naar Ie competitiewedstrijd loekaanbiediig. BRANDGEVAAR Gesloten Karreman gaat emigreren Distributiedienst Wissekerke. PREDIKBEURTEN. Fotoatelier IES LAMAIN Zaterdag 6 September Wissekerke - lerseke. heren polshorloge ARDT houw- en waterbouwkundig tekenen prima postduiven een 12 bas accordeon wegens vacantie. FOTO KRAMER. chr. leesboeken H.H. Veehouders. Op hoop van zegen en met bed en bu!t Langdradig grensincident komt mens en dier te na. Drie dagen en twee nachten heb ben we in de vrachtwagen gehob beld voor Karreman met zijn huis houden en zijn vee op de Franse boerderij aankwam waar hij zich zou vestigen. De uren, dat we bij de Nederlands - Belgische grens moesten wachten, stonden de chauf feurs net als de paarden van on geduld te stampen, maar het op onthoud aan de Franse douane werd met dankbaarheid aanvaard. Althans de eerste uren. Als blokken vielen de mannen op de grond in slaap. Ze hadden reeds een dag en een nacht achter het stuur door gebracht zonder uit de kleren te zijn geweest. Ook de boeren zijn moe van het geschok van de wa gens. En zij hebben tenminste van nacht zo nu en dan nog een oog dicht kunnen doen. De kleintjes hebben zelfs door het kermislawaai van Antwerpen heengeslapen en van de schreeu wende lichtreclame's van Brussel heeft ook niemand iets gezien dan de mannen achter het stuur, die geen ogenblik hun aandacht kon den laten verslappen en die met een sigaret wakker moesten blij ven of door een praatje met zijn buurman, als die door een kuil in de weg wakker schoot. Ze zijn dit werk gewoon en al is het nog zo vermoeiend, ze zouden geen ander willen, 's Zondags zijn ze meestal thuis bij de vrouw, de transport chauffeurs; ze vertellen dan van hun reis van de afgelopen week, maar als ze 's Maandags er niet weer op uit kunnen, zitten ze al weer op hun stoel te schuiven van ongeduld. Dat komt echter niet veel voor bij de chauffeurs, die bij de „Inter- Zuid" werken, de combinatie van expediteurs in Brabant, die door heel Europa transporten verzorgt. Leven van trekken. De ene week zitten ze in België, de andere in Tsjecho-Slowakije of Zwitserland. Ze gaan zonder kaar ten of gidsen, zonder de taal te kennen van het land van bestem ming. Hun enige bagage is een fles, die ze hier en daar met drin ken vullen en enkele broden, wat boter en eieren en een stuk spek of worst. Zoveel mogelijk nemen ze hun mondvoorraad mee, want de onkosten die ze onderweg ma ken zijn voor eigen rekening. Ze zijn er dan ook op uit de reis zo kort mogelijk te maken, want brood van een week oud is niet zo lek ker, het gaat schimmelen en uit drogen. Dan moet er eten worden gekocht en dat is niet altijd zo een voudig en meestal erg kostbaar. Uitreiking schoenenbonnen. Alle personen, wier T.D.-nummer eindigt op het cijfer 6 (zes) en die nog in het bezit zijn van een inleg vel met de bon 612, kunnen in de loop van volgende week een schoe nenbon naar keuze afhalen op de bekende plaatsen en uren. Tevens zal aan kinderen, gebo ren in de maand September van één der jaren 1932 tot en met 1945, alsmede aan kinderen, geboren in de maand November 1946, en die in het bezit zijn van een inlegvel met de bon 604, een schoenenbon worden verstrekt, echter niet naar keuze. In beide gevallen moet de Twee de Distributiestamkaart met bijbe horend inlegvel worden medege bracht. Inlevering punten door textielhandelaren. In de week van 7 tot en met 13 September a.s. kunnen geen pun ten worden ingeleverd. Na 13 Sep tember a.s. zal echter weer nor maal éénmaal per week gelegen heid worden gegeven voor punten in te leveren, waarvoor nieuwe toe wijzingen zullen worden uitgereikt. Voor zover de textielhandelaren na 13 September a.s. nog in het be zit zijn van toewijzingen van oud model, dienen zij deze uiterlijk in de week van 15 tot en met 19 Sep tember a.s. om te wisselen tegen nieuwe toewijzingen. Na 19 Sep tember a.s. is dit niet meer mogelijk. De burgemeester van KORTGENE vestigt de aandacht van de bevol king nogmaals op het grote brand gevaar. Niet alleen is door de aan houdende droogte de kans op het ontstaan van branden toegenomen, doch ook de brandweer zal in voor komend geval wegens het totaal ontbreken van water geheel mach teloos staan. Met klem wordt de bevolking dan ook verzocht steeds de uiterste voorzichtigheid met vuur in acht te nemen en alle mogelijke voorzorgsmaatregelen te treffen. Kortgene, 4 September 1947. De burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. Genesis 4236 einde Jacobus 1 2 en 3 Hebreën 1117, 36-38 Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. G. Gelderman en Dr D. Metselaar. Ger. Gem. Kortgene. Zondag 7 Sept. 10, 2.30 en 6.30 uur de heer Heerschap van Rotter dam. Oud. Geref. Kerk Kamperland. Zondag a.s. 9.30 en 6.30 uur Ds Blaak, 's middags leesdienst. Voor de zeer vele bewijzen van belangstelling bij ons 50-jarig jubi leum ondervonden, zeggen wij har telijk dank. Inzonderheid aan de buurtvereniging M.D.N. Familie L. Goulooze. Kolijnsplaat, Nieuweweg C 76. Voor de op 31 Augustus j.I. ont vangen bewijzen van belangstelling, mijn hartelijke dank. Wed. J. M. Bom - de Looff. Kolijnsplaat, September 1947. Bij ons vertrek naar Maasland aan alle vrienden en bekenden een hartelijke afscheidsgroet. Familie De Nie. Met ons v.ertrek op 8 September a.s. naar Canada, zeggen wij alle familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. P. M. de Vos. M. de Vos- Verhulst. Stien. Nel. Tevens zeggen wij alle lidmaat schappen op. Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" Kringvergadering te Kortgene op 11 September 1947 te 2.30 uur in de „Korenbeurs". Buitengewone algemene vergadering op 16 September 1947 te 10 uur te Roosendaal. Komt allen op, op deze verga dering worden voor U belangrijke beslissingen genomen. Zie de U toegezonden agenda. Het Bestuur. TEL 2971 NIEUWE BURG 35 - 37 MIDDELBURG U wilt een foto naar Indië sturen? Laten wij die maken „Hij" zal tevreden zijn Noordweg76 - Middelburg Gevonden blauwe heren regenjas en blauw kinder windjackje. Terug te bekomen bij Postcomman- dant Rijkspolitie te Kamperland. Aanvang 3.30 uur. Terrein Boomdijk. Gevonden in Kamperlandse duinen. Afhalen tegen advertentiekosten Molenweg B 434k, Kamperland. POEDERS bij pijnen De cursus in vangt aan op Zaterdagmiddag 13 September a.s. voor begin ners en gevorderden van 2 tot 6 uur in de O.L. school te Wissekerke. F. WARREN. Voorstraat A 100. Wissekerke. Wegens omstandigheden te koop van goed ras en bij FRANS LOUWAG1E, filmopera teur, St Pieterstraat 1, Sluis. vanaf Maandag 8 September tot Vrijdag 12 September Alle fotowerk, dat voor Dinsdag is afgegeven, kan vandaag worden af gehaald. KOLIJNSPLAAT. Te koop een partij in goede staat zijnde uit de leesbibliotheek, vanaf f 1. tot f 1.50 per stuk, Zaterdags van 5 tot 6 uur te Geersdijk. Verkrijgbaar P. Sluis ochtendvoer en gemengd graan, paardenmeel, tops, koekjes, enz. enz. Levert uw bonnen vroegtijdig in bij Molenaar D. C. Dijkman. Wind- en electrische maalderij. Wissekerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2