NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD —.Sport No. 2375 Zaterdag 5 Juni 1948 51e Jaargang DRUK 09 UITGAVE A. 8, ES. GSARKUS8E TE WISSENKERKE TELEFOON «g. 308 - GIRO Go. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Vrijdag vergaderde de raad on der voorzitterschap van burgemees ter van der Maas. Afwezig de he ren M. J. Noordhoek en G. P. Leen- dertse. Van de PTT was bericht ontvan gen dat voorhands niet kan wor den overgegaan tot openstelling van het kantoor te Kamperland op Za terdagavond voor het afhalen van poststukken. Naar aanleiding van een adres van omwonenden van de vijvers te Wissekerke om een af rastering aan te brengen rond de vijvers ontspon zich een langdurige bespreking die als resultaat ople verde dat het voorstel van B en W om afwijzend op het adres te be schikken met de stem van de heer de Smit tegen werd aangenomen. Een crediet werd beschikbaar ge steld voor de ontvangst van het bestuur der Z.L.M. ter gelegenheid van de opvoering van een open luchtspel in het bos „Sorgwijck" op 30 Juni a.s. Vastgesteld werd een verordening regelende de samenstelling van de commissie van advies inzake woon ruimteverordening. Besloten werd toepassing te ge ven aan de premieregeling voor woningverbetering en -splitsing. In beginsel werd besloten deel te nemen aan de stichting van een school voor buitengewoon lager onderwijs te Goes. De plannen van uitbreiding voor de kommen Wis sekerke, Kamperland en Geersdijk werden herzien. Vastgesteld werd een verordening tot toekenning van een tegemoet koming in de studiekosten van ge meente-ambtenaren. Bij de rondvraag informeerde de heer de Smit naar een officiële naam voor de nieuwe wijk te Wis sekerke die thans door sommigen de Weststraat wordt genoemd en naar de mogelijkheid van opening van de brandgang, de heer Dinge- manse wenste omrastering van een boom te Geersdijk, terwijl de heer Zuijdweg informeerde hoever het is met het toewijzen van gen ter rein voor plaatsing van een loods op de haven te Kamperland. In alle gevallen zullen B en W de nodige stappen ondernemen. Hierna sluiting. Noord-Beveland op Zuid-Sumatra Eigenaardig opschrift zal meni ge lezer zeggen. Toch niet, want duizende kilometers van u verwij dert, bestaat er een stukje van uw eiland. Het zijn de jongens van 5-3-R.I. die op 4 December 1947 .naar de Oost vertrokken. Veelal in allerlei richtingen verspreid over de grote Zuidpunt van het eiland. Op het vliegveld 1.3 km van Pa- lembang in de 1ste compagnie van 5-3-R.I. zitten er 4 bij elkaar. Kam perland, Kortgene, Geersdijk en Ko- lijnsplaat is daar vertegenwoordigd. Vier jongemannen, die daar alle dagen hun zware taak vervullen om orde en recht te handhaven in hun district. Wachtkloppen, patrouil le lopen en pionieren, zijn reeds enige maanden de eentonige bezig heden, die zich met de regelmaat van de klok afwisselen. Er wordt natuurlijk 's avonds, of als we zo eens een vrije dag hebben, wel eens over thuis en ons eiland ge praat. Bij de welriekende H-W (Heimwee sigaret), gaan ónze ge sprekken over wat we thuis ach terlieten. En daarom mede eilandbewoners, vergeet onze jongens in de Oost niet. Als de post weer eens komt is onze taak veel lichter, want we weten weer dat op ons eiland al les oké is. Daarom schrijft veel, want dat is het mooiste, wat we hier ontvangen, behalve dan de H-W sigaretten? Het leven gaat door, wij vervullen onze plicht hier, zoals zo velen reeds hier gedaan hebben, tot dat ook hier weer de tijd5 aanbreekt, om afgelost te wor den. Een Noord-Bevelander. Voetbal. Colijnsplaatse Boys - Kamperland 1-2 Zaterdagmiddag j.l. vond er een vrienschappelijke wedstrijd plaats tussen Colijnsplaatse Boys en Kam perland, die in een verdiende 2-1 overwinning voor Kamperland ein digde. Het begin van de wedstrijd gaf een gelijk opgaand spel te zien, waarna Kamperland meer druk be gon uit te oefenen, hetgeen na 17 minuten spelen een verdiende 1-0 voorsprong opleverde. Door dit doelpunt opgeschrikt, openden de Boys een aanval en binnen één minuut was de stand gelijk. Hier na luwde de strijd weer, hoewel Kamperland toch de meerdere ge noemd kon worden. Toch probeer den de Boys zo nu en dan ook nog wel eens door te breken, maar konden toch niet gevaarlijk voor het doel komen. Na de rust is Kamperland veel sterker en hun spel vlotte nu ook veel beter. Vooral hun samenspel stak veel gunstiger af tegen dat van de Boys, die het teveel op hun eentje probeerden. Jammer was dat de Kamperlandse voorhoede iets te laat met schieten was, waardoor de Colijnsplaatse backs nog tijdig kon den ingrijpen. Met een iets vlug gere en betere schotvaardigheid was de uitslag zeker veel gunstiger voor Kamperland geweest, hoewel hun 2-1 overwinning zeker ten volle verdiend genoemd kan worden. KorJgen© II - Wissekerke I 3-1 De Zaterdagavond gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tussen Kortgene II en Wissekerke I is in een 3-1 overwinning voor Kortgene geëindigd. De wedstrijd opende met een vrijwel gelijk opgaand spel, met toch Kortgene iets in de meerder heid. Na 18 minuten spelen is het Kortgene dat de leiding neemt, maar voor de regen moeten alle spelers het veld ruimen. Nadat de regen is opgehouden zijn beide ploegen afwisselend in de aanval en beiden hopen, door ver naar voren te dringen, dit e- venwicht te behouden. Toch ziet Kortgene kans de voorsprong tot 2-0 te vergroten maar moeten daar na het veld een poosje afstaan aan hun tegenstanders, die hun achter stand tot op de helft terug brengen. Na dit succes weet Wissekerke echter geen vaste voet meer op vijandelijk terrein te houden en ook hun ploegverband laat steeds meer te wensen over. Ook in hun opstellen komen vaak enorme hia ten voor. Nadat Kortgene nog een maal gescoord heeft, komt meteen 3-1 voorsprong voor Kortgene het einde. Kortgano I - Luctor I 4-3 Te Kortgene werd Zondag j.l. de eerste Nederlaagwedstrijd ge speeld tussen Kortgene en Luctor (Heinkenszand). Aan deze neder laagwedstrijden, uitgeschreven door de v.v. Kortgene, wordt deelgeno men door 5 sterke clubs, t.w. Luc tor I (le kl. Z.V.B. der Zondag- comp.), 's-Heer Arendskerke I (le kl. Z.V.B. der Zondag-comp.), Zie- rikzee II (res. 2e kl. K.N.V.B.), Goes II (res. 2e kl. K.N.V.B.) en Robur I uit Goes (3e kl. K.N.V.B.). Winnaar der le prijs is die club, welke Kortgene Ide grootste neder laag toebrengt of althans het beste resultaat bereikt. Winnaar der 2e prijs is die club, die op no 1 volgt en zo vervolgens. De wedstrijden worden gespeeld op vijf achtereenvolgende Zonda gen. De eerst gespeelde wedstrijd is voor Kortgene een overwinning geworden. Er werd tamelijk goed gespeeld en er waren vaak zeer aardige en spannende momenten. Toch waren beide ploegen niet al te best op dreef en ook het tempo ging op en neer. De strijd begon met verkennin gen van weerszijden, die door eni ge aanvallen gevolgd werden. Hier door werd aan het spel meer be weging gegeven. Het was de rechts buiten van Kortgene, die na het afslaan van een Luctor-aanval, de bal op het middenterrein kreeg toe gespeeld, er het gehele veld mee overrende en met een keihard, strak schot, het mooiste doelpunt van de middag scoorde. Door dit succes aangemoedigd is het weer Kortgene dat ten aan val trekt. De Luctor-keeper stompt het schot van de rechtsbinnen het veld in, waarna de middenvoor er een 2-0 voorsprong van maakt. Luctor laat echter niet met zich sollen en nog geen 2 minuten Ia- ter scoort de linksbinnen van Luc tor het tegendoelpunt. Hierna gaan de aanvallen heen en weer, maar het is toch Kortge ne dat de meeste druk uitoefent, hoewel van weerszijden het tempo afneemt. Wanneer nog twee minu ten te spelen zijn, weet de Luctor- linksbinnen uit een fout van de doelverdediger een gelijke stand te bewerken. Direct na de rust begint Kortge ne in hoog tempo een serie aan vallen, die reeds na 2 minuten met een doelpunt van de middenvoor bekroond worden. Nog even wordt in hoog tempo voortgespeeld om dan enigszins te verflauwen. Toch komen ook nu nog menige gevaar lijke momenten voor beide doelen, die echter alle worden afgeweerd, totdat na 20 minuten spelen Luctor de gelijkmaker scoort. Dan is het weer Kortgene, dat ten aanval trekt, maar nu een muur van verdedigers voor zich vindt, waar het niet lukt doorheen te bre ken. Een strafschop gaat via een been tegen de paal en zo het veld weerin. Enige keiharde schoten van de middenvoor gaan rakelings naast of komen in de veilige armen van de keeper. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar alle worden af geslagen. Reeds legt ieder zich bij deze uitslag neer als in de laatste minuut de Kortgeense linksbinnen van zijn linker buurman de bal krijgt toegespeeld en met een schui ver zijn club aan de overwinning weet te helpen. Korfbal. S.S.S. (KolIjnspSaat) - V.K.V. (Veere) 3-3 In een, vooral van S.S.S.-zijde,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1