flOOPD-BEVELANDS NIEUWS- Eli ADVERTENTIEBLAD „Sport TAXI voor ziekenvervoer tt I. D. OE KOSTER, KOLIINSPLAAT krimpvrije overall Ito, 2372 Zaterdag 15 Mei 1948 51e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Vlisslngen II kansloos geslagen Noord-Beveland Vlisslngen II 5-3 Onder grote belangstelling speel de Hemelvaartsdag op het sport terrein van Wissekerke een Noord- Bevelands elftal een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Vlissingen II, die door eerstgenoemde combi natie met 5-3 werd gewonnen. Het begin van de wedstrijd gaf een eigenaardig spelbeeld te zien. Vlissingen ging na de aftrap direct tot de aanval over, gestaald dat zij waren door de wetenschap, een club tegenover zich te vinden, welks spelers uit clubs „gevist" waren, die stuk voor stuk verschillende klassen lager speelden. De gecom bineerde Noord-Bevelarrdse ploeg kwam met de gedachte in het veld, geen enkele kans op overwinnen te hebben, waardoor een zeker min derwaardigheidsgevoel zich van de spelers*had meester gemaakt. Ook was er geen oefenwedstrijd aan de ze ontmoeting voorafgegaan, zodat het begrip tussen de spelers wel eens ver te zoeken was, hoewel dit na een kwartier spelen bijna niet meer opgemerkt werd. Viel er in het begin van de wed strijd van een zeker veldoverwicht van Vlissingen te spreken (hun aan vallen liepen echter steeds dood op buitenspel), na ongeveer een kwar tier spelen is daar niets meer van te bespeuren en gaat Noord-Beve land keer op keer tot de aanval over. Wel zijn die aanvallen nog niet direct gevaarlijk te noemen, doch zij wakkeren het zelfvertrou wen van de spelers aan. Toch moesten er eerst 24 minu ten gespeeld worden voor het eerste doelpunt tot stand kwam. Het was de Vlissingse links-buiten, die na een aarzeling in de Noord-Beveland- se verdediging (want hij stond bui tenspel), het doel doorboorde. Hier na is het Noord-Beveland dat het ook eens gaat proberen en het is de middenvoor die de bal op zijn borst opvangt, er tussen de beide backs mee doorglipt en onhoud baar inschiet. Dit doelpunt wordt echter afgekeurd, daar door de middenvoor hands was gemaakt. Geen nood echter. De Noord-Be- velandse spelers hebben nu gezien, dat zij ook het doel kunnen vin den. Nog geen twee minuten later wordt uit mooi open spel de ge lijkmaker gescoord. Hierna komt Vlissingen weer enigs zins opzetten, maar loopt steeds in de buitenspel-val. Na enige vergeef se aanvallen is het Noord-Beveland dat weer ten aanval trekt, maar nog niet direct door de Vlissingse verdediging heen kan breken. Het duurt nog tot één minuut voor de rust, alvorens de voorsprong voor Noord-Beveland komt en dit door een „juweel" van een schot van de spil, van even buiten het straf schop-gebied. Direct hierop komt Noord-Beveland weer fel opzetten, maar de keeper weet de bal over de lat te stompen, waarna rust ge floten wordt. Wanneer de tweede helft begint, is het Vlissingen die het offensief opent, maar het loopt steeds te pletter op de hechte verdediging der Noord-Bevelanders. Niet alleen weten de verdedigers elke aanval te keren, maar zenden ook regel matig de ballen ver naar voren, waarna dan een Noord-Bevelandse aanval wordt opgebouwd. Wanneer weer zo'n Noord-Bevelandse aan val komt, weet de spil van Vlissin gen niets anders te doen, dan op de keeper terug te spelen, maar hij doet dit iets te zacht en de Noord- Bevelandse middenvoor is er als de kippen bij om deze fout met een doelpunt af te straffen (3-1). Door dit succes aangemoedigd wordt aan val op aanval ondernomen en wor den de Vlissingers geheel in de verdediging terug gedrongen en zij kunnen vaak een aanval slechts keren ten koste van een corner. Het is uit een van deze corners, dat het vierde doelpunt komt, wanneer de Vlissingse keeper de bal niet ver genoeg wegstompt en deze op gevangen wordt door een Noord- Bevelandse speler, die de bal zacht, maar buiten ieders bereik, in het net plaatst. Vlissingen gaat zich nu meer toe leggen op het schaduwen der te genstanders, maar, door hun grote voorsprong maken de Noord-Beve landers hun grootste fout, door na melijk op hun lauweren te gaan rusten. Vlissingen maakt daar een dankbaar gebruik van en wordt een gevaarlijk aanvaller. Enige ma len is het zo ver, dat de keeper reeds gepasseerd is, doch dat een der backs de bal nog juist uit het doel weet Te trappen. In een ge zellige dommel spelen de Noord- Bevelanders verder, maar worden even later toch iets opgeschrikt door een prachtig keihard schot van de Vlissingse middenvoor, die de bal in het net doet belanden (4-2). Nog niet geheel wakker, wor den enige zwakke aanvallen onder nomen, die op niets uitlopen. Ge heel anders wordt het spelbeeld weer, wanneer twee minuten voor het einde uit een mooie voorzet van rechts een Vlissingse speler met een even mooie kopbal de stand op 4-3 brengt. Nu worden de Noord-Bevelanders weer „leeuwen" en doorbreken de Vlissingse ver dediging, maar voor het tot doel punten komt, wordt de bal tot cor ner verwerkt. Precies één minuut voor het einde wordt deze corner genomen en zo scherp wordt de ze genomen dat de Noord-Beve landse middenvoor, die zich bijna in het doel had opgesteld, maar te knikken had, en de bal verdween achter de keeper. Na de Vlissingse aftrap gaan de Noord-Bevelanders er weer onmid dellijk vandoor en juist wanneer de middenvoor, met nog alleen de keeper voor zich, de bal zal inschie ten, blaast de scheidsrechter het einde. Colijnsplaatse Boys I Kortgene I 2-2 Zaterdag j.l. vond de vierde ont moeting plaats in de door de Co lijnsplaatse Boys uitgeschreven Ne derlaagwedstrijden. Het beloofde een mooie en spannende wedstrijd te worden, daar de tegenstander van Colijnsplaat thans Kortgene was, een rivalenwedstrijd dus tus sen twee Noord-Bevelandse ploe gen. Hoe geheel anders was echter de werkelijkheid. Beide ploegen begonnen de wed strijd met het oogmerk hun tegen standers door tactisch spel te o- verbluffen, maar geen van beiden slaagden daarin en het ging vaak over in broddelen. Wel wist Co lijnsplaat na 5 minuten spelen door hun middenvoor de leiding te ne men, maar wist daarna het doel niet meer te vinden, daar -zij regel matig in de buitenspel-val liepen, waardoor het spel gedrukt werd. Ook het Kortgeense spel ontwik kelde zich niet, al leek het, alsof zij tegen het einde van de eerste helft een zeker overwicht hadden. Het scheen alsof beide ploegen zich zouden neerleggen met deze stand, toen Kortgene in de laatste minuut nog de gelijkmaker scoorde. Na de rust is het onmiddellijk Kortgene dat er met de bal vandoor gaat, doch er niet ver mee komt. Colijnsplaat neemt de bal over en laat in de volgende halve minuut hun beste spel bewonderen, maar wanneer de rechtsbinnen keihard inschiet, is het de onderkant van de lat die de bal stuit en het veld weer op doet rollen. Hierna is Co lijnsplaat verder uitgespeeld en moet het zich hoofdzakelijk tot verdedi gen beperken. Wel weet het zo nu en dan zelf ook nog enige aanval len op te zetten, maar deze wor den door de Kortgeense verdedigers gekeerd. Wanneer er ongeveer vijf tien minuten in de tweede helft ge speeld zijn, weet de rechtsbuiten van Kortgene met een kopbal zijn club de leiding te bezorgen (1-2). Kortgene probeert het keer op keer de voorsprong te vergroten, maar het is de Colijnsplaatse verdediging die dit weet te verhinderen en voor al de keeper verricht enige mooie safes. Daarna wordt de strijd hoofd zakelijk op het middenterrein uit gestreden totdat ongeveer een kwar tier voor het einde Colijnsplaat nog gaat proberen de achterstand in te lopen en deze om te zetten in een voorsprong. Nog tien minu ten zijn er te spelen, wanneer bij een voorzet vanuit het midden de Colijnsplaatse rechtsbuiten onhoud baar weet in te- schieten. Hierna vergroot Colijnsplaat zijn druk op de tegenstanders nog meer, maar zij weten niet meer door de ver dediging heen te komen, waarna met een gelijke stand het einde komt. Colijnsplaatse Boys II- Kortgenell 2-4 Reeds kort na het begin ziet Kort gene kans om een 2-0 voorsprong te nemen, waaruit het overwicht goed uitkomt, dat deze ploeg in het begin had. Allengs gaat dit overwicht teniet, totdat beide ploe gen een droog en stoffig spelletje voetbal spelen, dat zo nu en dan meer op rugby lijkt, vanwege het aantal snelers dat door het stof Wees verstandig Koop een goede DE GOEDKOPE SIMON Goes Tel. 2447 en andere voorkomende ritten

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1