nati onaliteit aangenomen. Hij is thans hoofdleraar voor piano en compo sitie aan het muzieklyceum te Rot terdam. Federale conferentie uitgesteld De federale conferentie welke 17 Augustus in Bandoeng zou worden gehouden is tot nader vast te stel len datum uitgesteld. Verboden toegang. Kinderen be neden de zestien jaar worden niet meer op de Jaarbeursterreinen toe gelaten. Commissie van drie naar Djok- ja. De Commissie voor Goede Diensten heeft besloten de uitno diging van de Republiek te aan vaarden om de feesten ter viering van de onafhankelijkheidsdag bij te wonen. Nog meer feest. In India en Pakistan zijn de openbare gebou wen met vlaggen getooid. Zij vie ren de eerste verjaardag van hun onafhankelijkheid. Die kan van zich af bijten. Een sterk mannetje uit Bretagne presteerde het om aan zijn tanden vier wagons met een gezamelijk gewicht van 30.000 kg te trekken. Kamerdebatten grondwetsher ziening. De Regering is de me ning toegedaan, ten aanzien van het in Indonesië te voeren beleid en de inhoud van de wetten die op de grondwet steunen, zij niet in discussie over deze grondwet herziening moet worden betrokken. Vorstin gehuldigd. 750.000 Ne derlandse huisvrouwen hebben door middel van hun handtekening onze Vorstin persoonlijk gelukgewenst met Haar 50-jarig regeringsjubile um. Zondags autorijden. In verband met de komende feestelijkheden is het rijverbod voor de Zondagen 29 Augustus en 5 September a.s. opgeheven. Eerder naar huis. Ongeveer 3000 geïnterneerden, over wie. een gunstig rapport is uitgebracht zul len vervroegd in vrijheid worden gesteld. Meer graan. De Amerikaanse graanoogst is dit jaar zo goed, dat Europa meer en beter brood kan verwachten. Houd je hoofd vast. 49 Dajak- kers zijn door de Engelsen ingezet ter bestrijding van de terroristen op Malakka. De berichten zijn het er niet over eens of het hier vlieg tuigen of koppensnellers be treft. Christiansen 12 jaar. De gene raal der vliegers Christiansen, één der 3 hoofdpersonen die tijdens de bezettingsjaren het leven voor Ne derlanders ondragelijk maakte, is tot 12 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Margaret Rose naar ons land. Prinses Margaret Rose zal bij de inhuldiging van Koningin Juliana de Britse Kroon vertegenwoordigen. Sedert het huwelijk van haar zus ter Elisabeth neemt Margaret de officiële plichten waar, daar haar zuster, die haar baby in October verwacht, niet meer in 't openbaar verschijnt. Het is Margaret's eerste buitenlandse reis. Kijkt U even? De bonnen van de oude textielkaart VA 705 zullen na 24 October van dit jaar niet meer geldig zijn. Over vlees gesproken! De A- merikaanse huisvrouwen klagen steen en been, zij vinden het vlees te duur, maar: het is er. De Am sterdamse huisvrouwen klagen ook, zij vinden het vlees goedkoop, maar: het is er niet. Naar Canada. Het emigranten schip „Kota Inten" is met 400 Ne derlandse en 100 Belgische, Zwit serse en Scandinavische boeren naar Canada vertrokken. Meer vlees? Minister Mansholt heeft toegezegd, dat voortaan voor meer vlees gezorgd zal worden, maar een goede voorziening wordt pas mogelijk in 1949. Hamburg of Rotterdam? Een Berlijns dagblad heeft verklaard, dat het doorvoerverkeer meer over de natuurlijke Rijnhaven Rotterdam dient te worden geleid, inplaats van door allerlei lange kanalen naar Hambmg. Geen voetbalpools meer? Op 26 pn 27 Augustus a.s. zal het Rot terdamse kantongerecht overtreders van de Ioterijwet berechten, die zich bezig hielden met de Neder landse organisatie der voetbalpools. Hoe is de stand? MOSKOU: besprekingen met Molotow schij nen gunstig te verlopen. BERLIJN: de luchtbrug verwerkte 5600 ton in één dag. CHINA: de communis ten rukken steeds verder op. GRIE KENLAND regeringstroepen zui veren het gebergte. PALESTINA: Joden en Arabieren zullen evt. vuur niet beantwoorden (wel beginnen?). HONGARIJE: 120 man politie vlucht ten naar Oostenrijk. NEW YORK: De in het Sowjet-consulaat gevan gen gehouden Russische onderwij zeres is in doodsangst uit het raam gesprongen en zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. |P0RT_ Kortgene - Colijnsplaatse Boys 4-1. De Zaterdag j.l. gespeelde voet balwedstrijd tussen Kortgene en Co lijnsplaatse Boys was een felle doch faire strijd, die zich vooral in de eerste helft kenmerkte door een veldoverwicht van de Boys, waar uit reeds na 11 minuten spelen, uit een corner, door de Boyse midden voor met een kopbal de leiding werd genomen. Deze voorsprong probeerden de Boys te vergroten, terwijl Kortgene het dubbel zwaar had, doordat zij probeerden gelijk te maken en tevens moesten zij de Ontvangen prima tafeizeiitjes 130 x 150 cm met bloemmotief. Zeer geschikt voor tafellaken (zie etalage). W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. stormaanvallen van de Boys keren. Dat de Boys in de eerste helft niet meer doelpunten konden maken, is niet enkel te wijten aan de verde diging van Kortgene, die weliswaar een goede partij speelde, maar die in de voorhoede van de Boys toch geen al te gevaarlijke tegenstanders hadden. Na de rust waren het wederom de Boys die ten aanval trokken, maar ook nu leverde hun voorhoe de slechts half werk. Ook Kortgene trok nu meer ten aanval en hun flitsende aanvallen konden slechts met moeite gekeerd worden. Van een overwicht van een van beide partijen was niet te spreken, daar de aanvallen heen en weer golfden, maar door beide verdedigingen wer den gekeerd. Na ongeveer 25 mi nuten spelen was het toch Kortge ne dat zich 'naar boven werkte en de toon aangaf en hun middenvoor met een kopbal de gelijkmaker scoor de, daar de Boyse verdediging de bal niet goed wegwerkte. Vijf mi nuten later veroverde Kortgene door een schot van de linksbinnen, na een aarzeling der backs, de leiding, waarna de linksbuiten 2 minuten later met een kopbal 3-1 maakte. Hierna probeerden de Boys nog in te lopen, maar zij strandden regel matig op de vijandige 'verdediging. Zij gaven echter de moed niet op, maar toch was het de Kortgeense rechtsbuiten die de bal langs de uitgelopen keeper in het doel wist te plaatsen, waarna enkele minuten later, met een 4-1 voorsprong voor Kortgene, het einde kwam. Duiven. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders. Uitslag wedvlucht 14 Augustus van uit Chiney (B). Afstand 167 km. Gelost 11.35 uur. Aankomst le duif 15.—.12 uur. Laatste prijswinnende duif 15.21.uur. Prijzen als volgt: M. Clement, Kortgene, 1-4-10. H. C. Noordhoek, Kats, 2-7-11J. Sturm, Kolijnsplaat, 3-9. S. van de Houten, Kolijnsplaat, 5-8. O. Scherp, Kort gene, 6. 1 Tim. 2 2—3 2 Kon. 22:10—20 1 Cor. 15:32b—34a

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1