Twee Levens best brandhout Competitiewedstrijd publiek verkopen: op Vrijdag 30 Januari 1948 een meisje Op elke wond zitting te houden Dinsdag 27 Jan. a.s. Hedenmiddag 2.30 uur Kortgene S - Bevelanders. wereld. En het is niet de enige in Siberië Yakoetsk was het oord, waar heen de czaren de bannelingen zon den die het zwaarst gestraft wer den. Yakoetsk is veranderd, maar de bannelingen bleven. Zij delven goud en ploeteren in de mijnen. Zij bouwen aan de nieuwe spoor lijnen, zoals zij tientallen jaren ge leden werkten aan de eerste spoor lijn. Zware locomotieven trekken de goederenwagens voort over de geraamten van bezweken dwang arbeiders. Siberië mag veranderd zijn, de bannelingen bleven. Nu krommen zij hun ruggen over de nieuwste wapens van de com munisten. Nu staan zij- achter de nieuwste Amerikaanse machines. In Siberië zoeken Russische ge leerden ook naar de atoombom. Laboratoria verrezen ten Zuiden van Biisk, ten Noorden van Chita en in het Alaghezgebergte. Maar over de Amerikaanse geheimen be schikken zij (nog) niet. Spooksteden met-ter-daad. Een rosse gloed in de nacht Zo is het nü. En straks? Dr Phil. O. Sophaster. Het centrum voor kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland De Provinciale Commissie voor de hygiëne van het kind heeft in verschillende delen van onze pro vincie centra voor kraamzorg ge sticht. Het was de bedoeling, dat deze, zodra ze goed en wel functi oneerden, door de Kruisverenigin gen in de betrokken streek zouden worden overgenomen. Zo is nu het centrum voor Zuid- en Noord-Be veland, waarvan Zr Vernimmen leidster-docente is en dat gevestigd is in het Medisch Centrum aan de Oostsingel te Goes met ingang van 1 Januari j.l. overgegaan naar de gezamelijke Groene Kruisverenigin gen op Z. en N.-Beveland, die voor dit doel een stichting in het leven hebben geroepen. Elke deelnemende Groene Kruis vereniging wees één lid in het stichtingsbestuur aan, terwijl o.a. de medici er ook in vertegenwoor digd zijn. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren: A. Staverinan, arts te Heinkenszand (voorzitter), A. de Lange te Goes (secretaris) en J. M. Traas te Hoedekenskerke (penning meester). Reeds is één cursus gehouden en een tweede is lopende. De meisjes van de eerste cursus zijn theoretisch en praktisch geschoold en zijn nu gediplomeerd. Er wordt van dit centrum voor Kraamzorg met zijn gediplomeerde kraamverzorgsters veel gebruik ge maakt en de kraamvrouwen in stad en dorp zijn uiterst voldaan over deze hulp. Aan het Centrum worden steeds gaarne inlichtingen verstrekt. Luc. 10 7 midden Hebr. 10:24—26 Deuter. 77 Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr J. L.J. Bruynzeel en Dr L. G. Gelderman. ONS FEUILLETON. door Victor. XIX. Toen hij dan ook na verloop van enige dagen bericht van haar ontving dat zij geen vrijheid kon vinden op zijn aanzoek in te gaan viel dat antwoord hem niet tegen en bestrafte hij zich zelf met de opmerking dat hij niet anders ver diend had en hij niet de gave be zat om een vrouwenhart te vero veren. Zijn plan om zijn gemeente nog als gehuwd man te verlaten viel dus daardoor in duigen en zijn zuster, die het verloop van deze liefdeshistorie met belangstelling had gevolgd, lachte hem uit en noemde hem een droogpruim die maar goed deed met celibateuf te blijven want trouwen liep voor hem toch op mislukking uit. (Wordt vervolgd). Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene zal voor de heer C. West dorp een grote partij spoorbiels, planken, balken, ge reedschappen, verplaatsb. schuur tjes enz. a. om 9.30 uur te Kamperland. b. om 11 uur te Wissekerke, c. om 1 uur te Kolijnsplaat, d. om 2 uur te Kats, e. om 3.30 uur te Kortgene. Distribuliediensf Wissekerke. Uitreiking bonkaarten en tex- tielkaarten 804, schoenenbon nen en form, voor brandstof fen, seizoen 1948-1949. Kats. .26 Jan. v.m. huisno. 170, n.m. 71 en hoger. Wissekerke. 27 Jan. v.m. A 1 A 100, n.m. A 101 A 200. 28 Jan. (van 9— 12 uur) A 201 en hoger. Geersdijk* 28 Jan. (van 2—4 uur) alle huisnum mers. Kolijnsplaat. 29 Jan. v.m. A 1 A 100, n.m. A 101 A 200. 30 Jan. v.m. A 201 en hoger en B I B 50, nam. B 51 en hoger. II Febr. v.m. Cl C 45, n.m. C 46 en hoger. Kortgene. 3 Febr. v.m. 155, n.m. 56110. 4 Febr. v.m. Ill165, n.m. 166—220. 5 Febr. v.m. 221—275, n.m. 276—330. 6 Febr. v.m. 331385, n.m. 386 en hoger. Kamperland. 10 Febr. v.m. B 1 B 45, n.m. B 46 B 90. 12 Febr. v.m. B 91 B 135, n.m. 136 B 180. 13 Febr. v.m. B 181 B 225, n.m. B 226 B 270. 19 Febr. v.m. B 271 B 315, n.m. B 316 B 360. 20 Febr. v.m. B 361 B 405, n.m. B 406 en hoger. Medegebracht moeten worden de stamkaarten met inlegvellen en de inwisselingsbon 802. Tevens zal aan ieder die daar voor In aanmerking komt, een schoe nenbon worden uitgereikt. Kinderen, geboren in Jan. of Febr. van één der jaren 1932 t.e.m. 1946, of in Maart-April 1947, zullen voorlopig geen schoenenbon ontvangen. Ten zij hierboven anders vermeld, zijn de zittingsuren als volgt: Wisse kerke en Kortgene van 9—12 en van 1—3 30 uur, in de andere dor pen van 9.30—12 uur en van 1 3.30 uur. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Zondag a.s. voorm. Ds Morreau en nam. dhr Uyterschout, hulpprediker te Warnsveld. Ger. Gem. Kolijnsplaat. Dinsdagavond 6.45 uur Ds A. van Stuivenberg van Ierseke. Mei greate tank oan God degge wy tynge fan de berte fan us famke Maria Sjieuwke. U. Schuil. A. J. Schuil - Strausz. Wissekerke, Voorstraat A 6. Tydl.: Diakenessehüs, Utrecht, 20-1-'48. Met blijdschap geven wij U ken nis van de geboorte van onze zoon Cornells Joost. J. Dieleman. J. j. Dieleman - van Halst. Wissekerke, 21 Januari 1948. „Wilhelminahoeve". Tijdelijk: „St. Joanna", Goes. Tot onze grote blijdschap schonk God ons een zoontje en broertje Jan. W. Heuseveldt. D. B. Heuseveldt - de Looff. Johan. Dies. Wissekerke, 21 Januari 1948. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kort stondig lijden, onze innig ge liefde vader, behuwd- en groot vader, de heer Joost van den Band (weduwnaar van D. C. Breas), in de ouderdom van 57 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. J. A. Karstanje- van den Band. I. N. Karstanje. A. A. van den Band en kleinkinderen. Wissekerke, 21 Januari 1948. Gevraagd op boerderij in Schou- wen-Duiveland voor dag en nacht. Van Zaterdag tot Maandag vrij. Brieven onder letter AN bureau van dit blad. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen tijdens de ziek te en na het overlijden van onze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Cornells Schrier (echtgenoot van Janna Geelhoed), betuigen wij, namens allen, onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dokter Bruynzeel en zuster Westra- te voor de liefderijke hulp aan hem bewezen. Namens de familie, Wed. C. Schrier - Geelhoed. Wissekerke, Januari 1948. MIJN HARDT De burgemeester van Wis sekerke is voornemens te Kamperland op des namiddags van 2 tot 3 uur in het gemeentegebouw. De burgemeester voornoemd, J. I. van der Maas. Gem. Sportterrein.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1948 | | pagina 2