.Schoorarrsaaktijd is wle!ie00-tojd alle kleuren voorradig Kunsthandel „Rie Minderhoud" J Voorjaarsseizoen Dameshoeden Het krachtige Hollandse solda- tenfiguur, met het lachende gezicht onder de tropenhelm, het geweer over de schouder, komt ons allen bekend voor. Hij symboliseert als het ware onze beste gedachten o- ver onze jongens ginds: dat zij sterk en moedig zijn, vol plichts besef, waakzaam, hulpvaardig en in hun ontspanning de nuchtere Hollandse humor laten uitleven, een humor, die niet van excessen houdt Op 32 pagina's zwaar glad pa pier glijdt dan het dagelijkse leven van de soldaat in Indië aan ons oog voorbij te midden van de exo tische entourage van een tropisch landschap: palmbomen, wilde ri vieren, inlanders, vervaagde con- touren van hoge bergruggen, pri mitieve hutten, trapvormige sawah's en op de achtergrond van dit alles de Stille Indische Oceaan. Wij gaan mee op stap met Jan de Wit, soldaat eerste klasse en zien zijn primitieve leven van alle dag, zijn harde werk, zijn korte rustpozen en zijn ontspanning 's avonds, ais de muskieten komen aanzoemen. Wij zien de veldpre diker en de aalmoezenier zorg. n voor onze jongens en hoe zij met hen praten, hoe ook Sinterklaas hen niet vergeet. Moeders brief van Clinge Doo- renbos roept ons het beeld op van de lieve zorgzame moeder en van de ogenblikken dat wij zelf gebo gen over het papier onze gedach ten voor „hem" neerschreven. Wij zien het jonge vrouwtje, dat met haar kind haar man naar Indië volgt en wij zijn bij hen in de een voudige huiskamer, die voor hen alles betekent, in eindelijk samen zijn. De reportage „Bataljon op Java" geeft ons in woorden meer volledig dan foto's kunnen, een blik in de belevenissen, verwachtingen en ge heimste gedachten van „Onze Jon gens Overzee". Vanzelfsprekend worden aan de acties van de NIWIN en Katholiek Thuisfront enige interessante pagi na's gewijd. Wij worden ingelicht over de ra diodienst, de omgang met de be volking en de ongeëvenaarde dan sen op Bali. En tenslotte de weg terug. Wij zien onze Jongens terugkeren na hun harde plicht voor het vader land te hebben vervuld. Terug in het burgerpakje en de omgeving, die hen misschien niet altijd zal be grijpen en waarin zij zich ook zelf nog onwennig zullen voelen. Wij deden slechts een greep uit de overvloed van materiaal dat „On ze Jongens Overzee" biedt. Hier is een werk tot stand gebracht, dat in een lang gevoelde behoefte, op bijzonder geslaagde wijze voorziet. Zowel minister Jonkman als Lt. generaal Spoor brengen dan ook op de tweede pagina hun waarde ring tot uitdrukking. Deze bijzonder mooie uitgave is voor slechts 65 cent te bestellen bij Boekhandel Markusse te Wisseker- ke of diens bekende agenten. Na de gehouden vergaderingen vafi' de „Bond tegen het vloeken" in Noord-Beveland mogen wij en kele adressen doorgeven, waar men onze kaarten e.d. kan bekomen om deze actie te steunen. Kamperland: de heer Leendertse, Veerweg. Wissekerke: de heer C. J. de Fouw, A 127 en mej. A. Boot, Oost Voorstraat A 39. Kolijnsplaat: de heer L. de Waal, A 45. Kortgene: de heer jac. Versluis, Torendijk 361. De beide goede vergaderingen, te Kamperland en te Wissekerke, mogen een getuigenis geweest zijn voor de Eer van Gods Naam; over Kortgene, degenen die niet ge- Zwarte hoeden in vilt en stro gegarneerd in mo derne kleuren en met fijne Franse bloemen. Hoeden en kapjes in tule en stro zoals Parijs ze nu presenteert. weest zijn moeten nog eens bij zichzelf overleggen hoe zij Gods Eer in hun leven kunnen bevorde ren. Voor de daadwerkelijke mede werking van alle predikanten zeg gen wij nogmaals hartelijk dank. 4 Jongeren en ouderen, steunt dit werk. De Eer van Gods Naam gaat boven alles. Adres secretaris van de Bond tegen het vloeken: N. M. Laarman, Sportlaan 24, 's Gravenhage. Marineblauw met wit en diverse kleurschakerin gen. De modetint voor het voorjaar. Hoeden en kapjes met kant, tule en bloemen. Een echte zomermode. Behalve een grote sortering in Wandversiering luxe aardewerk, emaille sieraden enz. vindt U in onze zaak een ruime keuze in Lijsten voor schilderijen, tekeningen, foto's en plaatwerk Nieuwe Burg 8-10 Middelburg etalages tonen U bij de opening van hei wat door goede smaak en vak bekwaamheid thans op het gebied van bijeen te brengen is. MIDDELBURG Hoeden in eenvoudig model en voordelige prijs hebben wij in Dam 28rood - Middelburg Stomen van dekens, spreien, bedden, gordijnen enz. enz.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 2