NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD SPORT No. 2327 Zaterdag 28 Juni 1947 50e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSENKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - 2240 betalende abonné's. Het Roode Kruis 80 jaar. Dit jaar is het tachtig jaar gele den, dat het Nederlandsche Roode Kruis werd opgericht. Hoeveel leed deze organisatie in die tijd heeft helpen verzachten is wel niet mogelijk in 't hart te be schrijven. Hoeveel er in en na de voorbije oorlog door het Roode Kruis is ge daan, we herinneren het ons nog wel. Hoeveel er op 't ogenblik in Indië voor blank en bruin, voor burgers en militairen geschiedt weet u ook niet waar 1 Hoeveel er in de toekomst gedaan zal moeten worden, hangt van al lerlei omstandigheden af. Maar nood is er altijd en die te lenigen en daar de helpende hand te bieden waar de mensheid lijdt, is het devies van het Roode Kruis. Daar wilt u toch ook aan mee helpen, niet waar. Terecht zult u zeggen 't is tel kens collecte. Ja de bussen worden niet koud. Maar één die z'n 80e verjaardag viert, komt toch wel een extraatje toe. Zaterdag 5 Juli krijgt u gelegen heid, dit in de bus te doen. Mocht u niet-thuis zijn, 't giro nummer van de afd. Noord-Beveland is 35308. Bij voorbaat dank. L. P. Maas, voorzitter. H. N. de Nie, secretaris. Correspondentie met onze jongens overzee. Gezien de vele brieven die iede re dag op het kantoor van de club „Nederland-Overzee" te Amsterdam binnenkomen, mag de correspon dentie met de jongens in Indië zich in een grote belangstelling verheu gen. Dit kan ook blijken uit het aan tal militairen, dat gedurende de af gelopen maanden door een Hollands meisje, vrouw of burger op deze wijze is geadopteerd, n.l. 15.000. Want het moet tot eer van allen die in deze vorm het leven van de jongens in de tropen trachten te veraangenamen gezegd worden, dat zij het niet bij schrijven alleen la ten. Ze zenden geregeld pakjes, tijdschriften en kranten, terwijl ve le foto's over en weer gaan. De militairen zijn momenteel reeds zo enthousiast over het werk van de club, dat 't aantal aanvragen uit Indonesië te groot is geworden om er geheel aan te kunnen vol doen. Daarom doen we langs deze weg een beroep op de Hollandse meis jes om zich spoedig voor correspon dentie te melden Ze kunnen dit doen door een briefkaart met naam en adres te zenden aan de club „Nederland- Overzee", Singel 320 te Amsterdam. Dan zorgen wij voor de rest. Vereniging voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland. Deze vereniging hield Zaterdag j.l. te Goes onder voorzitterschap van de heer Mr Dr Mes haar alg. vergadering. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de situatie die is ontstaan door de maatrege len op het gebied van de zieken huisverpleging, die de laatste tijd zijn genomen. Het Bestuur zal, ge steund door het vertrouwen van de leden, al het mogelijke doen ter be hartiging van de belangen van de leden. Daarna bracht de secretaris-pen ningmeester, de heer A. de Lange, het jaarverslag uit. Ook deze stel de voorop, dat het de taak van het bestuur en van de federatie van verenigingen voor Ziekenhuisver pleging is, met kracht op te komen voor de belangen van vereniging en leden. Er mag en er moet zo no dig op gewezen worden, dat vereni gingen als deze, uit het particulier initiatief ontstaan, zegenrijk werk hebben verricht en nog altijd ver richten en een stuk gezonde volks kracht vertegenwoordigen. Spr deelde verder mede, dat het aantal leden per 31 December 1946 bedroeg 34.243, waarvan 32.109 be talend zijn. Het aantal verplicht verzekerden, dat bij de vereniging was herverzekerd, voor wat zieken huisverpleging aangaat, bedroeg 26.057. Het aantal leden, dat in een ziekenhuis werd opgenomen be droeg 1171 en dat der verplicht verzekerden 1012. Het aantal zie kenhuisopnamen was zó hoog dat het opnamen-percentage van de A- verzekering dat van alle vorige ja ren overtrof. Hierdoor en door de stijging van de verpleegprijzen in de ziekenhuizen waren de uitgaven belangrijk hoger dan vorig jaar. De uitkeringen moesten per 1 Januari 1947 worden verhoogd, waardoor ook de contributie moest worden gewijzigd. De collectieve Sanatorium-verze kering trad per 1 Januarie 1946 in werking. Reeds werd in 1946 aan 19 patiënten die in een Sanatorium of San. afd. van een ziekenhuis moesten worden opgenomen, uit kering toegekend. Na het afsluiten van het boek jaar werd weer een belangrijke maatregel uitgevaardigd. Per 17 Febr. 1947 kregen de vrijwillig ver zekerden bij een ziekenfonds even als de verplicht verzekerden recht op 42 dagen ziekenhuis-verpleging 3e klas, waarvoor o.a. hun premie werd verhoogd. In vele plaatsen gaf dit aanleiding tot moeilijkheden, maar het alg. ziekenfonds herver zekerde hier zijn vrijwillig verze kerden bij de Veren, voor Zieken huisverpleging. Het percentage der leden, dat tot nu toe bedankt heeft is ver beneden de raming gebleven en is in sommige gemeenten al heel gering. Zeer velen blijven lid om zeker te zijn van een langdurige uitkering 3e klas of omdat zij 2e klas verpleging prefereren. Met de beste wensen voor de toekomst van de vereniging besloot spr zijn verslag. Na een gunstig rapport van de controle-commissie en van de ac countante werd de rekening goed gekeurd, waarbij genoemde com missie en de voorzitter dank brach ten aan de secretaris-penningmees ter voor het zeer vele werk, dat verricht is. Het verlies over 1946 zal uit de reserve worden gedekt, wat zonder bezwaar mogelijk is, omdat de vorige jaren een belang rijke winst opleverden. De aftredende bestuursleden de heren S. Balkenende uit Wolfaarts- dijk, A. J. van Liere te Kapelle en Vader te Krabbendijke werden herkozen, terwijl in de vacature- P. C. Schippers te Kortgene werd gekozen de heer Z. C. Salome al daar. Tot lid van de controle-com missie (vac. B. Voskuijl) werd ge kozen de heer P. van Wel te Kloetinge. De uitkeringen werden bepaald op dezelfde bedragen als is vast gesteld op 14 December 1946. Al leen werd de uitkering van de col lectieve Sanatorium-verzekering ge wijzigd in f 1.50 per dag voor on beperkte tijd, (met ingang van na der te bepalen datum), terwijl de gelegenheid zal worden opengesteld om zich individueel te verzekeren tegen een sanatorium-uitkering van f 3.— per dag voor onbepaalde tijd tegen een lage contributie. De wachttijd werd van zes op drie maanden teruggebracht. Het Bestuur ontving machtiging om indien dit nodig mocht blijken, van het reservefonds een afzonder lijke stichting te maken. Mocht hier voor wijziging van Statuten of huish. reglement noodzakelijk zijn, dan zal een buitengewone alg. vergadering worden belegd. Besloten werd met ingang van een nog nader te bepalen datum over te gaan tot het instellen van een aanvullende 3e klas verzekering voor hen, die bij een ziekenfonds verplicht of vrijwillig verzekerd zijn. De uitkering vangt aan op de 43e dag van de ziekenhuisverpleging en loopt tot en met de 100e dag. Zodra dit mogelijk blijkt kan deze termijn worden verlengd.» Ook is hieraan een aanvullende Sanatori um-verzekering verbonden (vanaf de eerste dag van de opname) ad f 1.50 per dag. De contributie werd bepaald op 4 cent per week voor personen van 16 jaar en ouder en 1 cent per week voor de San. verz. De voorzitter deelde mede, dat het Bestuur overweegt een soort gelijke aanvullende verzekering ook mogelijk te maken voor de leden van de vereniginging, die niet bij een ziekenfonds verzekerd zijn. Hierna volgde sluiting. DUIVENSPORT De Duivenclub „De Blauwe Dof fer" te Kortgene organiseerde op Zaterdag 21 Juni 1947 een wedstrijd voor jonge duiven, broed 1947. De 16 duiven werden om 14 uur te Hoedekenskerke gelost. Uitslag: S. Saaman 14.38 le prijs. P. Ver burg 14.38'/2 2e prijs. P. Verburg 14.38'/2. O. Scherp 14.43'/2. jan Ver burg 14.43'/2. O. Scherp 14.50. 10 duiven niet gemeld. Zondag 22 Juni werd een vlucht voor jonge duiven gehouden van Vlissingen, gelost om 1 uur. Voor oude duiven een vlucht van Breskens, gelost om 2 uur. Uitslag voor jonge duiven: B. de Looff, 13.27'/2 le prijs. B. de Looff, 13.27'/2 2e prijs. Z. van Dam me, 13.28, 13.29, 13.29. O. Scherp, 13.57'/2, 13.57 ,/2. Uitslag oude duiven O. Scherp, 15.18'/2, le prijs 15.19'/2 2e prijs. 15.22. B. de Looff, 15.23'/2. C. Overbeeke, 15.24. Z. van Dam me, 15.24'/2, 15.44, 16.10. 2 duiven niet gemeld. Dinsdag 24 juni werden van O. Scherp in de Wieringermeer 2 dui ven gelost. Afstand 190 km. Ze werden om 7 uur gelost en kwa men om 9.30 uur te Kortgene aan. Evang. van Johannes 4 49-50a Deuteronomium 3015 Psalm 3610 HUIDVERZORGING Tegen zonnebrand, stuklopen, door zitten, schrijnen, smetten, en ter verbetering der huid: Purol of Pu- rolin. Door het crême-karakter is Purolin geliefd door de vrouw voor zichzelf en de baby.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1