NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD eutinu No. 2352 Zaterdag 20 December 1947 51e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Franco per post f 3.00. 2240 betalende abonné's. Kerstmis 1947. Weer een jaar Wéér rode lampjes, weer een „Gelukkig Kerstfeest" het zij al dan niet gemeend. Weer een Kerst- preekje zus en Kerstbeschouwinkje zo. En natuurlijk in elke krant weer een hoofdartikel met een kersttintje. Maar De laatste jaren heeft het Nederlandse volk onder andere omstandigheden het Kerst feest gevierd. Onder oorlogsgeweld, dwang, honger, geestelijke en ma teriële verkommering. Moest het Nederlandse volk zich geweld aan doen, zich dwingen om Kerstmis te kunnen vieren. Kerstmis het feest van het Licht. Toen hebben we wel eens schouderophalend het zin loze van alles aan onszelf proberen op te dringen. Toen, in een haast wanhopige uitzichtloosheid. Kerstmis 1947 Ja, er is in het afgelopen jaar een massa narigheid overwonnen door de wereld in het algemeen en door ons volk in het bijzonder. En het gezellige radio-muziekje en de dansende kaarsvlammetjes kunnen niets veranderen aan het feit dat het nieuwe jaar, dat opdoemt, ons alweer waarschuwt voor nieuwe zorgen en nieuwe moeilijkheden. Kerstmis 1947. De wereld heeft misschien nooit zoveel problemen gekend als thans. Grote internationale als de verhou ding Amerika-Rusland, Palestina, de „displaced persons", India en de Veiligheidsraad. En nationale zoals de wederopbouw, het wo ningtekort, Indonesië, textiel, de prijzen hef is maar een greep. Er is echter meer. Er zijn ook nog goede dingen. Want de aandacht even bepa len bij de goede dingen, die hij heeft, is een Hollander van huis uit niet zo eigen. De zorgen, de tegenslagen, de moeilijkheden, tja, die zijn dag-in-dag-uit schering en inslag. Maar de andere kant van de medaille laten Nederlanders het liefst buiten beschouwing. Er zijn veel goede dingen. Zo zeker als het Kerst is. Telt u maar op: er is weer electrisch licht, gas, waterleiding. Niemand staat meer een half uur in de rij voor een brood. Er is weer rechtszekerheid en vrijheid van meningsuiting. En dat alles is nog maar het minste. Want wij durven weer gelo ven in het Licht. Het Licht, dat in de wereld kwam en welks komst wij vieren op Kerstmis. Neen, alles is nog lang niet zoals wij het ons zouden wensen. Toegegeven, dat er nog veel ande re dingen zijn die Stop. Daarover een andere keer, als u wilt. Dan zullen krantenmensen u weer lang en breed uitleggen wat er nu allemaal wel scheef en fout is. Vandaag zij het Godsvrede. In de vroege middeleeuwen gold het als een zwaar vergrijp, op de Kerstdagen veten uit te vech ten of een aanvallende oorlog te beginnen. Want het Kerstfeest dien de geheiligd te worden door een algemene vrede. Diende beleefd te worden in een blijmoedig geloof aan Christus. Diende gevierd te worden in oprechte dankbaarheid des harten voor al het goede, dat een mens genoot. Kerstmis 1947. Laat ons ditmaal het Goede zien. Opdat wij dankbaarheid leren. Dankbaarheid het meest urgente, dat wij én de wereld on zer dagen behoeven1 Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Vrijdag vergaderde de raad on der voorzitterschap van burgemees ter van der Maas. Afwezig de heer j. H. Zuijdweg. Medegedeeld werd dat het in de vorige vergadering genomen besluit tot toekenning van een opbouw toelage voor het ge meente personeel niet de goedkeu ring van Ged. Staten heeft kunnen verkrijgen. Besloten werd het sport terrein te Wissekerke wederom voor een jaar van de heer S. J. Dees te huren, nadat de heer Bustraan zijn bezwaren hiertegen naar voren had gebracht. Op het verzoek van de groep M. C. Zuijdweg e.a. om toekenning van de gebruikelijke bijdrage in de huur van een electriciteitsleiding buiten de bebouwde kom werd gunstig beschikt. De in een vorige vergadering vastgestelde verordening op de ha ven en liggelden wordt nog enigs zins gewijzigd ten opzichte van de omschrijving der te betalen een heid. Door de Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen was wederom rijksvergoeding toegezegd voor een 2e leerkracht aan de o- penbare lagere school tot 1 April 1948. Op diens verzoek werd aan de heer D. Metselaar eervol ontslag verleend als gemeente geneesheer. Het ambtenaren reglement werd aangevuld met een bepaling betref fende aanspraken in geval van ziekte. Na enige bespreking werd een verordening vastgesteld tot toeken ning van verplaatsings kosten. Een verordening houdende rege len in zake het in gebruik nemen van woonruimte werd vastgesteld terwijl de thans zitting hebbende leden der commissie inzake woon ruimte vordering allen werden her benoemd. Bij de rondvraag informeert de heer Bustraan naar de voorwaarden die aan de overslagvereniging te Kamperland zijn gesteld betreffen de het gebruik van een kraan op de haven aldaar en de aansprake lijkheid voor eventuele schaden, waarop de voorzitter hem de no dige inlichtingen verstrekt. Op voorstel van de heer Krafner wordt besloten bij de P.T.T. te verzoeken gelegenheid te geven, 's Zaterdagsavonds de post op het postkantoor te laten afhalen. De heer de Nooijer zag gaarne een gedeelte van de sloot onder de dijk bij P. Heijboer gedicht, waar op de voorzitter hem inlicht wat te dezen opzichte reeds is gedaan. De heer M. J. Noordhoek gaf in

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1