NOORB-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Zaterdag 28 Februari 1948 51e Jaargang Avonden Publicatie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Schoof Kamperland. aangifte van leerlingen WERKKLEDING No. 2361 DRUK EM UITGAVE A. G. NS. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON Wo 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - 2240 betalende abonné's. te geven door blinden. Vanwege de Nederlandse Biinden- bond zal op Maandag 1 Maart 1948 in „de Stadswunkelder" te Kortge- ne en op Dingdag 2 Maart 1948 in „de Patrijs" te Kolijnsplaat een Pro paganda Kunst- en Filmavond wor den gegeven. Op deze mooie avonden, die in andere plaatsen zeer geslaagd zijn, wordt door blinden t.w. mej. Gusta van der Heijden, violiste, Joop Sleg- tenhorst, pianist en Joh. van den Berg, declamator, schone muziek en ernstige en vrolijke declamatie ten gehore gebracht. Ook zal worden vertoond de in drukwekkende film „Wakende O- gen", die ons een prachtig beeld geeft van de trouwe diensten der geleidehonden. Is het nodig U die zien kunt op te wekken één dezer avonden, die U het leven en werken der blinden tonen, te komen bezoeken? Wij zouden zeggen: neen. Maar toch willen wij U opwekken te komen, en zeggenkomt en steunt dit mooie werkl Entrée f 0.75. Programma's ver krijgbaar 's avonds aan de zaal. Wanneer men aan het Landbouw- huishoudonderwijs in deze provin cie denkt komen er steeds bij de genen, die nauw bij dit werk be trokken zijn geweest namen van leraressen in herinnering. Eén daarvan is die van „Mejuf frouw Kome." Mejuffrouw Kome is als lana- bouwhuishoudonderwijzeres bij de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij aangesteld in het jaar 1923. In alle gewesten heeft zij Land- bouwhuishoudcursussen gegeven en nog steeds horen wij velen vol waardering over haar lessen spre ken. Zij was ook de stuwkracht die er toe bijgedragen heeft, dat de bond van oud-leerlingen werd op gericht. En in dit verband komen bijeenkomsten, excursies en uitwis seling met plattelandsmeisjes uit andere streken in onze herinnering naar voren. Zij heeft ook met al haar kracht geijverd voor de tot standkoming van de bond van plattelandsvrou wen in onze provincie. Wat m"est er een propaganda gevoerd worden in die eerste tijd, alvorens men is gekomen tot een vereniging met een kleine 1000 le den. Het zou te ver voeren om uit voerig bij alle verdiensten, die me juffrouw Kome heeft, stil te staan en die zij in ruime mate gegeven heeft om mee te helpen aan de ont wikkeling van onze vrouwelijke plattelandsbevolking. Haar lichamelijke gezondheid laat het niet toe aan al dit werk nog te arbeiden. Zij heeft zich uit dit werk moeten terugtrekken. Daar er ver schillende mensen zijn, die dit feit niet ongemerkt voorbij willen laten gaan, bestaat er gelegenheid haar op te zoeken op Woensdag 3 Maart a.s. in de Landbouwhuishoudschool te Kortgene tussen half drie en half vijf namiddags. Ik wek velen op om hiernaar toe te gaan om met mejuffrouw Kome nog eens een ogenblik stil te staan bij „die goede oude tijd". G. G. Sikkens. Burgemeester en Wethouders van Wissekerke maken bekend, dat ou ders of verzorgers, die hun kinde ren toegelaten wensen te zien op de openbare lagere scholen, daar van opgaaf kunnen doen bij het hoofd dier school. De kinderen moeten vóór 1 A- pril a.s. de leeftijd van 6 jaren be reiken of bereikt hebben. Trouwboekje meebrengen s.v.p. Wissekerke, 27 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. j. v. d. Maas, Burgemeester. N. D. v. d. Heijde, Secretaris. Zondagdiensi artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. G. Gelderman en Dr V. 't Hart. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Zondag a.s. Voorm. Ds Postma en nam. de heer Hoogerheide. Mede namens wederzijdse ouders hebben Dingenus Heuseveldt en Maatje SUL Breure de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. Woensdag 17 Maart a.s., des nam. 3 uur te Wissekerke. Huwelijksinzegening in de Geref. Kerk te Geersdijk, om 3.30 uur, door de Weleerw. Heer Ds H. L. van Aller, Geref. Predt. te Geersdijk. Wissekerke, Oostvoorstraat A 27, Geersdijk, „Willemhoeve" C 68, 27 Februari 1948. Toekomstig adres: Dorpsstraat 44, Driewegen. Onze hartelijke dank aan allen die blijken van belangstelling ga ven op 16 Februari. Mejuffr. P. de Back. Familie J. de Back. Wissekerke, Februari 1948. Mijn hartelijke dank voor de grote belangstelling, mij op 24 de zer betoond. Zuster KreUo. Voor de ontvangen felicitaties op 17 dezer bij onze 50-jarige echt vereniging zeggen wij, mede namens kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. P. J. Tazelaar. D. Tazelaar - Meulenberg. Kolijnsplaat, Februari 1948. Voor de vele blijken van belang stelling, betoond bij het overlijden van onze geliefde man en vader, de heer Johannes Levienus Versprille, betuigen wij onze hartelijke dank. Wed. S. P. Versprille- van Oeveren. J. L. Versprille. M. 1. Versprille-Verhulst. Kortgene, 24 Februari 1940. Het bestuur van bovengenoemde school deelt mede, dat er gelegen heid bestaat tot voor het cursusjaar 1948—'49. Ouders worden daartoe verzocht zich te vervoegen bij het hoofd der school op Woensdag 3 Maart en Vrijdag 5 Maart van 7—8 uur. S.v.p. trouwboekje meebrengen N.B. De kinderen moeten vóór 1 April 6 jaar zijn. De Kring Noord-Beveland der Stichting Prov. Gez. dienst van Dieren in Zeeland houdt haar algemene ledenvergadering op Woensdag 3 Maart, des nam. te 2.30 uur, in hotel „De Koren beurs" te Kortgene. Agenda: Opening door de voorzitter. Notulen. Jaarverslag. Ingekomen stukken. Rekening en verantwoording. Verkiezing bestuursleden. Aankoop gascel. Rondvraag. Sluiting. Op de vergadering zal Dr Wage naar aanwezig zijn om de werking der gascel nader uiteen te zetten. Het bestuur der Kring, C. J. de Kam, voorzitter. C. Breure, secretaris. Op bon H 01 kunnen wij uit voor raad leveren Blauwe Overalls in de maten 50 tot 58. Op bon L 01 Beaverteen-, Simson-, Keper- en Fantasiebroeken, in alle maten. Op 13 punten Werkoverhemden in blauw, khaki en gestreept. W. J. Koster. Kortgene. Telefoon 291.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 1