Neemt geen risico 1 Kiest veer stomen en verven „De Lelie" nette inboedel Vigtblwedstrijd DE LESJE"» - DAM 28rood. - MIDDELBURG. PREDIKBEURTEN Dinsdag 30 Maart 1948, publiek verkopen: Maandag 2e Paasdag Got. Soys I Breskens SI 50 kilo witte dubbele prinsessebonen Algemene vergadering GELDf ^00-~ 5 zont*er 99 De vertrouwenszaak. Alléén voor beter werk. Aflevering zo nodig in 8 dagen. Maar de Amerikanen zagen de noodzaak van een toepassing der atoomkrachten niet in. Zij experi menteerden met uranium zoals een kind speelt met lucifers. Amerika lag ver van het onrustige Europa. Pearl Harbor lag nog ver in't ver schiet De Duitsers zouden thans het monopolie van de atoombom be zeten hebben, als niet Einstein zich persoonlijk tot president Roo sevelt gewend had. Toen het door deze ingestelde „comité voor ad vies inzake uranium" op 28 A- pril 1940 voor de tweede maal bijeen kwam, wisten de leden reeds dat het Kaiser Wilhelm In stituut te Berlijn grotendeels ge bruikt werd voor practisch ura- nium-onderzoek. Aan de bedoelingen van Adolf Hitler kon niet meer getwijfeld wor den. Duisland werkte aan een nieuw wapen, dat de sluimerende natuur krachten der kosmos over de mens heid kon ontketenen 1 En er behoef de evenmin gevraagd te worden hoe de asmogendheden deze bom zouden gebruiken. (Wordt vervolgd.) Copy-right Persbelangen - Noord- Bevelands Nieuws- en Advertentie blad. Zondagdienst Artsen De Paasdagen doen dienst Dr 't Hart en Dr Gelderman. 1 Cor. 10 13 1 Thes. 2 14- 16 Psalm 84 6 en 13 Ger. Gem. Kortgene 2e Paasdag 2 uur ds W. de Wit van Middelburg. Ger. Gem. Kolijnsplaat Maandagavond a.s. om 5 uur ds W. de Wit van Middelburg. De afdeling Noord-Beveland van het Ned. Rode Kruis ontving een gift van f 5. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Hendrina Sija. P. Coomans - Bak. P. H. Coomans. Johantje. Kolijnsplaat, 15 Maart 1948. Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Hans. J. K. de Vos. G. A. de Vos - van Gilst. Sea. Jan. Dig. Adrie. Kees. Marinus. Kolijnsplaat, 22 Maart 1948. Verloofd Maria Korsuize en Joseph de Leux Wissekerke, Lepelstraat A 30. Sas van Gent, Flankstraat 10B. Zaterdag 27 Maart 1948. W. J. Wisse en J. M. Geluk hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te ge ven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 7 April a.s. Kerkelijke inzegening door de Weleerw. Heer ds H. J. Meijer, Ned. Herv. Pred. te Wissekerke dés n.m. 3.45 uur in de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke. Kamperland, „Catharina Mariahoeve" Wissekerke, „Zeelucht" 25 Maart 1948. Toekomstig adres: Hoeve „Heimolen", B 54, Woens- drecht. J. W. Wisse en J. RJ1. Hanson hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te ge ven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 7 April a.s. Kerkelijke inzegening door de Weleerw. Heer ds H. J. Meijer, Ned. Herv. Pred. te Wissekerke des n.m. 3.45 uur in de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke. Kamperland, „Catharina Mariahoeve" Kolijnsplaat, „Stadwijk" 25 Maart 1948. Toekomstig adres; Hoeve „Heimolen" B 54, Woens- drecht. In het bezit van bijna 6 we ken nam God tot zich ons ge liefd zoontje en broertje Marinus Krijn L. L. Koole. P. Koole de Haze. Keesje. Corrie. Kamperland, 23 Maart 1948. Jesaja 3317 Heden nam de Heere tot Zich, onze lieve zorgzame tante, mejuffrouw A. Versluis, in de gezegende leeftijd van 90 jaar. Allen, die haar zo liefdevol hielpen verzorgen, onze harte lijke dank. Uit aller naam, C. D. Tazelaar. Wissekerke, 25 Maart 1948. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen tijdens de ziek te en na het overlijden van onze beste zuster, tante en nicht, mej. Elisabeth van der Weele, weduwe van Jacob Schrier, betuigen wij hiermede onze harte lijke dank. Inzonderheid aan dr L. P. Maas voor de jarenlange behandeling en zr van Sabben voor de liefderijke hulp aan haar bewezen. Namens de familie, C. Schrier. Kolijnsplaat, 24 Maart 1948. Aardige fantasie dames schortjes f 3.45 f 3.90 8 punten DE GOEDKOPE SIMON Goes Telefoon 2447 Distributiedlenst Wissekerke. Inlevering detaillisten ni ver band met Pasen. Detaillisten van Wissekerke a.s. Donderdag. Detaillisten van Kolijns plaat a.s. Woensdag. Detaillisten van Geersdijk a.s. Dinsdagmorgen. Slagers, a.s. Dinsdagmorgen van 9 tot 10.30 uur. De agentschappen te Wissekerke en Kolijnsplaat zullen volgende week gesloten zijn. Het Kringkantoor is volgende week geopend; Dinsdagmorgen van 9 tot 10.30 uur en Donderdagmid dag van 2 tot 3 uur. Dubbele Fietstas gevonden. Terug te bekomen: Póstcomman- dant Rijkspolitie Kamperland. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene zal op nam. 2 uur op de hofstede van de heer J. L. Versprille aldaar, voor de fam. de Looff als: 4 fauteuils, 4 armstoelen, div. andere stoelen, eikenh. schrijfbu reau, ledikant, mah-, uittrek- en andere tafels, eikenh. linnenkast, klokken, w.o. kastklok, schilde rijen, spiegels, bloementafels, keu kenfornuis, theekast, brandkast, gramafoon met platen, 2-pits e- lectr. kookplaat (Etna), wastafel met stel, lampen, wasmachine, parapluiebakken, stoven, keuken buffet enz. De goederen moeten vóór 11 uur aanwezig zijn. Opgaaf kan alsnog geschieden. Lange interlock heren broeken prima kwaliteit f 3.33, f 3.62 enz. 10 punten DE GOEDKOPE SIMON Goes Telefoon 2447 tussen reserve 2e klas K.N.V.B. Aanvang 2 uur. Met medewerking van het muziekgezelschap „Wilheimina". Donateurs geen vrije toegang. Te koop aangeboden Zonder draad, ook bij gedeelten. Prima geselecteerd en handgelezen. Monster op aanvrage. L. Goulooze, Nieuweweg C 76, Kolijnsplaat. Prima kwaliteit wsi kaf oen 80 cm breed f 1.75 per meter, 4 punten DE GOEDKOPE SIMON Goes Telefoon 2447 Bloembollen voor kamer en tuin. (100 soorten) Gladiolen Begonia's enz. enz. Beleefd aanbevelend, W. Alebreglse Nieuwe weg B 4, Kolijnsplaat. der Coöp. Boerenleenbank WISSENKERKE gevestigd te Kamperland te houden op Maandag 12 April 1948, des avonds 7' uur, in het café „Nimrod" te Kamperland. De agenda en verdere stukken lig gen voor de leden vanaf heden ter inzage ten kantore der bank. Namens het bestuur, L. J. Hoveijn, voorzitter. borgen, voor elk doel. Vrijbl. voorw. SCHRIJFT ALLEN. Spaarcred. Inst. Mathen. weg 110 R'dam-W. Wij verleenden reeds plm. f 200.000 in contanten.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 2