noof?©»eEveLA»s NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dingen van de dag. Spost— Mo. 2381 Zaterdag 17 Juli 1948 51e Jaargang ■3BU& EN UITGAVE A. G. BS. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs t 1.50 per jaar. - Franco per post f 3 00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Schilderijenzwendel. De op sporingsdienst arresteerde de di recteur van het Mauritshuis in den Haag, die verdacht wordt van zwen del met teruggekeerde kunstschat ten uit Duitsland. Geen wapenstilstand? De strijd in Palestina woedt even hevig als voorheen. De joden veroverden het vliegveld Lydda. Jeruzalem en an dere plaatsen werden gebombar deerd. Serviesgoed geheel vrij. Met ingang van 10 Juli zijn de voor rangsregelingen, die voor grootge bruikers van serviesgoed als zie kenhuizen e.d. golden, geheel op geheven. De wedloop om Berlijn. Enge land is de laatste dagen druk be zig zijn troepen in de Britse be zettingszone van Duitsland te ver sterken. Doodvonnis voltrokken. Zater dagmorgen werd het doodvonnis tegen P. J. Faber voltrokken. Zetten de Friezen door? In Friesland zullen enkele proefscholen worden gesticht, waar het gehele onderwijs in 't Fries wordt onder wezen. Nederland krijgt rails. Polen zal Nederland volgens de gesloten han delsovereenkomst tienduizend ton spoorrails leveren. Burgemeesterscongres. De Ne derlandse Vereniging van Gemeen tebelangen houdt op 15, 16 en 17 September een congres te Nijme gen, waaraan 120 burgemeesters zul len deelnemen. Lou Bandy jubileert. Volgend jaar zal Lou Bandy zijn 30-jarig ar- tistenjubileum vieren. De hoeveelste? De staking in Frankrijk breidde zich uit tot de ministeries, de douane, de vliegvel den, posterijen, telefoon enz. enz.... Het reizigersverkeer aan de grens is sterk opgeleefd! Naar de democratie. De 81 -ja rige ambassadeur van Portugal in Londen heeft zich candidaat gesteld voor de presidentsverkiezingen in zijn land. Hij belooft de kiezers te rugkeer naar de democratie. Waarheen met de kolen? De Amerikanen, Engelsen en Fransen zullen samen confereren over de verdeling der producten van het Ruhr-gebied. Rusland zit er nu let terlijk en figuurlijk nóast. Onschuldig. De zo bekende ge broeders De Vilde, die wegens col laboratie in arrest gehouden waren, zijn ontslagen van rechtsvervolging. Duizenden klokken beieren. Bij het begin der conferenties van de Wereldraad voor Kerken, welke dit jaar te Amsterdam gehouden wordt, zullen de duizenden klokken der aangesloten kerken over de gehele wereld de vreugde vertolken. Wandelend over het water. Een Londenaar slaagde er in over het water van de Theems te wandelen. Hij had 15 jaar nodig om de been beweging te leren, welke hij voor dit experiment uitdacht. Zijn lichaam verheft zich tijdens de „wandeling" half boven de Oppervlakte. Truman's laatste dagen. Nu ge neraal Eisenhower geen president van de Verenigde Staten wenst te worden, is Truman de candidaat voor de democratische partij. Maar hij 'ziet de toekomst somber in om dat zijn regering geen succes ge weest is. Engeland mag wel. Britse troe pen zijn in Brits-Indië (Malakka) tot een politiële actie overgegaan om de communistische terreur te onderdrukken. Toen Nederland dit op Java deed, kwam Engeland juist voor die arme Indische terroristen' op. Maar dat is een jaar geleden en heette „politiek". Sterk verhaal. Tijdens een voor stelling van de Parijse Opera zagen studenten kans op het toneel te ko men en in de vreemdste costuums een indianendans uit te voeren. Het ballet danste door en de toeschou wers meenden werkelijk, dat die troep wilden bij de voorstelling be hoorden. Zij lazen pas in de krant, dat ze te veel gezien hadden Voetbal. Kortgene I - Robur I 7-1. In de j.l. Zondag gespeelde 5e en laatste nederlaagwedstrijd heeft Kortgene zich weer kunnen hand haven en een verdiende, maar toch enigszins geflatteerde overwinning bevochten. Ondanks tegenspoed heeft Robur tot het laatste gevochten om de ne derlaag zo klein mogelijk te hou den. Dat ze toch met een 7-1 ne derlaag naar huis moesten, kan hen slechts tot lering strekken. In de eerste plaats voor de voorhoede, die slechts één geldig tegendoelpunt kon scoren. Het spel van de Ro- bur-voorhoede was, wat het opzet ten van aanvallen betrof, Kortgene in de eerste helft ver de baas, maar de afwerking en het schieten was hopeloos. In de tweede plaats de achterhoede, die steeds te ver naar voren opdrong, waardoor de snelle voorhoedespelers van Kortgene vrij spel kregen, met voor Robur nood lottige gevolgen. De Robur-midden- lipie was uitstekend op dreef, en zij kunnen het dan ook niet helpen, dat er niet meer tegenpunten ge scoord werden. Zij deden wat ze konden om hun voorhoede aan het werk te zetten. De Kortgeense voor- en achter hoede was ook ditmaal weer voor hun taak berekend en slechts enke le malen niet opgewassen voor de hun opgelegde taak. Hier was de middenlinie wel het zwakste punt, wat wel gezocht kan worden in het ontbreken van hun „oude" spil. De wedstrijd begon met een aan val van Robur direct na de aftrap, die door Kortgene wordt afgesla gen, waarna hun voorhoede de bal overneemt en de rechtsbinnen on houdbaar inschiet (1-0). Wel even verschrikt, gaat nu Robur het pro beren, maar deze weten niet dicht genoeg het doel te benaderen om gevaarlijk te worden, hoewel enige malen de Kortgeense keeper vallend en springend moet ingrijpend. Toch is in deze helft Robur verreweg de sterkste, voornamelijk wat het sa menspel,, de combinatie en de op bouw van aanvallen betreft. Na 20 minuten komt uit een niet goed weg gewerkte bal voor Robur de gelijk maker, maar deze wordt wegens buitenspel afgekeurd, zodat de stand 1-0 blijft. Vijf minuten later maakt de Kortgeense rechtsbinnen, die nu linksbuiten speelt, na prachtig solo- spel 2-0, doordat de bal voorbij de ver opgedrongen Robur-backs was gespeeld. Enkele minuten later maakt de Kortgeense middenvoor uit een voorzet van links 3-0. Direct hier op doet Robur een aanval, waaruit- door een overtreding tegen Kort gene een strafschop genomen wordt, die door een Robur-speler met de hand in het doel gewerkt wordt. Robur blijft nog regelmatig probe- ren de achterstand in te lopen en ook Kortgene zoekt regelmatig het vijandige doel op, maar beiden kun nen niet doorbreken, totdat 1 mi nuut voor de rust uit een mistrap van een Kortgeense back de Robur- middenvoor 3-1 kan. maken. Na de rust is het spel van Kort gene beter, maar ook Robur Iaat zich de kaas niet van het brood e- ten. Het spel gaat gelijk op en ook het tempo is er niet minder om ge worden. Na ongeveer een kwartier spelen gelukt hét de Kortgeense mid denvoor de score te openen en de stand op 4-1 te brengen. Ongeveer Extra koopjes Bezems f 1.24 Luiwagens f 1.10 Ragebollen f 1.10 Alles prima kwaliteit W. DINGEMANSE. Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat een minuut later geeft de Kortgeen se rechtsbuiten een voorzet, die ei genlijk te ver naar voren gericht is, maar waar de middenvoor toch op loopt. Ook de Robur-keeper was inmiddels gestart om de bal op te vangen, doch moet de bal met de voet wegwerken, die hij tegen de middenvoor aanschiet en daarna in het doel terugkaatst. Hierna golven de aanvallen op en neer en beide ploegen zijn aan elkaar gewaagd. Na ongeveer een half uur spelen maakt de Kortgeense middenvoor, na schermutselingen op het midden veld, met een hard schot 6-1, na even daarvoor een hard schot te gen de onderkant der lat gelost te hebben. Een minuut later brengt de Kortgeense rechtsbuiten de stand op 7-1, na de bal op de middenlijn te hebben gekregen. Deze goal werd mogelijk gemaakt, omdat de Robur- spelers de rechtsbuiten niet aanvie len, omdat zij dachten dat hij in buitenspelpositie stond. Nadat door deze doelpunten de stand hoog was opgelopen, laat Ro bur de moed toch niet zakken, maar blijft doorspelen om toch een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Echter kunnen zij' geen doelpunt meer maken en ook Kortgene weet het doel niet meer te vinden, waar na de scheidsrechter het einde fluit. Athletiek. Mej. Karelse van Kortgene is thans officieel aangewezen ons land op de Olympische spelen te Londen te vertegenwoordigen. Zij zal uitkomen op de 200 meter en ook in het num mer verspringen. Duivensport. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders gevestigd te Kortgene. Uitslag van de le wedvlucht (jon ge duiven) op 10 Juli vanuit Tilburg, afstand 88 km. Gelost te 15.30 uur. Aankomst le duif 16.44.34 uur, aan komst laatste prijswinnende duif 17.01.36 uur. Prijzen als volgt: P. de Waal te Kortgene 1, 5, 6,10,15. L. de Fouw te Kortgene 2, 4. H. C. Noordhoek te Kats 3, 7, 18, 20. P. Verburg te Kortgene 8,12. M. Clement te Kort gene 9, 13. S. v.d. Houten te Ko lijnsplaat 11, 19. Z. D. v. Damme te Kortgene 14. J. Sturm te Kolijns plaat 16,17. J. Eikenhout te Kats 21.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1