Twee Levens rolfilms 6x9. burgerlijke stand predikbeurten" Distributiedienst Wissekerke Victor. FOTO kramer. lijke electrische apparaten gebruikt worden, vinden wij het noodzake lijk onze lezers dit boekje aan te bevelen. Wissekerke Geboren 6 Nov. Cornelis Marinus, z.v. C. J. Clement en T. A. van Goudswaard. 21 Nov. Geertruida Pieternella Lena, d.v. M. J. Meu- lenberg en C. Wisse. Ondertrouwd M. G. de Rijder, 34 jaar en M. van Goudswaard, 32 jaar. Getrouwd 12 Nov. H. Bouterse, 63 jaar en N. Bechtel, 62 jaar. 19 Nov. W. Wolse, 25 jaar te Kortgene en Th. de Haze, 23 jaar. Overleden 4 Nov. M. Wilderom, 61 jaar, wed. van G. J. Bakker. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen, tabaks en versnaperingen en gemengde kaarten 802 en schoenenbonnen. Wissekerke. Dinsdag 9 Dec. v.m. de huisno. A 1 t.e.m. A 50, n.m. de no. A 51 t.e.m. A 100. Woensdag 10 Dec. v.m. de no. A 101 t.e.m. A 150, n.m. A 151 t.e.m. A 200. Donderdag 11 Dec. v.m. de no. A 201 t.e.m. A 250 en des n.m. de no's 251 en hoger. Koiijnsplaat. Maandag 8 Dec. v.m. de no's A 1 t.e.m. A 50 en n.m. de no's A 51 t.e.m. A 100. De zittingsuren zijn van 9—12 en van 1—3.30 uur, te Koiijnsplaat van 9.30 uur. Tevens zal aan ieder, die daar voor in aanmerking komt, een schoe nenbon worden verstrekt. Medegebracht moet worden de Tweede Distributiestamkaart met bijbehorend inlegvel en de inwis selingsbon 713. In tegenstelling met vorige pu- blicatie's mag de inwisselbon af geknipt worden medegebracht. Ned. Herv. Kerk Koiijnsplaat. Namiddags Ds Morreau. Ned. Hery. Kerk Kats. Namiddags de heer C. Hoogerheide. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. P. Maas en Dr J. L. J. Bruynzeel. Mattheüs 1242 leremia 3915-16 Handelingen 836-37 ONS FEUILLETON. door XIV. Hij liep daarover zodanig in diep gepeins verzonken dat hij bijna te gen de collega die hem onlangs bezocht had, opbotste en die hem dan ook met eenzo kerel, wat loop jij te bepeinzen? tot de orde riep. Je kijkt zo ernstig of je op je studeerkamer je preek aan 't me moriseren bent. Maar een goede dominee moet zijn preekstof over al in kunnen vinden en laten we samen een eind oplopen en ontlast je hart tegen me wanneer dat mo gelijk is. Heb je moeite met je parochianen en wordt er te druk bij je aan de schel getrokken? Je weet, ik heb dat verwacht en je zult naar hulp moeten uitzien. Beste collega, zei hij, je slaat de spijker op z'n kop en je geeft dus blijk een goede gedachtenlezer te ziin, want over die hulp liep ik juist te prakkizeren. Maar je kunt van het goede ook te veel krijgen en in zo'n geval verkeer ik. Meer kan ik er op het ogenblik niet van zeggen want mijn vrouw weet nog niets en die heeft toch recht op een primeur er van. Maar je zei daareven dat een dominee in alle dingen van het leven zijn preekstof moet kunnen vinden en dat is ook zo en zodoende zou dit gebeuren mij stof kunnen geven om eens te preken over deze tekst: „En zij meenden dat zij een spook zagen", want het begin van deze geschie denis is te vinden toen ik eens onverwacht voor collega Schipper moest optreden en toen enkelen de kerk van schrik verlieten. Je ziet weer, collega, er geschiedt niets bij toeval. Man, zei de andere, je spreekt in raadselen, maar waarschuw me dan wanneer je daarover preekt, want dan kom ik luisteren, en mocht je behoefte krijgen aan hulp dan ben ik tot je dienst. Zijn vrouw, die met nieuwsgie righeid zijn terugkomst had afge wacht overviel hem met de vraag: en wat had die notaris te vertel len? Ja Ri, dat raad je in geen tienen. Laat ik beginnen met te zeggen dat ik nu weet wie die a- nonieme geefster is geweest. Ik zeg „geweest" want ze is overleden. Het is dus nu uit met die giften. Moest je daarvoor komen om je dat te vertellen, vroeg zij, daarmee tegelijk verradende dat zij meer verwachtte. Nee, nee, was zijn ant woord, hij had nog meer te ver tellen. Wat dan? en hij zag dat haar belangstelling steeg, ja, ik ver nam niet alleen de naam van die dame, maar ook wat zij geweest was en welk motief zij gehad heeft voor haar giften, en wel door de ze verzegelde brief die je nu eerst maar eens rustig moet lezen voor ik verder ga. Hij gaf haar de brief over en probeerde op haar gezicht de in druk te lezen die de inhoud op haar maakte en hij achtte haar nu voldoende voorbereid voor de op name van het verdere, zodat zij nu vernam van die testamentaire be schikking en het bedrag dat daar mede gemoeid was en wachtte nu af hoe zij daarop reageren zou. Maar Henk, riep ze uit, dat lijkt wel een sprookje! Ja, zei hij, was het maar zo, maar het is de nuch tere werkelijkheid en daarmede is ons een nieuwe verantwoordelijk heid opgelegd en we moeten nu allebei maar ernstig overwegen wat ons in dit geval te doen staat. In de onmiddellijk daarop volgen de dagen bleef dit onderwerp tus sen Ds en Mevr. onbesproken. Zij hadden behoefte het ieder voor zich te verwerken en mevrouw had het daaronder zeer moeilijk en jeugdher inneringen speelden daarbij een rol van betekenis. Zoals reeds in het voorgaande vermeld was zij een dochter uit een oud en deftig patriciërs geslacht, maar dat tengevolge van mislukte speculaties van haar va der in betrekkelijke armoede en onafhankelijkheid was gedompeld geworden. Levendig herinnerde zij zich die ontstellende Zaterdagmid dag, waarop haar vader, pas van zijn kantoor in de stad in het villa dorp, waar de familie een prachti ge buitenplaats bewoonde terugge keerd zijnde door een knallend pistoolschot een einde aan zijn le ven maakte, terwijl zij, met haar moeder en twee broers, aan de ge dekte tafel gezeten, de komst van vader afwachtten. Ontstellend was dit gebeuren, want nooit had hij noch door woord, noch door ge baar of handeling aan zijn vrouw iets doen blijken van de precaire financiële toestand waarin hij met zijn effectenzaken verkeerde en werd het dagelijkse leven van ge fortuneerde zakenman onvermin derd voortgezet. De familie begreep dan ook in eerste instantie volstrekt niet wat de reden van deze zelf moord was en werd door vragen en vage vermoedens bestormd, waarop zij geen antwoord wisten en waarin pas geleidelijk klaarheid kwam naar mate dit gebeuren naar buiten bekendheid verkreeg. Al spoe dig ontdekte men dat een financi eel debacle onvermijdelijk was wan neer niet dadelijk krachtig zou wor den ingegrepen, wat tengevolge had dat financieel krachtige familieleden en vrienden een consortium vorm den waardoor een faillissement kon worden voorkomen. Ook ten opzichte van de familie moesten maatregelen genomen wor den, die hierop neerkwamen dat aan de weduwe een zeker jaargeld werd verzekerd, waardoor zij in staat zou zijn op bescheiden voet te leven en de kosten van de op voeding en de studie van de bei de zoons te bestrijden. De dochter had juist haar opvoeding en studie voltooid. Een gevolg van deze re geling was ook dat zij de villa moesten verlaten en zij die moes ten ruilen tegen een bescheiden woning in een dorp, waar men van de vroegere weelde niets af wist al begreep men dat dit op de duur toch niet onbekend zou blijven. Tegelijk met deze maatregel werd natuurlijk ook de equipage afge schaft en bleef de koetsier als huis knecht en tuinman in dienst daar bij als een vage herinnering aan verloren deftigheid zijn blauwe u- niformjas met zilveren knopen dragende. Daardoor droeg het op treden van het gezin echter nog altijd een zeker cachet van voor naamheid en werd het in de nieu we woonplaats met onderscheiding behandeld waarbij het huis gesig naleerd stond als het „freulehuis" (Wordt vervolgd). In plaats van kaarten. Verloofd: Janny Marcusse en Frans Harinck. Wissekerke, Schoolstraat A 63 Goes, Piccardstraat 27 6 December 1947. Receptie van 7 tot 8 uur te Wissekerke. In plaats van kaarten. Ondertrouwd A. D. Fortuin en J. K. Boone. Wissekerke, Molenpad, Koiijnsplaat, Voorstraat, 4 December 1947. Huwelijksvoltrekking 24 Dec. a.s. Met droefheid geven wij U kennis van het plotseling o- verlijden van onze geliefde broeder en oom, de heer Jan Adriaan Lievense in de ouderdom van 77 jaar. Wed. P. J. Kallewaard- Lievense en kinderen. Koiijnsplaat, 27 Nov. 1947. Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk lijden mijn geliefde man Pieter Priestor, in de ouderdom van ruim 79 jaar. Wed. L. L. Priester- Kramer. Wissekerke, 3 Dec. 1947. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer C. Hoogerheide, in de ouderdom van 74 jaar. Wed. C. Hoogerheide, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Koiijnsplaat, 5 Dec. 1947. De dienstplichtige soldaat Th. de Fouw wenst familie, vrienden en bekenden het beste toe bij zijn vertrek naar Indië. Gelukkig kerst feest en een gezegend 1948. Koiijnsplaat, 1947. Ontvangen een partij KOLIJNSPLAAT.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2