Twee Levens Distributiedienst Wissekerke PREDIKBEURTEN Oud Geref. Gem. -Kamperland. Victor. BOEKEN voor de landgenoten overzee. WissekerkeL houdt zitting Zaterdag 6 December. Fotoatelier 1ES LAMAIN Haardkachel en Keukenkachel zijn mooiste Sinterklaasliedjes zong. „Ja, Sinterklaas", zuchtte de man, „het is voor ons moeilijk zo'n kleine jongen op te voeden. Zijn moeder, onze dochter, is jong ge storven en zijn vader is op zee. Maar we kunnen het goed vinden met elkaar, hé?" zo zei hij, het kind oppakkend en het met beide armen vast tegen zich aan drukkend. Ontroerd keken de beide vrien den naar dit tafereeltje. En toen zij later weer in de kou liepen, met een lege zak en nagewuifd door de hele familie, zei Timmers tegen Haakoma: „Daar woonden de liefde en de opoffering; daar woonde het ware geloof in Sinter klaas. En dat weegt ruimschoots op tegen al het lelijks, dat wij de ze avond gezien hebben." Zwijgend liepen in de donkere, gure nacht twee mannen, verkild en verregend, maar met een licht en warm gevoel in het hart. Want zij wisten, dat - wanneer er maar één is, die de liefde heeft - de wereld niet kan ondergaan. De leider van de Distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen, tabaks- en versnaperingen- kaarten en schoenenbonnen. Geersdijk. Maandag 1 December v.m. de huisno's C 1 t.e.m. C 45, n.m. de no's C 46 en hoger. Kats. Dinsdag' 2 December v.m. de no's 1 t.e.m. 70 en n.m. de no's 71 en hoger. Kortgene. Woensdag 3 December v.m. de no's 1 t.e.m. 55, n.m. de no's 56 t.e.m. 110. Donderdag 4 Dec. v.m. de no's 111 t.e.m. 165 en n.m. de no's 166 t.e.m. 220. Vrijdag 5 Dec. v.m. de no's 221 t.e.m. 275 en n.m. de no's 276 t.e.m. 330. Vrijdag 12 Dec. v.m. de no's 331 t.e.m. 385 en n.m. de no's 386 en hoger. De zittingsuren zijn van 9—12 uur en van 1—3.30 uur. Te Kats van 9.30 uur. Tevens zal aan een ieder, die daarvoor in aanmerking komt, een schoenenbon worden uitgereikt. Medegebracht moet worden de T.D. met bijbehorend inlegvel en de inwisselbon 713. In tegenstelling met vorige pu blicaties mag de inwisselbon afge knipt worden medegebracht. jesaja 23:12-18-19 Psalm 87:4 Mattheüs 2:11b Zondag a.s. 9.30, 2.30 en 6 uur en Woensdag 3 Dec. dankdag, Ds Mie ras van Krimpen aan de IJssel. ONS FEUILLETON. door XIII. Maar neen, dat was een carica- turistische voorstelling van wat hij zich indacht, maar in wezen kwam het toch hierop neer en dat strook te niet met zijn werkplannen. Financiële hulp kwam in de 'tweede plaats en moest aan de geestelijke en morele hulp onder geschikt zijn. In zijn hart was hij die erflaat ster niet eens dankbaar voor wat zij gedaan had en hij dacht aan het bekende spreekwoord van een olifant cadeau krijgen, want waar hij de mensen met haar schenking toch niet radicaal uit de misère kon helpen, maakte die gedeeltelijke steun hen misschien nog maar on gelukkiger dan zij al waren. Hij vroeg zich af hoe de geefster zich dat zou hebben voorgesteld, zeker zoals de meeste kapitalisten die, zonder zich verder te verdiepen in de, noden van die prolitariërs zich zeiven tevreden stellen door het toewerpen van een aalmoes en hij herinnerde zich hoe die eerste gift van duizend gulden hem in de war had gebracht en hoe veel hoofdbrekens het hem al ge kost had daarvan een practisch gebruik te maken. Maar op weg naar huis rees er nog een niet minder bezwaar op en wel dit: hoe zijn vrouw het ge beurde zou opnemen. Hij had bij haar al vee! tegenstand moeten overwinnen om de woning in zijn wijk te betrekken en nu was hij daar, geheel ongezocht, eigenaar geworden van een riant huis, ge legen in een deftige wijk en zou zij het nu niet de aangewezen w§g vinden om dat huis dan ook te gaan bewonen en dus dat deel van het gelegateerde daarvoor als het hunne te aanvaarden? De vraag waarvoor hij dus zo aanstonds zou komen te staan, urgenter dan die andere dmtrent het verdere beheer en hij wist vooruit wat haar wens zou zijn. Maar hij wist ook welk antwoord hij daarop zou moeten geven. Het was zondegeld en mocht niet ten eigen bate worden aange wend en hij dacht aan de dertig zilverlingen van Judus, die niet in de schatkist mochten maar voor een nuttig deel moesten worden aangewend. (Wordt vervolgd). „Koopt _U een boek? Koopt er dan twee en geef er een aan de jongens overzee!" Onder dit voor zichzelf sprekende motto doen de Nationale Inspanning Welzijnsver- zorging Indië (NlWINjf en het Ne derlandse Rode Kruis een beroep op de boekhandelaren en het le zend publiek. Door de geregelde zending van boeken (en tijdschrif ten) trachten de beide, nauw sa menwerkende organisaties "te voor zien in de enorme behoefte aan goede lectuur bij de landgenoten overzee (militairen zowel als bur gers £n kinderen, die onder soortge lijke omstandigheden ieven), doch daarbij is de medewerking van de Nederlandse boekenlezers noodza kelijk. En zij kunnen deze mede werking geven door deel te nemen aan de grote landelijke actie, wel ke NIWIN en Rode Kruis in over leg met de Nederlandse Boekver kopers Bond hebben georganiseerd. Bij elk voor Indië bestemd boek wordt een kaart ingevuld, vermel dende naam en adres van koper en boekhandel, titel, schrijver en prijs, terwijl de verkoper door het zet ten' van zijn paraaf mededingt naar een prijs voor de zes meest succes volle boekverkopers (-verkoopsters). Bovendien kan de koper een etiket invullen met zijn naam en adres, dat vervolgens door het Lectuurdepöt van NI WIN-Rode Kruis -waarheen de boekverkopers de boe ken in pakjes van maximaal 2 kg. portvrij kunnen opzenden, mits ge adresseerd aan BARK, den Haag - in het boek wordt geplakt. Zon'dagdiensS artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. G. Gelderman en Dr D. Metselaar. Geen goede Sint voor een vrouw of meisje wan neer ze als geschenk niet een tube Mede namens wederzijdse ou ders, zeggen wij allen zeer harte lijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons hu welijk ondervonden. Inzonderheid het muziekgezelschap E.M.M. van Kortgene, voor de serenade ons op die dag gebracht, benevens de families C. j. J. van Arenthals te Kortgene en J. C. Noordhoek te Kamperland, voor de belangeloze medewerking, om deze dag tot een onvergetelijke voor ons te maken. W. Wolse. T. Wolse-de Haze. Kortgene, November 1947. Hiermede betuig ik, ook mede namens mijn gezin, mijn' hartelijke dank aan de zeer velen die mij op 24 November j.l. hun felicitatie de den toekomen en mij persoonlijk kwamen gelukwensen. J. J. van der Maas. Burgemeester van Wissekerke. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank aan J. Kallewaard en zijn chauffeur Jo, voor de directe verleende hulp bij onze verhuizing. Fam. Verlinde. Lange Vorststraat, Goes. Bij mijn vertrek naar Middel burg, Blauwedijk 5, een hartelijk vaarwel aan alle vrienden, beken den en vroegere klanten. Tevens opzegging als lid of do nateur van alle verenigingen. j. de Die. Kortgene. Bij ons vertrek naar Middel burg, Blauwedijk 5, roepen wij al onze vrienden en bekenden een hartelijk vaaiwel toe. Tevens zeggen wij bij deze alle lidmaatschappen en donaties op. Fam. J. van Maldegem - de Diè. Kortgene, 27 Nov. 1947. Mede namens onze kinderen en familie willen wij langs deze weg onze hartelijke dank betuigen voor de buitengewone grote belangstel ling die wij van hier en elders op 17 dezer mochten ontvangen. J. C. Kesteloo. D. Kesteloo - van Oeveren. Bruinisse, 25 Nov. 1947. Bij mijn terugkeer naar de U.S.A. roep ik de familie, oude en nieu we vrienden en bekenden een har telijk vaarwel toe en dank allen voor de vriendschap die ik geno ten heb. G. van Gemert. Voor dé vele blijken van be langstelling, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van on ze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder Maatje Bakker geboren Wilderom, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dokter Gelderman en zuster Westrate voor de lang durige en goede hulp aan haar bewezen. Namens de kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Stroodorp, November 1947. vindt ge bij het SPECIAALHUIS IN DAMESHOEDEN TEL. 2971 NIEUWE BUR6 35-37 MIDDELBURG De kerkelijke ontvanger in plaats van 29 November op U wilt een foto naar Indië sturen Laten wij die maken „Hij" zal tevreden zijn Noordweg76 - Middelburg Te koop bij TH. DE LOOFF, smederij, Wis- sekerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2