NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Twee Levens Grote Radioprijsvraag SPORT No. 2331 Zaterdag 26 Juli 1947 50e Jaargang PREDIKBEURTEN. Victor. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Franco per post f 3.00. 2240 betalende abonné's. voor de militairen in Indië. In het „Programma voor de Ne derlandse strijdkrachten" van Zon dag 27 Juli a.s. om 18.30 uur over Hilversum I wordt een luisterwed strijd gehouden in de vorm van een hoorspel, dat een beeld geeft van het leven op een militaire buiten post „ergens op |ava". In dit hoorspel is een wijftal vra gen verwerkt, waarop de luisteraar het antwoord moet geven. Deze antwoorden moeten uitsluitend per briefkaart (met minstens 25 cent en maximaal f 1.extra gefrankeerd) voor 15 Augustus a.s. worden ge zonden aan het „Programma voor deNederlandse Strijdkrachten" Hoge Naarderweg 10, Hilversum. Een her uitzending van deze luisterwedstrijd vindt plaats op Donderdag 31 Juli a.s., eveneens in het „Programma voor de Nederlandse Strijdkrachten" over Hilversum I om 18.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan de grote radiotoestellenactie voor de militairen in Indië, die de „Band Nederland-Indië" in samen werking met de NIWIN organiseert. De prijzen, die alle gratis zijn aangeboden, bestaan uit een vacan- tiereis en -verblijf gedurende zeven dagen in een van de bekende But- lin-kampen in Engeland, een tapijt ter waarde van f700.— een heren- of damesrijwiel, een stofzuiger, een retourvlucht per KLM op een van de binnenlandse lijnen, een vlucht boven Den Haag in een toestel van Frits Diepen's Vliegtuigindustrie, en verder tal van luxe- en huishoude lijke voorwerpen, De Minister van justitie verleen de voor deze wedstrijd toestemming bij beschikking van 17 Juli 1947, He Afd. A, nr 1752. Kortgano. Maandag 21 Juli bracht het muziekgezelschap E.M.M, ter gelegenheid van het huwelijk van de heer C. J. Hoek en mevr. Hoek-Franke, een serenade. Na eerst 2 nummers te hebben gespeeld sprak de voorzitter van E.M.M. het bruidspaar toe, waarna de bruidegom hartelijk dankte. Na een glaasje te hebben gebruikt, werd de gemeente nog onthaald op enige vrolijke marsen. vanuit Roosendaal. De uitslag was: 1 Bas de Looff; 2, 4, 5 en 7 O. Scherp; 3 Jan Ver burg; 6 en 9 C. Overbeeke; 8, 10, 11 en 12 Z. van Damme. 10 duiven niet gemeld. Volgende vlucht wordt bekend gemaakt. Ger. Gem. Kamperland. Zaterdagavond 7 uur Ds A. van Stuyvenberg van Ierseke. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. leesdienst en nam. 2.30 uur Ds Odé, Bed. H. Doop. Ger. Gem. Kolijnsplaat. A.s. Zondag 3 maal Ds van Stuy venberg van Ierseke. DUIVENSPORT. De Duivenclub „De Blauwe Dof fer" te Kortgene organiseerde op Zondag 19 Juli een wedstrijdvlucht Prediker 51 Collossensen 46 2 Corinthe 6 5 Eerbied alleen is niet genoeg! Stad of dorp: overal zijn de gedenkteekens voor de ge vallenen. Voor de velen, die tijdens de bezetting het kostbaarste gaven... voor onsl Maar zijn hun nabe staanden geholpen, wan neer ^.wij niet wat meer doen, dan in 't voorbijgaan onzen hoed afnemen? Er moet materieel gesteund worden. Zij gaven alles... geeft U maandelijks iets!! Heeft U het woord op den achterkant van Uw bon kaart ter harte genomen? ONS FEUILLETON. door Och, wat moet ik daarvan zeg gen was zijn antwoord, het ver loop van een intree is voor elke dominé gelijk. Men weet natuurlijk dat men een geheel gevulde kerk voor zich zal zien, want bij zc'n eerste ontmoeting tussen dominé en gemeente voert nieuwsgierigheid de boventoon en wordt er critisch geluisterd en op alle onderdelen, zoals stem en houding gelet en heeft het gehele optreden de be koring van het nieuwe. En de spre ker weet dat en houdt daar mees tal rekening mee. Waarom zeg je „meestal" vroeg z'n'vrouw, heb jij dat dan niet gedaan? Nee, zij hij dat heb ik niet gedaan, tenminste ik heb er zo veel mogelijk naar getracht en heb daarin steun gé? vonden in mijn tekst. Hoe was die? vroeg ze. Mijn tekst was: Markus 4:24a „ziet dan toe hoe gij hoort" en ik heb er aanleiding in gevon den mijn nieuwe gemeente te ver staan te geven dat het in de dienst des Woords niet in de eerste plaats gaat om hem die het Woord brengt, maar om het woord zelf en dat ook het Woord van deze dienst voor haar verantwoording lag. Maar je hebt toch zeker wel je best ge daan om dat woord 'zo goed mo gelijk te brengen en dus bij je eerste optreden een goede indruk te ves tigen? gaf zijn vrouw ten antwoord. Want denk erom, daarvan kan voor het vervolg zoveel afhangen. Hij liet die vraag onbeantwoord. Hij was een ernstig man, die ook zijn ambt ernstig opnam, zonder zucht naar roem of eer, maar die alleen de eer van zijn zender op het oog had. Hij had feitelijk op dit be roep naar een grote stadsgemeente niet meer gerekend en er zich he lemaal op ingesteld, dat hij in zijn vorige kleine stadsgemeente, die hij 10 jaar vroeger met zijn eerste dorps gemeente had verwisseld, zijn eme ritaat zou halen, zodat hij daar bij blijvende lichamelijke geschiktheid nog op een aantal dienstjaren had gerekend. Deze gedachte had hem wel eens bezwaard, maar toch had hij die nog altijd kunnen overwin nen door zoveel mogelijk in zijn prediking fris te blijven en zich op de hoogte te houden van de gees tesstromingen en van de nieuwe gedachten die zich in de wereld van de geest en ook in die van de materie begonnen te ontwikke len en die de kerk niet stilzwijgend aan zich kon laten voorbijgaan. Hij gevoelde dat de gemeente van Christus hiermede een ernstige taak was opgelegd en haar dienaren die taak hadden te aanvaarden. Maar zichzelf kennende had hij niet zonder aarzeling dit beroep aangenomen, want hij wist nu meer dere collega's naast zich, die hem in kennis en in talenten ver over troffen en waardoor, zelfs ongewild een scheiding zou ontstaan die hem telkens door zijn te verwachten minder gehoor, aan zijn minderheid zou herinneren. Dat hij echter het beroep toch had aangenomen was een gevolg geweest van de overweging, dat er in zo'n grote gemeente, met haar grote verscheidenheid van leden, ook voor hem nog wel plaats zou zijn waar hij nuttig werk zou kunnen doen nu hij zich voelde aangetrok ken tot sociaal werk en de daar mede verbonden vraagstukken. Bo vendien was het hem bekend dat een groot deel van de wijk, die hem ter bearbeiding was toegewezen, in een dichtbevolkte arbeidersbuurt gelegen was en nu hoopte hij dat dit werk hem vergoeden zou wat hij en de kerkdienst zou moeten missen. Zijn vrouw, die, even als hij, niet meer op deze verandering in haar leven gerekend had, bezag deze wending minder van ideële, maar daarentegen van meer materiële kant vanwege de verruiming der inkomsten en was er dus zeer me de ingenomen geweest. Dit verschil van waardering was reeds voor de verhuizing een punt van geschil geweest tussen hem en zijn vrouw, waar hij had voorge steld in een burgerlijke wijk te gaan wonen, liefst in of anders nabij zijn wijk. Zij zouden daardoor allicht een paar honderd gulden op huis huur kunnen uitsparen en die kun nen benutten voor finantiele steun aan behoeftige gezinnen waarmee zijn werk hem in aanraking zou brengen, afgezien nog van de mo rele indruk die het maken zou en de steun die het verlenen zou aan

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1