HIJMHabdt Distributiedienst Wissekerke Bestrijding Coloradokever. Bestrijding Coloradokever. Prins Bernhard fonds PREDIKBEURTEN. Reproductiewerk oto-atelier les Lamain Weer voorradig!! Joh. Verburg. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Donderdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge- gemeester J. J. van der Maas, vol tallig. Besloten werd B en W te mach tigen de nodige stappen te doen voor de bouw van 20 arbeiders woningen in het kader van het bouwplan 1947, waarvan 8 te Kam perland, 8 te Wissekerke en 4 te Geersdijk. Aan de bewoners van Stroodorp werd medewerking verleend voor electrificatie van dit gebied, even als een bijdrage in de garantie voor de groep Jac. de Kam te Geersdijk. Vastgesteld werd een verordening op de heffing van reinigingsrechten, waarbij voor het meegeven van huisvuil een heffing van f 5.per jaar wordt ingevoerd. Ten behoeve van de lagere land bouwschool te Middelburg werd een subsidie toegekend van f 15.- per leerling en per jaar. Aan P. j. van Baaien werd een tegemoetkoming in de kosten voor het bezoeken der u.l.o.-school te Kortgene verleend van f 50.- per jaar. Een besluit is vastgesteld waar bij werd bepaald dat de herziening van het plan van uitbreiding voor de kommen Kamperland, Wisseker ke en Geersdijk in voorbereiding is. Bij de rondvraag informeerde de heer Bustraan naar de voorbereiding van de havenwerken, de heer de Smit vestigde de aandacht op het ontbreken van een openbare water plaats, de heer van Halst vroeg of de straatverlichting in de 2 zomer maanden uitgeschakeld kon worden om de bespaarde stroom in de win termaanden weer op te gebruiken terwijl de heer M. j. Noordhoek meer aandacht vroeg voor het on derhoud van Geersdijk waarbij de heer Dingemanse zich aansloot. Na beantwoording der sprekers sloot de voorzitter de vergadering. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 709. Kamperland. Dinsdag 1 Juli v.m. de huisno. B 1 t.e.m. B 150, n.m. de no B 151 t.e.m. B 300. Vrijdag 4 Juli v.m. de no B 301 t.e.m. B 375 en n.m. de no. B 376 t.e.m. B 430. Zaterdag 5 Juli v.m. de no B 431 en hoger. Wissekerke. Woensdag 2 Juli v.m. de no 1 t.e.m. 75 en n.m. de no 76 t.e.m. 150. Donderdag 3 Juli v.m. de no 151 t.e.m. 225 en nam. de no 226 en hoger. De zittingsuren zijn te Kamper land voorm. van 9.30 tot 12 uur en nam. van 1 tot 3.30 uur. Zaterdag morgen tot 11 uur. Wissekerke voorm. van 9 tot 12 uur en nam. van 1 tot 3.30 uur. Medegebracht moeten worden de T.D.'s en de bonkaart 707. Losse inwisselingsbonnen worden niet aangenomen. Sluiting kringkantoor. In verband met de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard zal het kring kantoor te Geersdijk a.s. Maandag middag zijn gesloten. Het agent schap te Wissekerke zal op die dag na half elf zijn gesloten. Inlevering bescheiden van militairen. Voor de jongens welke a.s. Dins dag in militaire dienst moeten op komen, wordt a.s. Maandagmorgen van 9 tot 11 uur gelegenheid ge geven hun bescheiden in te le veren te Geersdijk. Inlevering detaillisten van Wissekerke en Geersdijk. Detaillisten van Wissekerke en Geersdijk moeten volgende week, in plaats van Maandag a.s. Vrijdag hun bonnen inleveren. Te Wisse kerke uitsluitend van 910.30 uur en te Geersdijk van 1.30— 2 uur. Verwijzende, naar zijn op de pu blicatieborden aangeplakt BEVEL, overeenkomstig art. 4 van het Co- loradokeverbesluit 1941, tot het be spuiten van aardappelplanten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd, maakt de Burgemeester van Wisse kerke bekend dat deze bespuiting voor de tweede maal moet plaats hebben vóór 5 juli a.s. De bespuiting moet zodanig wor den uitgevoerd, dat: 1. een hoeveelheid, overeenko mend met ongeveer 800 liter per ha over het gewas wordt verdeeld; 2. dat alle bladeren van de aard appelplanten met de vloeistof worden bevochtigd; 3. dat op een zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid ge spoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Wissekerke, 24 Juni 1947. De Burgemeester voornoemd, J. van der Maas. De Burgemeester van Kortgene; Gelet op artikel 4 van het Colora- dokeverbesluit 1941 Overwegende, dat naar het oordeel van het hoofd van de Plantenziek- tenkundigendiensr gevaar bestaat voor vestiging van de Coloradoke ver in deze gemeente; Gezien de mededeling van het hoofd van de Plantenziektenkundigen- dienst van de maatregelen, die moe ten worden getroffen; BEVEELT: Het aardappelgewas op alle in deze gemeente gelegen perce len te bespuiten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calcium-arsenaat is toegevoegd met de bepaling, dat: 1. de bespuiting moet plaats heb ben in de periode van 25 Juni t.e.m. 5 Juli 1947; 2. de vloeistof in een hoeveel heid van ongeveer 800 liter per hectare over het gewas moet worden verdeeld; 3. de bespuiting zodanig moet worden uitgevoerd, dat alle bladen van de aardappelplan ten met de vloeistof bevoch tigd worden en bij zodanige weersgesteldheid, dat zij de zelfde dag nog kunnen opdro gen. Kortgene, 23 Juni 1947. De burgemeester voornoemd, A. A. Schuit. Evenals vorig jaar zal in deze gemeente ten bate van het Prins Bernhard fonds een geldelijke in zameling gehouden worden. Enkele jonge dames zullen op Zaterdag 28 Juni (heden) de col lecte-bus presenteren en vragen of u bereid zijt een anjer te kopen. Daar genoemd fonds veel op cultureel en wetenschaplijk terrein doet, wil ik gaarne deze collecte bij u aanbevelen en vertrouw dat u de dames niet zult teleurstellen. De burgemeester van Wissekerke, J. J. van der Maas. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. de heer Boelens, Cand. t.d. H.D. en nam. Ds Morreau. Kamperland. Donderdagavond 3 Juli om 7 uur Ds van der Poel van Giesendam. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. G. Gelderman en Dr D. Metselaar. Adri Luyk en Coby Louisse hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 9 Juli a.s. Kamperland, Antoinette-hoeve, Goes, Middelburgschestraat 57, 10 Mei 1947. Receptie 9 Juli van 4.30—5.30 uur in hotel „Centraal" te Goes. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en na het overlijden van on ze vader, behuwd en grootvader M. Goudswaard, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank, inzonderheid aan dokter Gelderman. Uit aller naam, Familie Goudswaard. Kortgene, Juni 1947. Voor Uw deelneming, ons be toond bij het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder, mevrouw Maria van Iwaarden (wed. van M. F. Zuijdweg), betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, C. M. Zuijdweg. Oostburg, .g47 Wissekerke, Jum ly4'" bij pijnen Voor de zeer vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Maria Dirkje Bakker - de Lange, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. G. Bakker. Stroodorp, Juni 1947. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen voor en na het overlijden van onze geliefde man en vader Dingenis Jan Verburg, betuigen wij onze hartelijke dank. Wed. D. Verburg - Schrier. Wissekerke, Juni 1947. Met ons vertrek naar Frankrijk wensen wij allen het beste toe. Te vens zeggen wij alle lidmaatschap pen op. P. Karreman en gezin. „Ferme la Basse Cour". Lourouze. Indré et Loire (F.). vindt ge bij het SPECIAALHUIS IN DAMESHOEDEN TEL. 2971 NIEUWE BURG 35 -37 MIDDELBURG Hebt U Stuurt het ons op. Wij zorgen voor prima vakwerk Noordweg 76 Middelburg Een greep uit velerlei: Fotoalbums Perforateurs Mooie kinderpost Registers Passers Inktgom Damstenen Briefwegers Schrijfboekjes Potloden Inktpotloden Notablocs Pennen Dozen theelepeltjes Scheermesjes Schrijfmappen Enveloppen Winkelboeken Schriften Leesboeken Naaidozen Riemen Kastpapier Zakkammen Boodschaptassen enz. enz. enz. B 140. - Kamperland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2