S NOORD-BEVELANDS NIÉUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Vergeet in elk geval het Rode Kruis niet Collecte 14-20 Juni 1948 Zaterdag 12 Juni 1948 51e Jaargang AAN WIE DE CHULD? No. 2376 DRUK EK UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON Ho 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Neemt de misdaad in ons land toe? Nu wij dagelijks opgeschrikt wor den door berichten van brute over vallen, berovingen op klaarlichte dag, oplichtingen, vervalsingen, moorden enzovoorts, vragen wij ons wel eens verbijsterd af waar dit alles naar toe moet. Hetblijkt tegenwoordig zelfs nor maal te wezen, om bij gebrek aan geld een taxi te nemen, ergens on derweg de chauffeur te laten uit stappen en dan trachten de wagen elders te verkopen. Allerlei indivi- du'en, die vroeger nooit met de strafrechter in aanraking geweest zijn, lopen dezer dagen rond met een revolver in de zak. Er schijnt dan slechts een kleine misslag no dig om hen het wapen in de hand te nemen en een medemens te be dreigen Er bestaat nog een levendige zwarte handel, maar de „heren" verdienen niet genoeg meer sinds de mensen zuiniger zijn geworden met hun geld. In hun hoge prijzen is de klad gekomen. Nu zoeken zij het in de massa. Zij drukken zelf hun textielpunten en tabaksbonnen. Bij duizenden tegelijk worden die kostbare papiertjes verkocht. Soms ontdekken de autoriteiten zo'n ille gale drukkerij, maar dan zijn de kaarten al bij het publiek in om loop. Dan leveren de winkels en magazijnen hun schaarse goederen af aan bevoordeelden, die „zwarte" punten konden kopen. En als de vervalsing aan het licht komt, zijn ontelbare landgenoten benadeeld. Er is een aantal kinderen ont spoord. In de oorlog leerden zij verkeerde dingen. Na de oorlog ontbrak het hen aan leiding. Hu welijken waren ontwricht en ou ders gingen van elkaar. Wat moest er van het gezin terechtkomen In sommige grote steden staan nu jongens en meisjes van 12 jaar al op de hoeken van de straten met sigaretten en andere verboden waar. In obscure oorden van vermaak geven jongelui van omstreeks 18- 20 jaar handen vol geld uit aan drank en dergelijke. Mensen met de meest eerzame beroepen worden vandaag de dag op heterdaad betrapt bij de ont- stellendste misdrijven. Functiona rissen met hoge posities laten zich voor geld omkopen en geven al leen de meest-biedende voorrang. Bepaalde handelslieden zien er geen been meer in, om het in hen gestelde vertrouwen op de grofste wijze te beschamen. Men bedriegt zijn medemens, licht elkander op, tracht overal voordeel uit te putten - zelfs als men een of ander hier voor leed moet berokkenen - en_ vraagt zich uitsluitend af waar nog meer te halen is. Alles onder het motto: „eerlijk duurt het langst om rijk' te worden". En het absurde van deze toe stand is, dat hij niet alleen getole reerd, maar ook als normaal aan vaard en bestendigd wordt. Moord en plundering, diefstal en doodslag zijn aan de orde van de dag in een verdorven maatschap pij, die hoogstens de allergevaar- lijksten opsluit doch overigens niets doet om de opleiding van nieuwe elementen in de criminaliteit te voorkomen. Wij laten onze kinderen opgroei en temidden van een stinkende poel vol ongerechtigheid. We la ten doodeerlijke mensen bederven door ze de kans te geven met vuur wapenen rond te lopen en de eer ste de beste taxichauffeur overhoop te schieten. We proberen op elke manier de overheidsvoorschriften te ontduiken en gaan er prat op als het lukt ergens door de mazen van het net te slippen. We vervalsen formulieren en aangiftebiljetten en „vergeten" zo gemakkelijk om de waarheid te zeggen. En zo de ou den zongen, piepen de jongen De misdaad in ons land neemt toe. Neemt ontstellend toe. Het is geen wonder. Wij werken er allemaal aan mee,, om het erger te maken. Het wordt hoog tijd dat de opvoeding van de mens duchtig ter hand genomen wordt! sP0RI_ VOETBAL. Kortgene I - Zierikzee II 4-3 - De j.l. Zondag gespeelde 2e ne derlaagwedstrijd is voor Kortgene weer op een overwinning uitgelo pen. Dat deze overwinning ni«t cadeau gekregen is bewees wel de felle strijd, die vooral de eerste helft gevoerd werd, om een overwicht te krijgen. Beide ploegen deden inde eerste helft niet voor elkaar onder, waardoor deze eerste helft de mooi ste en spannendste van de gehele wedstrijd was. Ook werden daarin de meeste doelpunten gemaakt. De wedstrijd begon met een se rie aanvallen van weerszijden, die 'door de verdediging echter werden afgeslagen. Wel kwamen voor bei de doelen enige gevaarlijke momen ten voor, maar konden door de aanvallers niet benut worden. Ook thans is en komt Kortgene weer meer in de aanval en is het ook deze ploeg, die na 14 minuten spe len uit een te zacht op de keeper teruggespeelde bal de leiding ver overt. 3 minuten later is het de Kortgeense rechtsbuiten die er een 2-0 voorsprong van maakt. Een snelle aanval van Zierikzee wordt met een doelpunt van de rechts buiten bekroond, die een hard en onverwacht schot loste dat door de Kortgeense keeper niet goed wordt opgevangen en in het doel verdwijnt (2-1). Hierna gaat de strijd gelijk op. Bei den doen hun uiterste best, de een om de achterstand in te lopen, de ander om de voorsprong te vergro ten. Toch kan Kortgene als iets sterker worden aangemerkt, daar de Zierikzeese doelverdediger heel 'wat meer schoten te verwerken kreeg (en hij doet dit op een uit stekende manier) dan zijn collega aan de ander zijde. Na 38 minuten spelen lost de Kortgeense middenvoor een onver wacht schot, dat de voorsprong weer vergroot. Doch nu komt Zie rikzee meer tot de aanval en juist voordat de scheidsrechter rust blaast, laat de Kortgeense keeper een schot van de rechtsbuiten uit zijn hand de goal inrollen. Na de hervatting zijn beide par tijen weer in de aanval, maar al lengs is het Zierikzee dat meer en meer komt opzetten en heel wat gevaarlijke momenten voor het Kortgeense doel schept. Toch kan het ook nu nog niet tot doelpun ten komen, daar beide verdedigings linies uitstekend hun best doen, hoe wel in deze tweede helft het op stellen en plaatsen van Kortgene wel wat te wensen overlaat. Er zijn 28 minuten verstreken wanneer de rechtsbuiten van Zie rikzee, na een prachtige soloren, de bal naast de keeper in het doel schiet. (3-3). De strijdt leeft nu weer op, doordat Kortgene probeert weer een voorsprong te krijgen, wat na drie minuten spelen dan ook met een mooi schot van hun rechtsbuiten gelukt. Hun tegenstan ders laten dit er niet bij zitten en proberen een gelijk spel uit het vuur te slepen, wat hun echter niet meer gelukt en met een 4-3 over winning komt voor Kortgene het einde. DUIVENSPORT. Noord-Bevelandse Vereniging van Postdui venhouders, gevestigd te Kortgene. Uitslag van de wedvlucht op 5 Juni vanuit St. Quentin (Fr.), plm. 200 k.m. Gelost 10.30 uur. In con cours 32 duiven. Aankomst eerste duif 12.42.28 uur. Laatste prijswin nende duif 13.48.42 uur. Prijzen als volgt: J. Sturm, Kolijnsplaat 1-4. A. Bou- terse, Kolijnsplaat 2. M. Clement, Kortgene 3-6. H. C. Noordhoek, Kats 5. 01. Scherp, Kortgene 7-8. P. Verburg, Kortgene 9-10-11. De opbrengst van de collecte voor de Stichting 1940-1945 bracht op te Kolijnsplaat f 415.35 Kats f 86.40 Kortgene f 139.96 Kamperland f 417.39 Wissekerke f 353.46 Geersdijk f 42. Hartelijk dank aan allen die gaven.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1