WOOÜO-BÉWELAITOS NIEUWS* £M ADVERTENTIEBLAD dingen van de dag. No. 2383 Zaterdag 31 Juli 194851e Jaargang DRUK Eft UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Nog geen regering. Dr. L. J. M. Beel heeft zijn pogingen om een regering op brede basis te vormen opgegeven. Men verwacht niet, dat de nieuwe formateur spoedig inde uitvoering van zijn opdracht zal slagen. Dodentransport berecht. Veer tien leden van de Mariniersbrigade stonden voor de Krijgsraad Zee macht te Soerabaya terecht in ver band met het geruchtmakend trans port gevangenen van Bondowoso naar Soerabaja, waarbij 46 republi keinse gevangenen van honger en dorst zijn omgekomen. Eet meer In de omgeving van Harderwijk komt een fabriek, die eendeneieren vrijmaakt van paratyphus-bacillen. Kosten1 cent per ei. Er komen handdoeken. Kan toren krijgen binnenkort voor de eerste vijf personen 6 textielpunten voor handdoeken en voor elke vijf personen meer 3 punten. Fabrieken krijgen voor elke vijf personen 9 punten. 3 punten is 1 handdoek. Verdronken In chloorwater. Een tweejarig meisje te Bussum is in een wasketel met chloorwater gevallen en verdronken. Anderhalf jaar onschuldig ge vangen. De 34-jarige A. A. Mul der, chauffeur van de Amsterdamse Bank, werd anderhalf jaar geleden wegens diefstal tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Dit von nis had hij te danken aan getuige- verklaringen van bekende deskun digen. In zijn plaats zit nu een andere employé van de bank met diens vrouw, die buitengewoon handig bleek in het imiteren van handschriften. Vliegtuig verongelukt. Een Ne derlandse Bommenwerper is op de Schotse kust neergestort. De uit 6 personen bestaande bemanning is omgekomen. Chrisiiansen stond terecht. Tegen Eriedrich Christiansen, de beruchte „Wehrmachtsbefehlhaber in den Niederlande", die o.a. het drama van Putten op zijn geweten heeft, is voor het Bijzonder Gerechts hof te Arnhem twintig jaar geëist. Scholen van hout. Vijftig hou ten scholen uit Finland, met 5 tot 8 lokalen, zullen in Nederland ge plaatst worden. Gesmokkeld behangsel. Dee- conomische politierechter te Am sterdam heeft de vier gebroeders Doodeheefver, directeuren van een behangselfabriek, wegens deviezen- smokkel op grote schaal, veroor deeld tot resp. 5 maanden en f 100.000, 4 maanden en f 40.000, 3 maanden en f 20.000 en 5 maan den en f 50.000. We kunnen vooruit! Nederland ontvangt een nieuwe lening van de Wereldbank, voornamelijk voor de aankoop van schepen, ten bedrage van 15 millioen dollar. De zomer kwam! Op de eerste zomerse Zondag beleefde Zandvoort een invasie van ruim 80.000 dag jesmensen, merendeels uit Amster dam en Haarlem. De „Wapenstilstand". Op Mid- den-Java zijn weer drie Nederland se posten overvallen. En in Palestina Joden en Ara bieren beschuldigen elkaar van schendingen van het Bestand. De Irgoen erkent de staat Israël niet meer en gaat op eigen houtje een leger organiseren. Europa tegen coloradokever. Een vreedzamer stfijd begint in October als alle Europese landen zich in Londen verenigen om een gezamelijke actie te beginnen tegen de-coloradokever. De weg kwijt. Een Spitfire van vliegveld Twente maakte een nood landing op de Meppelerweg bij Zwolle. De piloot is licht gewond. Vrij vervoer. Appelen en peren mogen na 1 Augustus tot een hoe veelheid van 50 kg, vrij worden vervoerd. Alweer iets goedkoper. De prijzen voor boenwas en schoen smeer worden verlaagd. Minder vlees? Met ingang van de nieuwe bonnenlijst wordt het vleesrantsoen waarschijnlijk iets ver laagd, lazen wij onofficiëel. Zij gaven de moed op. Na ja renlange vruchteloze arbeid hebben de ontwapeners van de UNO-ont- wapeningscommissie vastgesteld, dat hun werk hopeloos mislukt is Arme wandelaars. Rond Nijme gen marcheren puffend en blazend de wandelenthousiasten in hun vier daagse. Er was een groot tekort aan strohoeden en verfrissingen. Op weg naar Londen. Het Ne derlandse elftal heeft in een slechte wedstrijd de voorronde van het Olympische voetbaltournooi met 3-1 van de Ierse Vrijstaat gewon nen en speelt nu Zaterdag tegen Groot-Brittannië Witter Wittebrood. Met ingang van 1 Augustus zal het wittebrood in kwaliteit worden verbeterd. VOETBAL. Kortgene II - Noormannen II 7-2. Op het Kortgeense sportveld von den Zondag j.l. medaille-wedstrij den plaats tussen Kortgene en Noor mannen (Westkapelle). De wedstrij den begonnen met een treffen tus sen Kortgene II en Noormannen II. Deze wedstrijd liet een over de gehele linie sterkere Kortgeense ploeg zien, terwijl de Noormannen veel zwakker waren en waarbij het ploegverband ver te zoeken was, hoewel enige spelers enkele staaltjes van sterk individueel spel lieten zien. Na ongeveer 5 minuten spelen is het de Kortgeense middenvoor die met een kalm, doch zuiver schot de score opent, binnen 2 minuten gevolgd door een schot van de linksbuiten (2-0). Hierna gaan de Noormannen ook proberen een te- genpunt te maken, maar zij kunnen niets presteren, daar de samen hang in hun voorhoede verte zoe ken is. Na ongeveer een kwartier spelen komen de Noormannen sterk opzetten en de Kortgeense back weet niet anders te doen dan op zijn keeper terug te spelen, die echter reeds uit zijn doel gekomen is om de bal op te vangen, waardoor de bal langs de keeper in het doel verdwijnt. De aanvallen gaan nu gelijk op, hoewel de Noormannen wel meer in de aanval zijn, doch de aanvallen van Kortgene gevaar lijker blijven. Uit schermutselingen voor het doel der Noormannen maakt de linksbuiten, na ongeveer een half uur spelen 3-1, enkele minuten later gevolgd door een schot van de rechtsbinnen uit een corner, waardoor de stand op 4-1 gebracht wordt. Wanneer de tweede helft onge veer 5 minuten oud is, laat de Kortgeense keeper een kalm schot je over zijn handen het doel in rollen. Kortgene blijft in deze twee de helft ook de sterkere en 5 mi nuten later vangt de keeper der Noormannen een hard schot van de Kortgeense rechtsbuiten, maar duwt de b.al achter de paal, zodat de stand op 5-2 komt. Nog geen twee minuten later speelt de Kort geense middenvoor kalm de bal langs de keeper, waarna enige mi nuten later een hard schot van de rechtsbuiten volgt, die de bal aan de onderkant van de lat doet ra ken en zo het doel inkaatst. Toch Alleen deze week kersen op sap 16% suiker slechts f 2.15 per Iiterpot Zoete vruchtenwijn slechts f 1.95 per fles W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat geven de Noormannen de strijd niet op, maar zij weten niet door te breken en met een 7-2 neder laag komt voor hen het einde. Kortgene I - Noormannen I 3-2. De strijd van Kortgene I tegen de Noormannen I was er een van geheel ander gehalte. Het begin van van de eertse helft liet een zeker veldoverwicht zien van de Noor mannen, die door goed samenspel de Kortgeense verdediging heel wat moeilijke momenten bezorgde. Het samenspel en het plaatsen liet bij Kortgene in het begin heel wat te wensen over, doch dit werd al lengs beter en men kon op het laatst van de eerste helft Kortgene als iets sterker aanrekenen. De wedstrijd begon met weder zijdse aanvallende verkenningen, die de Noormannen na 5 minuten een strafschop opleverde, die kei hard werd ingeschoten (0-1). Na dit begin gaan de aanvallen over en weer voort, waarna na onge veer 10 minuten spelen de Kort geense middenvoor een fout in de vijandelijke verdediging met een tegendoelpunt afstraft (1-1). Hierna is het spel van Kortgene niet veel zaaks, terwijl de Noor mannen steeds weer komen opzet ten en het doel van alle kanten belagen. Doch de Kortgeense ver dediging weet erger te voorkomen. Na ongeveer 20 minuten spelen kaatst een bal de Kortgeense kee per uit de handen en via zijn ach terhoofd verdwijnt de bal in het doel (1-2). Allengs weten de Kort geense spelers zich te herstellen en enige aanvallen worden onderno men, maar de schoten gaan hoog over of juist naast. Hun aanvallen komen echter steeds vlugger terug, waaruit 1 minuut voor de rust, door een schuiver van de links buiten, een doelpunt komt, enkele ogenblikken later gevolgd door een hard schot van de rechtsbuiten te gen de lat. Met een 2-2 gelijke stand komt dan voor beide partij en de welverdiende rust. Na de rust zijn beide partijen afwisselend in de aanval. Ieder voor zich doet zijn best om de stand in zijn voordeel te veranderen, maar beide ploegen weten niet door de vijandelijke verdediging heen te breken. Na ongeveer 23 minuten

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1