NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Hingen van dn dag. No. 2384 Zaterdag 7 Augustus 1948 51e Jaargang =kSpORT__ mollebonen BURGERLIJKE STAND DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSERKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per Weer 10 millioen. Dank zij een nieuwe toewijzing kan Nederland voor ruim 10 millioen dollar Ame rikaanse tarwe en Canadees hout verschepen en staan we na Enge land op de tweede plaats van de Marshall-lijst. Vle4es of kaas Na de vele mis verstanden, 'is hier de oplossing van het bon-probleeméén bon voor vlees is uitgesteld (wegens geringe aanvoer) zodat we achter op zouden komen. Daarom kreeg de kaasbon een waarde van 250 gram (inplaats van 200 gram). Nu is de komende vleesbon van 5 Au gustus drie dagen eerder aangewe zen (wegens de warmte) en kunt u dus 100 gram vlees op bon 084- vlees en 50 gram kaas extra op bon 098-algemeen kopen! Engeland treft maatregelen. Minister Bevin heeft in een zwij gend Lagerhuis aangekondigd dat de demobilisatie van de Britse troe pen niet kan doorgaan omdat de huidige situatie gebruik van wa penen niet uitsluit. Geen geheimen naar Moskou! De Tweede Kamer heeft als eerste maatregel een motie aangenomen waarbij communisten geweerd wor den uit de commissies voor Bui tenlandse zaken, Indische zaken en handelspolitieke betrekkingen, waar bij vaak vertrouwelijke mededelin gen ter tafel komen. Radio stoort postduiven. Wed- strijdvluchten met postduiven naar Eindhoven bij ideaal vliegweer heb ben bewezen, dat de navigatie-or- ganen der dieren door radio- en magnetische storingen- in de war gebracht worden. 1200 van 4400 postduiven keerden niet terug. Hoe is 't mogelijk! De gemeen te Monster heeft blijkbaar geld te veel. Het schoolgeld werd tot de helft gereduceerd, de heffing op on bebouwde eigendommen verdween helemaal, terwijl ook de personele belasting met de helft omlaag ging 6 September vrij. De dag, waar op de inhuldiging van Koningin Juliana plaatsvindt, zal de school jeugd een vrije dag hebben. Uitverkoop! Van 2 tot 15 Au gustus mogen incourante textiel- goederen met een prijsverlaging van 10% en voor minder of geen pun ten uitverkocht worden. Kanaalzwemster ih-de-dop. De zestienjarige Tini Bakker uit Schagen heeft op haar beurt ge poogd het IJselmeer over te zwem- iar. - Franco per post f 3.00. men, maar moest dit wegens te genwind opgeven. 148 km per uur. De nieuwste electrische trein der N.S. met keu ken aan boord haalde in een proef rit 148,6 km per uur, terwijl de kellners rustig koffie schonken en in de trein gebakken cake rond brachten. Kolen uit Bizonia. Een nieuw handelsverdrag van 154 millioen dollar waarborgt ons Duitse steen kool uit de bezettingszones van Engeland en Amerika in ruil voor Ned. voedingsmiddelen, chemicaliën en rubber. Ministeriële aanrijding. Mi nister Gielen, die Zondag met vrouw en kinderen een autoritje maakte, kwam in aanraking met een wiel rijder die zwaar gewond in 't zie kenhuis werd opgenomen. De gro te Amerikaanse auto gleed in een sloot. EN: van de fronten. BERLIJN: derde vliegveld in aanleg voor de luchtbrug. MOSKOUWesterse ge zanten spreken met Mólotow en Stalin. MALAKKA: Britten vernie tigen legertjes terreurgroepen te land ter zee en uit de lucht. CHI NA: commnnisten rukken op. PA LESTINA: Arabieren beschoten Joods convooi, Joden overvielen Arabieren (het is immers wapen stilstand). GRIEKENLAND: rege ringstroepen winnen. Guerilla's ook (zeggen ze). ITALIË: communisti sche staking na aanslag op Togli- atti kostte 15 doden en 70 milliard lire. HONGARIJE: onenigheid rond het aftreden van president Zoltan Tildy en de „verkiezing" van zijn opvolger. Om op te frissen. Tijdens de hittegolf is een Italiaan, Gianni Gambi, er in geslaagd het kanaal over te zwemmen in 12 uur en 23 minuten. De Olympische spelen. De be langrijkste uitslagen in Londen wa ren tot dusverre: VOETBAL Gr. Brittannië-Nederland 4-3; HOCKEY Nederland-België 4-1WATERPO LO Nederland-Chili 14-0! ZWEM MEN Nel van Vliet Olym. record 200 m schoolslag; HARDLOPEN Fanny Blankers-Koen Olym. kam pioene 100 m en 80 m hordenSlijk huis 3e bij de heren op de 10.000 m; HOCKEY Nederland-Denemar- ken 4-1WATERPOLO Nederland- Spanje 5-2, Nederland-België 3-3, Nederland-Zweden 5-3; ZWEMMEN Wiesje Vaessen 3e en Irma Schu macher 6e in 100 m borstcrawl. - Advertenties 5 cent per mr En onze Noord-Bevelandse deelneemster? Nel Karelsewerd in het nummer verspringen met een sprong van 5.55- m 5e en door een schitterende race in de 200 m plaats te zij zich in de demi-finale, doch zag geen kans tot de finale door te dringen. Wel gefeliciteerd, Nel! VOETBAL. Opening Sportterrein te Kamperland. Kamperland - Kats O-O. Zaterdag j.l. vond te Kamperland de opening plaats van het nieuwe sportterrein. Met enige welgekozen woorden, o.a. de wens inhoudende dat de jonge en oudere sportbe oefenaars op dit terrein hun tegen standers steeds op sportieve ma nier zouden bekampen, tot aller heil, opende burgemeester van der Maas het terrein, waarbij hij het traditionele lint doorknipte en het terrein voor spelers en publiek toe gankelijk was. Onmiddellijk hierna werd op het nieuwe terrein de eerste wedstrijd gespeeld, waarvoor als tegenstan der was uitgenodigd de voetbal vereniging Kats. Voordat de scheids rechter de aanvang floot, werd door de Katse aanvoerder aan de Kam- perlandse aanvoerder bloemen aan geboden ter ere van het nieuwe veld, waarna de burgemeester de aftrap deed. Direct na de aftrap zijn beide elftallen over en weer in de aan val, met in het begin Kamperland iets sterker. Dit overwicht wordt later teniet gedaan en is het Kats dat meer druk uitoefent. Beide ploe gen proberen elkaar de loef af te steken, maar geen van beide weten door de vijandelijke verde diging heen te breken, hoewel voor beide doelen menig gevaarlijk mo ment geschapen wordt. Na hevige strijd komt met blanco stand de rust. Na de rust is het wederom Kam perland dat het eerst een zware druk op het vijandelijk doel uitoe fent, zonder echter tot scoren te komen. Enige tijd later neemt Kats het offensief over en nu is het het andere doel dat nauwelijks aan doorboring ontsnapt. Hierna wor den de aanvallen verdeeld en na hevige strijd komt, nog steeds met blanco stand, het einde. DUIVENSPORT. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders. Uitslag wedvlucht met jonge dui ven op Zaterdag 31 Juli vanuit Maastricht. Gelost 12.05 uur. Af stand 153 km. - 2250 betalende abonné's. Zojuist ontvangen vers gebrande 14 cent per ons W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat Aankomst le duif 14.40.40 uur. Laatste prijswinnende duif 15.05.28 uur. Prijzen als volgt: S. van Houten, Kolijnsplaat 1-9. M. Clement, Kortgene, 2. B. de Looff, Kortgene, 3. H. C. Noord- hoek, Kats, 4-10. P. de Waal, Kort gene, 5-13-14. L. de Fouw, Kort gene 6-7. P. Verburg, Kortgene, 8- 11-12. Uitslag kampioenschap oude duiven, le O. Scherp, met ringno. 47-389689. 2e P. Verburg, met no. 47-389224. 3e H. Noordhoek met no. 47-389019. le hokkampioen oude duiven I. Sturm, Kolijnsplaat. 2e hokkampi oen oude duiven H. C. Noordhoek, Kats. 3e hokkampioen oude duiven O. Scherp, Kortgene. Aan de a.s. oefenvluchten kunnen leden en niet-leden met oude en jonge duiven deelnemen. Eerste vlucht Kruiningen 10 Aug., Bergen op Zoom 17 Aug., Breda 24 Aug. Inkorven een dag te voren van 6 tot 7 uur in café Havenzicht. Le den 15 cent en niet-leden 25 cent per duif. Eventuele inlichtingen bij M. de Looff, telefoon 245. Wissekerke Geboren: 1 Juli, Maatje Adriana, d.v. J. Bouterse en M. A. Wester- weele. Jannie Levina, d.v. H. C. Schrier en H. Amperse. 3 Juli, Ja cobus Adrianus, z.v. A. Hakkert en M. G. de Neef. 6 Juli, jacobus, z.v. J. Jille en N. A. Leendertse. 7 Juli Klazina Cornelia, d.v. A. A. de Nooyer en C. J. de Kam. 8 Juli Marinus, z.v. J. D. de Regt en A. M. B. de Vos. 10 Juli Catharina Elisabeth, d.v. J. P. de Putter en L. Bakker. 28 Juli Esther Catharina, d.v. R. J. Scheele en J. Kruidenier. 30 Juli Petrus Adrianus, z.v. A. Hoogerheide. 31 Juli Pieter Isaac, z.v. J. J. Bebelaar en J. A. van de Kreeke. Ondertrouwd: 17 Juli M. A. Heij- boer, 22 jr en P. Reuser, 20 jr, te Tiel. Getrouwd: 14 Juli, D. P. Saaman, 23 jr te Goes en P. M. de Looff, 23 jr. 21 Juli J. van de Linde, 24 jr en S. C. Kempe, 22 jr. 28 Juli, J. J. Beije, 33 jr. en T. C. Hage, 24 jr. 4 Aug. C. j. van der Weele, 26

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1