NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2377 Zaterdag 19 Juni 1948 51e Jaargang Een Chr. Ulo te Wissekerke HULPPOLITIE ►PORT. mollebonen DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per aar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke. Donderdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester van der Maas. Afwezig de heer M. J. Noordhoek. Ingekomen was de goedkeuring op de uitvoering van vernieuwings- werken aan de haven te Kamper land. In verband hiermede verzoekt de heer Kramer te bevorderen dat bij de uitvoering van deze werken zoveel mogelijk werkkrachten uit de eigen gemeente worden inge schakeld. Op voorstel van B en W wordt besloten aan M. Wilderom op de haven te Kamperland een terrein in erfpacht uit te geven voor de plaatsing van een loods, tegen een erfpachtsrecht van f 30.en het daarvoor liggende terrein te verhu ren voor f 70.— per jaar. Een verordening wordt vastge steld waarbij wordt toegestaan in richtingen als bedoeld in art. 2 sub IV der Hinderwet buiten de kom men en uitbreidingsplannen zonder vergunning op te richten. Tegen de voorgestelde wijziging van de salarisregeling der ambtena ren van de burgerlijke stand be stonden geen bedenkingen. Besloten wordt tot hernieuwde vaststelling der kinderbijslagveror dening voor de gemeente-ambtena ren. Enkele verzoeken om ontheffing van hondenbelasting werden inge willigd, terwijl de begroting voor het dienstjaar 1947 werd gewijzigd o.m. voor toekenning van de grati ficatie ad 2'/2 °/0 van het pensioen- verhaal over 1947. Bij de rondvraag vroeg de heer Leendertse nog eens de aandacht voor demping van de sloten in de Molenweg te Kamperland, waarop de voorzitter toezegde deze zaak in Bfen W te bekijken. De heer Bustraan vraagt of de bestrating van de nieuwe wijk te Wissekerke spoedig zal plaats heb ben, waarop de voorzitter antwoordt dat dit veel zal afhangen van de beschikbaarstelling van materialen maar dat wat dit betreft alles ge daan wordt wat gedaan kan wor den. Hierna sluiting. Wissekerke. Vorige week werd op de algemene begraafplaats al hier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de in Duitse krijgs gevangenschap omgekomen sergeant der mariniers C. A. Clement. Bur gemeester van der Maas hield aan de groeve een korte toespraak. Als bijzonderheid zij nog vermeld dat dit stoffelijk overschot behoor de tot het eerste contingent dat uit de Russische zone van Duitsland naar Nederland werd overgebracht. Tot leden van het stembu reau voor het jaar 1948 werden be noemd te Wissekerke J. van Halst, C. J. de Smit en M. de Nooijer en N. D. van der Heijde plaatsvervan gers, te Kamperland L. J. Hoveijn, J. C. Kramer en J. C. Noordhoek en M. J. Bustraan en G. P. Leendertse plaatsvervangers, te Geersdijk J. H. Zuijdweg, J. Dingemanse en M. J. Noordhoek en S. Breure en A. I. Janse plaatsvervangers. 14 Juni j.I. kwamen een aantal personen van geheel Noord-Beve land bijeen om te trachten een ver eniging op te richten tot stichting van een Chr. Ulo School te Wis sekerke. Alle aanwezigen gaven zich als lid op. Daarna werd overgegaan tot het vaststellen der statuten, waar Ko ninklijke goedkeuring op aange vraagd zal worden, opdat de les sen aan deze school D.V. 1 April 1949 zullen kunnen aanvangen. De naam der vereniging zal zijn „Vereniging voor Christelijk Ulo onderwijs". Het voorlopig bestuur zal bestaan uit de heren: C. J. Anemaat, I. M. Contant en F. A. Klaassen uit Ko- lijnsplaat en Kats; M. J. Bustraan, H. A. Luijk, G. P. Leendertse, ds. H. Scholing, dr. V. 'tHart te Kam perland; J. Dingemanse en M. Heij- stek te Geersdijk; M. van der Maas te Kortgene; Joh. Kleppe, Jac. K. Kramer, P. G. A. de Lange, J. Heu- seveldt te Wissekerke, terwijl voor lopig de hoofden der Chr. scholen als adviserende leden aan dit be stuur blijven toegevoegd. Gegronde hoop bestaat, dat door aller medewerking een Chr. Ulo op Noord-Beveland reden van be staan zal hebben, hetgeen door de aanwezigen ten volle werd onder schreven. Ten slotte zal er weldra een al gemene ledenvergadering worden bijeengeroepen, opdat sommige za ken nog definitief kunnen worden geregeld, terwijl een ieder der aan wezigen opgewekt werd, zoveel mogelijk leden te werven. Zeer belangrijk De aandacht van hen, die daar voor in aanmerking komen, wordt gevestigd op de noodzakelijkheid zich alsnog aan te melden voor een vrijwillig dienstverband bij de Hulppolitie. Het landsbelang en daar mede het belang van de bevolking in het algemeen en het belang van Uw gezin of familie in het bijzon der, eist Uwe beschikbaarstelling. Bedenk dat het kan gaan om bescherming van onze vrijheden tegen mogelijke niet denkbeeldige gevaren van aanranding daarvan, door minderheden, welke zich nog sterker gevoelen door een passie ve houding in het treffen van af- weermaatregelen. Een sterk afweerapparaat doet minder goedwillenden reeds in toom houden. Het is niet de bedoeling om hen, die zich aanmelden, politieman in de gewone zin van het woord te ■doen zijn, maar wel om het wet telijk gezag daadwerkelijk te steu nen, indien zulks nodig mocht blij ken. Meldt U daarom ten spoedig ste aan bij de Groepscommandant, c.q. eèn der Postcommanten der Rijkspolitie op Noord-Beveland, al waar U alle gewenste inlichtingen künt bekomen omtrent doel en taak, oefening, kleding, beloning en e- ventuele dienstverrichting. Eisen voor toelating zijn: Mannelijke personen, voor zover zij niet militair dienstplichtig, de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt; Voor zover wel militair dienst plichtig: a. Voor wat officieren betreft, zij de leeftijd van 45 jaar hebben be reikt; b. Voor wat onderofficieren en kor poraals betreft, zij de leeftijd van 40 jaar hebben bereikt; c. Voor wat manschappen betreft, zij de leeftijd van 28 jaar hebben bereikt. Personen boven de leeftijd van 65 jaar kunnen niet aangenomen worden. De Groepscommandant der Rijkspolitie te Kortgene, P. Francke. VOETBAL. Kortgen© I - 's Heer Arendskerkel 2-1 De j.I. Zondag gespeelde 3e ne derlaagwedstrijd is wederom voor Kortgene, zij het niet zonder gro te inspanning, een overwinning ge worden. De wedstrijd begon met felle aanvallen van de gasten, die er zeer op gebrand schenen te zijn, Kortgene de eerste nederlaag toe te brengen. In het begin liet het zich dan ook - aanzien, dat Kortge ne klop z6u .krijgen, vooral toen. Heerlijk vers gebrande smaken als pinda. Slechts 14 cent per ons. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf Kolijnsplaat na ongeveer een kwartier spelen, 's Heer Arendskerke uit een doel- worsteling een voorsprong verkreeg. Overwegend waren de gasten in de meerderheid, ook mede doordat Kortgene de eerste helft niet bij zonder in vorm was. Hoewel de aanvallen van 's-Heer Arendskerke goed werden opgezet, konden zij toch geen doelpunten meer maken, daar de schutters ontbraken, waar door de Kortgeense verdedigers, die een zeer goede partij speelden, de aanvallen konden keren. Ook Kortgene probeert verschillende malen de gelijkmaker te scoren, maar ook zij worden op een be hoorlijke afstand van het doel ge houden, hoewel enige hunner scho ten juist naast of over gaan of door de uitstekend' in vorm zijnde doel- verdediger gestopt worden. Na de rust zijn beide ploegen afwisselend in de aanval en ook hun spel komt nu beter tot ont plooiing, hoewel het nog geen goed voetbal is (waar de warmte ook niet vreemd aan is). Was de eerste helft 's Heer Arendskerke de meer dere in het veld, nu is het Kortge ne dat de toon aangeeft, al is het dan ook niet overweldigend, en komen er voor hun doel enkele ge vaarlijke momenten voor. Na 14 minuten spelen wordt door de Kort geense middenvoor de gelijkmaker gescoord, nadat de bal, na het af slaan van een gevaarlijke aanval, hem was toegespeeld. Na deze gelijkmaker golven de aanvallen heen en weer en beiden zijn er op uit een voorsprong te nemen. Jammer is het, dat in dit spelbeeld de scheidsrechter een jam merlijk figuur slaat en met zijn fluitje enkele aanvallen onderbreekt en enige wonderlijke beslissingen neemt (op het partijdige af). Toch geven beide ploegen het niet op en ongeveer 10 minuten voor het einde geeft de Kortgeense rechts buiten, na een voorzet van de lin ker vleugel, de 's Heer Arendskerk- se doelverdediger het nakijken. Nog geven de gasten zich niet gewonnen en ondernemen aanval op aanval, maar de Kortgeense verdediging weet van geen wijken en ook hun voorhoede doet nog wel eens een duit in het zakje, maar er komt geen wijziging meer in de stand.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1