N©©HB=BEVELANOS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dingei van ie dag. Twee Levens _SpöRÏ IVOROL prima artikelen. Victor. Mo. 2382 Zaterdag 24 JuBi 1948 51e Jaargang DRUK EE.'l UITGAVE k. G. 63. IMRKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Schumann ten val. Schuman,de Franse minister-president heeft aan president Auriol het ontslag van zijn kabinet aangeboden. De soci alistische ministers hadden zijn kabinet reeds verlaten. Prinselijk paar naar Engeland. Prins Bernhard en Prinses-Regen tes Juliana zullen de Olympische spelen in Londen bijwonen. Staking in Oranje-Nassau II. In de mijn Oranje-Nassau II in Schaesberg zijn de arbeiders in wilde staking gegaan, omdat men een proef nam met een nieuwe loonregeling voor extra betalingen. Ex-S.S.-ers vervalsten passen. Een groepje ontvluchte politieke delinquenten, die zich bezig hiel den met het vervalsen van passen, zijn in Amsterdam gesnapt. Meer zeep. Er bestaan plannen binnenkort het rantsoen van zachte zeep te verhogen. Mevrouw Rost van Tonningen gearresteerd. De weduwe van Rost van Tonningen, de voormali ge plaatsvervangend leider van de N.S.B. is in Hilversum gearresteerd. Zij vluchtte na de capitulatie naar Duitsland en wist dezer dagen clan destien de grens over te komen. Spekbonen voor Duitsland. De geallieerde bezettingslegers be stelden 250.000 kilo spekbonen. Italiaanse mijnwerkers naar Nederland? De heren Paulen en Hertzinger hebben besprekingen ge voerd om de mogelijkheid onder ogen te zien Italiaanse mijnwerkers in Nederland tewerk te stellen O- vereenstemming werd nog niet be reikt. Suriname komt hier voetballen. Het Surinaamse voetbal-elftal zal in Augustus enkele voetbalwedstrij den in ons land spelen. Sneeuw in Sidney. In Sidney, in Australië, heerst het koudste weer sinds 76 jaar. De zware sneeuw val belemmert het verkeer. Britse versterkingen. Een ba taljon Britse fuseliers gaat naar Singapore om de troepen te ver sterken, die de communistische gu- rilla-activiteit in Malakka bestrijden. Valse textielpunten. De rijks politie in Zeeland heeft een uitge breide handel in valse textielpun ten ontdekt. Ruim dertigduizend punten werden in beslag genomen. Weer selectie onder de amb tenaren? Minister Witteman heeft in de Eerste Kamer verklaard, het verbod dat voor de oorlog bestond en waarbij bepaald werd, dat een ambtenaar wegens revolutionaire gezindheid kan worden ontslagen, weer van kracht te willen maken. Twee regeringen in Korea. De tweedracht tussen de Amerika nen en de Russen op Korea spitst zich steeds meer toe. Thans zijn twee afzonderlijke regeringen op het schiereiland uitgeroepen. Vliegdlenst naar Sjanghai. De K.L.M. zal in October een week- dienst naar Sjanghai invoeren. OeiDrie jaar geleden ver dween een jonge luitenant spoor loos. Hij blijkt opgenomen te zijn in een Indianenstam. Hij wil beslist niet meer terug, want hij heeft de drie knapste meisjes tot bruid ge kregen 1 Proses tegen Hitier en Eva. Te München is het proses tegen Hitier en Eva Braun begonnen. Wan neer het gerecht uitgemaakt heeft of zij tot de „grote" oorlogsmisdadi gers behoren, zullen hun goederen verbeurd verklaard worden. Suiker duurder? Waarschijnlijk zal de suikerprijs met 2 cent per kilo worden verhoogd. Zwitsers geven goud niet terug. In een officieel Zwitsers communi qué wordt de Nederlandse regering medegedeeld dat Zwitserland niet op het verzoek van Nederland, o- ver de restitutie van het goud te confereren zal ingaan. Verdwijnt de keuzebon defini tief? Men is thans definitief „doende" keuzebon-artikelen van de bon te doen. Nieuw geld in omloop. In Au gustus komt er in ons land ,nieuw geld in omloop. Halve gulden, hal ve stuivers en halfjes gaan verdwij nen. VOETBAL. Colijnsplaatse Boys- Kortgene 1-1 De j.l. Zaterdagmiddag gespeelde bekerwedstrijd tussen Colijnsplaatse Boys en Kortgene is tot veler ver rassing op een gelijkspel uitgelopen. Reeds vanaf de aftrap was het dui delijk, dat de Boys zich op de ver dediging zouden toeleggen en de snelle en gevaarlijke voorhoedespe lers van Kortgene geen kans zou den geven schoten op het doel af te vuren. De Boys hebben deze verdediging tot het einde toe vol gehouden en zij hebben het dan ook hoofdzakelijk daaraan te dan ken, dat het einde met een gelijk spel kwam. Hoe zwaar deze verdediging was, blijkt wel uit het feit, dat bij een Kortgeense aanval, b.v. de midden voor drie verdedigers rond zich had, waardoor het vrijwel onmogelijk is in positie voor schieten te ko men. Ook de andere aanvallers mochten zich voortdurend in een levende schaduw verheugen. On danks deze zware verdediging moest 8 minuten na de aanvang van de wedstrijd Kolijnsplaat de eerste veer laten. Ook in het begin van de tweede helft werd het doel nog een keer doorboord, maar dit ge schiedde in buitenspelpositie. Ook de verdediging van Kortge ne was hecht en stevig en nog wel iets beter dan die van hun te genstanders, waardoor de aanval lers van de Boys het doel niet zo dicht konden benaderen als omge keerd het geval was. Doordat Kort gene niet in sterk teruggetrokken positie speelde, was hun spel over het algemeen van betere kwaliteit en konden zij gedurende de gehe le wedstrijd meer druk uitoefenen, hetgeen hun door de vijandige verdediging onmogelijk gemaakt werd in doelpunten uit te drukken. ONS FEUILLETON. Zij is dus wel een treffend beeld van de beweging onder de volken en van de rampen die de mens heid teisteren. Maar ook de overi ge natuur vernietigt vaak haar ei gen product, zoals in de mytholo gie het ondier zijn welpen. Wat eerst door zonnewarmte en regen tot bloei is gebracht, wordt vaak door dezelfde krachten in 't rijpen verhinderd of door onweder en ha gelslag totaal vernietigd. Hoe reus achtig zijn de verwoestingen door stormen en aardbevingen te weeg gebracht en het aantal mensenle vens dat daarbij is ten onder ge gaan overtreft dat van de slagvel den. Het behoort dus tot de natuur en figuurlijk tot de zin van het le ven, want sedert de zondeval lig gen die beiden onder de vloek en even onafscheidelijk als de zee tot de stoffelijke wereld behoort, zo maken ook de oorlogen en de ram pen een bestanddeel daarvan uit. Steeds meer huisvrouwen pro fiteren van onze U ook al? W. DINGEMANSE. Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat Ook Kortgene moest eenmaal voor de aanvallen der Boys het hoofd buigen, en wel na ongeveer 25 mi nuten spelen in de tweede helft. Beide elftallen kunnen met tevre denheid op deze gelijke eindstand terugzien, hoewel beider spel deze tevredenheid niet wettigt. DUIVENSPORT. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders. Afdeling Kats. Wedvlucht jonge duiven vanuit Breda. Afstand 64 km. Gelost 10 uur. Aankomst eerste duif 11.12.50 uur. Uitslag: H. C. Noordhoek 1-2-3-4.-7-8-10-14. P. A. Platschore 5-6-11-12-13. A. Maas 9. P. van der Maas 15. DE TOPKWALITEIT TANDPASTA wee/c. ovetcl wnktygfiaan. Nlaar wanneer de ziener aan het slot van zijn visioen een beschrij ving geeft van een gelukkig beëin digen van al die oordelen en ram pen, dan heft hij, als de ouverture van het loflied dat hij zingen gaat dit magistrale accoord aan: „en de zee was niet meer". Dit prachtige motief vormt dan de inleiding voor de radicale ver nieuwing die hij nu bezingen gaat, want nu de zee er niet meer is, is daarmede ook de bron wegge nomen die al het leed over de mensheid heeft uitgestort en is de weg geopend voor een blijvende gelukkige oplossing.- Van deze toe komstige vernieuwing maakt de wereld van nu, om het zo te zeg gen, het praeludium door. Al de nood van deze tijd moet tot de be reiking van dit doel meewerken. Prof. Savinck zegt daarvan in zijn boek „Het raadsel van ons le ven en dat der volken" het na volgende: „Ieder die wel eens schaak door Slot.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1