NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ije J J vto it vetuuitl Ho. 2336 Zaterdag 30 Augustus 1947 50e Jaargang DRUK ER U'TSAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Franco per post f 3.00. 2240 betalende abonné's. Zondag a.s. heerst er vreugde in het land. Vreugde over de 67ste verjaardag van onze ge liefde Landsvrouwe Koningin Wilhelmina. En als Nederland die dag viert, is het niet omdat het nu een maal gebruik is dat te doen, maar dan is het omdat wij ons die dag één voelen. Eén in ons vorstenhuis, één bovenal in onze Koningin. En als straks overal het rood, wit en blauw wappert en de tonen van het Wilhelmus plechtig opklinken, is het, alsof wij dan pas goed beseffen dat wij Nederlanders zijn. Vijf bittere oorlogsjaren hielden ons van Oranje geschei den; vijf jaren werden blijken van aanhankelijkheid aan Koningin en Vorstenhuis meedogenloos onderdrukt. Maar de liefde, die in ons volk voor Oranje leefde, bleef. Zij bleef niet alleen, doch groeide, met de dag. Want we wis ten dat ginds in Londen onversaagd onze Koningin waak te. Waakte als een Moeder over het wel en wee van Haar volk. En in dit besef hervonden wij onze kracht en smeed den wij ons aaneen tot het verzet. Totdat de dag der bevrijding aanbrak. Onuitsprekelijke ontroering doorstroomde ons, toen op die gedenkwaardige junidag van 1945 Koningin Wilhelmina het grondgebied van ons vaderland weer betrad. Het land herademde, want het grote gezin was weer compleet. Twee jaren zijn sindsdien voor bijgegaan. Als het Nederlandse volk ooit duidelijker en oprech ter uiting kon geven aan zijn aanhankelijkheid jegens de Ko ningin, dan was het wel ter ge legenheid van de dagen, dat on ze geliefde vorstin Haar jaardag weer temidden van Haar eigen volk kon vieren. Nederland kan niet dankbaar genoeg zijn voor een Vorstin ais Koningin Wilhelmina. Negen en veertig jaren lang be stierde Zij Haar volk, dat Zij zo lief heeft, met een wijs heid, die tot ver over de landsgrenzen de diepste eerbied afdwong. In Koningin Wilhelmina bezitten wij niet alleen een schitterend symbool van de innige en historische een heid van Oranje en Nederland, maar bovenal een Moeder, voor Wie de zorgen van Haar volk de Hare zijn en welks voorspoed ook Haar vreugde is. En zo vieren wij ook deze waarlijk nationale feestdag in het dankbaar besef, dat God ons zulk een Vorstin schonk. En wij blijven indachtig de spreuk„Wij moeten ons Oranjehuis niet slechts als het hoogste gezag beschouwen, doch meer nog moeten wij het zien als het hoogste mid del, door God gegeven, waardoor ons volk zich één kan voelen". Lang leve de Koningin 1

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1