NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD ^Spont TT edisch werk in Batavia No. 2378 Zaterdag 26 Juni 1948 51e Jaargang DRUK EU ÜSTGAVE A. 8. I0ARRU8SE TE W1SSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. VOETBAL. Zaterdag 19 Juni speelden te Kort- gene Kortgene 3 en Kortgene 4 wed strijden tegen resp. Wolfaartsdijk 3 en Wolfaartsdijk 4 met de volgen de uitslagen: Kortgene 4 - Wolfaartsdijk 4 0-2 Kortgene 3 - Wolfaartsdijk 3 11-2 Kortgene II speelde een uitwed strijd tegen Wolfaartsdijk II welke Kortgene won met 3-1. Zaterdag j.I. speelden te Kamper land, ten bate van de Kamperlandse speler De Haze, die enige weken geleden zijn been brak, de Kam perlandse Veteranen tegen de Kort- geense Veteranen. De uitslag was 4-3 in het voordeel van de Kort- geense Veteranen. Kortgene I - Goes II 9-1 Dat Kortgene de j.I. Zondag ge speelde 4e nederlaagwedstrijd te gen Goes II wederom in een over winning heeft omgezet, is wel voor ieder een grote verrassing geweest. Ook al had Kortgene in de voor gaande nederlaagwedstrijden vaak staaltjes van goed voetbal laten zien, niemand had verwacht dat Goes II, die toch verschillende klassen hooger speelt, geklopt zou worden, en wel met zulke verplet terende cijfers. Na de aftrap was het eerst Goes, dat de aanval opende met een se rie snelle uitvallen. Daarna werd de aanval overgenomen door Kort gene, maar geen van beiden boek ten enig resultaat. Na deze weder zijdse aanvallende verkenningen werd het tempo door Kortgene op gevoerd, en al heel spoedig kon men van een zekere druk op het Goesse doel gaan spreken. Toch was het spel van de Goesenaren deze eerste minuten veel mooier dan dat van Kortgene. Maar meer en meer wordt het speltempo op gevoerd en de druk op het Goesse doel verzwaard. Na ongeveer 5 mi nuten spelen wordt een aanval van Kortgene tot corner verwerkt, wel ke door de linksbinnen wordt in geschoten. (1-0). Na dit eerste succes voert Kort gene het tempo nog steeds op en ook de aanvallen volgen nu snel achter elkaar, doch ook Goes, laat het er niet bij zitten en weet het tempo goed bij te houden. Maar Kortgene blijft toch de grootste druk uitoefenen en uit een weer tot corner verwerkte aanval maakt de Kortgeense middenvoor 2-0. Nog geen 2 minuten later schiet de Kort geense linksbinnen tegen de benen van de Goesse keeper, waarna de bal wordt opgevangen door de middenvoor en onhoudbaar in het net verdwijnt (3-0). Hierna probeert Goes het verloren terrein terug te winnen en weet enkele aanvallen goed op te zetten, maar de afwer king wil niet vlotten, wat zeker zijn oorzaak vindt in het te lang wachten met schieten. Na enige vergeefse aanvallen is het weer Kortgene dat ten aanval trekt, maar nu weet de verdediging stand te houden en de bal goed weg te werken. Hiervan weet de Goesse rechtsbuiten gebruik te maken en na een mopie solo-ren de achter stand tot 3-1 terug te brengen. Hierna weten de Goessenaren nog enige aanvallen te ondernemen, maar moeten daarna in Kortgene hun meerdere erkennen, voorname lijk doordat zij het hoge tempo niet vol weten te houden en langzaam maar zeker afzakken. Kortgene is nu aanhoudend voor het doel en het is uit een van die aanvallen dat de Kortgeense middenvoor een keihard schot lost, dat de keeper van Goes niet weet te stoppen, maar uit zijn handen weer het terrein opspringt, waarna de bal door de linksbinnen wordt ingeschoten (4-1). Nu is Goes geheel uitgespeeld en moet zich met alle kracht op de verdediging toeleggen, die het al zwaarder te verduren krijgt. Er zijn nog 4 mi nuten in de eerste helft te spelen als de Kortgeense middenvoor de bal van de linksbuiten krijgt toe gespeeld en deze de voorsprong op 5-1 brengt, met welke stand ook de rust ingaat. Na de rust zijn beide partijen afwisselend in de aanval, hoewel nu het tempo niet zo hoog ligt. Toch is het ook nu weer Kortgene dat in de tweede helft de score opent en wel door de voet van hun middenvoor, die de bal voorbij de V Het is alweer enkele maanden geleden dat ik u iets verteld heb over mijn vliegtocht van Amsterdam naar Batavia. Op 't ogenblik vaar ik rustig langs één van de mooiste plekjes van Indië, n.I. het eiland Ambon, en geniet van het prach tige uitzicht over zee, met dichtbij de heuvels van Ambon, en in de verte, vaag zichtbaar, de bergen van Ceram. Maar over deze reis misschien een volgende keer. Van daag wilde ik eens wat vertellen uitgelopen keeper in het doel laat verdwijnen. Kortgene gaat nu weer meer en meer aanvallen, maar hun voorhoedespelers krijgen nu geen gelegenheid meer om zich vrij te spelen. Ook Goes weet zo nu en dan nog tot aanvallen te komen, maar het is ook nu weer het lan ge wachten met schieten, dat hun elk! kans al bij voorbaat ontneemt, hoewel ook de Kortgeense verde diging voor hun taak berekend is. Na een half uur spelen in de twee de helft is het wederom de Kort geense middenvoor die de bal langs de uitgelopen keeper in het doel plaatst (7-1), na een mooie solo-ren vanaf het middenveld. Nog geen 2 minuten later kopt de Goesse rechts-back bij een zware doelwor- steling de bal in eigen goal, bui ten bereik van de doelverdediger. Weer 3 minuten later schiet de Kortgeense rechtsbinnen de bal o- ver de Goesse keeper het net in (9-1). Kortgene blijft aanvallen tot de laatste minuut maar weet niet meer tot scoren te komen, zodat met een 9-1 voorsprong voor Kortgene het einde komt. DUIVENSPORT. Noord-Bevelandse Vereniging van Postduivenhouders, gevestigd te Kortgene. Uitslag van de wedvlucht op 19 Juni, vanuit Pt. St. Maxence (Fr). Afstand 267 km. Gelost 11.00 uur. Aankomst eerste duif 14.12.25 uur. Aankomst laatste prijswinnende duif 14.40.27 uur. Prijzen als volgt: P. Verburg, Kortgene 1-8-9-10. I. Versluijs, Kolijnsplaat 2. O. Scherp, Kortgene 3-19-20. H. C. Noordhoek, Kats 4-14-15. J. Sturm, Kolijnsplaat 5-13. S. Saaman, Kortgene 6-17. Z. van Damme, Kortgene 7-12-18. M. Clement, Kortgene 11. A. Bouterse, Kolijnsplaat 16. over mijn werk in Batavia. Nadat ik de nodige formaliteiten vervuld had, na miin aankomst in de stad, werd mij voorlopig een werkkring toegewezen in één van de plaatselijke ziekenhuizen, en wel het K.P.M.-hospitaal, zo genoemd omdat het vóór de oorlog eigen dom was en gebruikt werd voor personeel van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij. Momenteel wordt het ook gebruikt voor ande re bevolkingsgroepen en is gewoon- Er zijn weer nieuwe suikerbonnen! Wij hebben voor U: jam, stroop, choc, pasta, choc, hagel, I. en br. suiker, limona desiroop (op inlevering), grote sort, snoep reeds vanaf 20 c p ons W. DINGEIV1ANSE Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat lijk helemaal bezet. Behalve het eigenlijke ziekenhuis- werfc, dus het onderzoeken en be handelen van de in het ziekenhuis opgenomen patiënten, wordt er ook nog drie maal per week polikliniek gehouden, dat wil dus zeggen, spreek uur voor lopende patiënten, waar van de ergste zieken dan weer kun nen worden opgenomen en ver pleegd op de zalem Deze polikliniekmorgens worden gewoonlijk door 300 a 400 patiën ten bezocht! En dat is feitelijk niet eens veel voor het Indië van deze tijd. Want in en rond Batavia zijn verschillende polikliniekea en de medische verzorging is er beter dan in de meeste andere streken van het land, doordat er meer artsen wonen. Buiten Batavia worden de poliklinieken vaak nog drukker be zocht. Het is begrijpelijk dat deze hon derden patiënten niet alle onder zocht en behandeld kunnen worden door de enkele in het ziekenhuis beschikbare artsen. Aan de ingang worden ze daarom geschift en ver deeld in patiënten met zweren, pa tiënten die injecties nodig hebben en patiënten die door de doktoren onderzocht en behandeld moeten worden. De zweerbehandeling en de in jecties worden dan toevertrouwd aan ervaren verpleegsters en Indo nesische, z.g. mantri-verplegers. De overige patiënten behandel den we gewoonlijk met twee art sen en waren dan vaak bezig van 's morgens 8 a 9 uur tot 's middags half twee, vooral in het begin toen de ervaring nog ontbrak en vooral de taal moeilijkheden opleverde! En dan konden we het tijdrovend onderzoek van bloed, urine enz. nog aan daarvoor opgeleid laboratorium- personeel overlaten. Zoals ik al schreef, de taal gaf in 't begin veel moeilijkheden, en vanzelfsprekend kan ik me nu, na 2'/2 maand, nóg slechts met moeite verstaanbaar maken. Maar op de polikliniek en op de zaal viel dat toch al gauw mee. Ik had een lijst je met vragen gemaakt, zoals die gewoonlijk aan een zieke gesteld worden en kon me daarmee een heel eind redden. Wanneer de pa tiënten tenminste niet "al te breed- sprakerig waren. Want, o wee! wanneer men alle kwalen en klach- Iets over door dokter D. Metselaar

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1