i plm. 25000 preiplanten De Coloradokever. Distributiedienst Wissekerke. PREDIKBEURTEN. na 12 uur gesloten. Inwoners van Kortgene. Kortgene Bij de gehouden brand weerwedstrijd op Zaterdag 7 Juni te Kapelle, waaraan door 13 corp sen werd deelgenomen, behaalde de vrijwillige brandweer van Kort gene de le prijs met een tijd van 2 minuten 16 seconden. Hiermede staat Kortgene aan de spits van alle Zeeuwse brandweren. Ook vorig jaar stond Kortgene num mer één, wat wel een bewijs is dat het een uitstekend corps is. Door het behaalde resultaat van Zaterdag j.l. is Kortgene gerechtigd om aan de brandweerwedstrijden in Tilburg, die in juli gehouden worden, deel te nemen. De collecte voor „Pro Rege" heeft opgebracht f 112.02. DUIVENSPORT De Duivenclub „De Blauwe Dof fer" te Kortgene organiseerde op Zaterdag 7 Juni j.l. een wedstrijd- vlucht voor jonge duiven, broed 1947. De 18 duiven werden om 14.45 te Rilland-Bath gelost. Uitslag 1. O. Scherp 15.53'/2 uur le prijs. 2. P. Verburg 15.55'/2 uur 2e prijs. 3.Z. van Damme 16.03'/2 uur3e prijs. 4. C. Overbeeke 16.05 uur. 5. S. Saaman 16.38 uur. De rest der duiven niet gemeld. Volgende vlucht wordt per circu laire bekend gemaakt. Hoewel er door de Plantenziek- tenkundige dienst reeds grootscheep se actie is en wordt gevoerd in zake de bestrijding van de Colora dokever, ziet de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst het niettemin als zijn taak alle aardappeltelers met na druk op het volgende te wijzen Naast de bestrijdingsplicht, wel ke voor het gehele land van toe passing is, bestaat thans o.m. voor de Zeeuwse eilanden de be- spuitingsplicht. Elke aardappel teler is derhalve verplicht, bin nen de daarvoor gestelde tijd, zijn gewas te bespuiten met een oplossing van '/20/o calciumarse- naat. Door de Plantenziektenkundigen dienst zal controle worden uit- goefend op de nakoming van bovenstaande. Wanneer niet of onvoldoende blijkt te zijn gespo ten, zal proces-verbaal tegen de betreffende landbouwer worden opgemaakt. De bespuiting kan geheel of ten dele tegelijkertijd worden uitgevoerd met die tegen de aardappelziekte, daar calciumarsenaat met alle ko- perhoudende middelen mag worden vermengd. In het bijzonder vragen wij uw aandacht voor de kleinere perceel tjes aardappelen in tuinen enz. Ook opslag, voorkomende in andere ge wassen, of plaatsen waar aardap- pelhopen gelegen hebben dient men intensief te bespuiten. Uit deprac- tijk blijkt dat de Iaatsgenoemde plaatsen nogal eens over het hoofd worden gezien. Hiertegen moeten wij echter ernstig waarschuwen daar juist op deze plaatsen meer malen de haarden van dit schade lijk insect blijken voor te komen. Wij hopen dat elke Zeeuwse boer doordrongen is van de noodzake lijkheid van deze bespuiting. Het ligt mede in zijn hand, door het buitenland te stellen beperkingen inzake onze export van land- en tuinbouwproducten, te voorkomen. Gezien dit van niet geringe in vloed is op onze deviezenpositie, dient hij dus niet alleen zijn eigen belang, maar tevens dat van het gehele Nederlandse volk. Voor de rijkslandbouwconsultent, De hoofdassistent voor Noord en Zuid-Beveland, K. Tanis. De leider van de Distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking schoenenbonnen. Aan iedereen wiens T.D.-nummer eindigt op een 3 (drie) en die in het bezit zijn van een inlegvel waar aan zich de bon 612 bevindt zal een schoenenbon naar keuze wor den verstrekt. Tevens zal aan kin deren die geboren zijn in de maand Juni van een der jaren 1932 t.e.m. 1945, alsmede aan de kinderen die geboren zijn in de maand Augus tus 1946 en die in het bezit zijn van een inlegvel waaraan zich de bon 604 bevindt, een schoenenbon worden verstrekt, echter niet naar keuze. De uitreiking zal plaats hebben volgende week op de bekende plaatsen en uren. Medegebracht moeten worden de T.D. met bijbehorend inlegvel. Vervallen textielpunten V.A. 510. Textielhandelaren denkt u er om dat de textielpunten van de „Tex- tiel-lederkaart V.A. 510" na 28 Juni a.s. niet meer kunnen wor den ingeleverd. Habakuk 3 7 Richteren 7 20-23 Psalm 99 1-5 Oud Ger. Kerk Kolijnsplaat. Vrijdagavond 20 Juni om 7 uur Ds B. Hennephof, Doopsbediening. Geref. Kerk Geersdijk. Zondag a.s. Ds F. J. v.d. Ende. Izak J. van Gilst en Cornelia A. de Smit geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben op 25 Juni a.s. Huwelijksinzegening zal plaats vinden in de Geref. Kerk te Kolijns plaat, des namiddags 3.30 uur, door de WelEerw. Heer Ds H. L. van Aller. Kolijnsplaat, 6 Juni 1947. W. Kerkstraat B 69. „Dorpszicht" C 8. Vrijdag 20 juni hoopt het echtpaar J. Westerweele J. A. Westerweele - Goulooze hun 30-jarige echtvereniging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Kamperland, Juni 1947. Wij hopen dit Zaterdag 21 i Juni te vieren. A.s. Vrijdag 20 Juni her- denken onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders Janus Westerweele en Jacoba Adrians Westerweele - Gouloze, hun 30-jarige echtvereniging. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dierbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Kamperland, Spuidijk B 89. Hierbij vervullen wij de treu rige plicht kennis te geven, dat na een geduldig gedragen lijden van enkele dagen tot onze diepe droefheid, zacht en kalm van ons is heenge gaan, onze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, de Heer Eduard Cornelfs Priester, (eerder weduwnaar van Cornelia Pieternella de Regt), in de ouderdom van 83 jaar en 7 maanden. Kats: Wed. E. C. Priester- Blok. Ellewoutsdijk: Wed. W. Priester- Mol. Kats: P. Priester. N. L. Priester- Mullié. Vlissingen N. Priester. A. E. Priester- van de Sande. Kats: M. S. Priester. P. M. Priester- Verburg. K. M. Mullié - Priester. J. Mullié. Rijswijk M. K. Visser- Priester. P. Visser. Klein- en Achterkleinkinderen. Kats, 9 Juni 1947. Vrijdag 20 Juni J. P. Schippers. Kolijnsplaat. Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde moeder Anna Cornelia Schikker, (wed. van D. Meulenberg), in de ouderdom van bijna 82 jaar. D. J. J. Meulenberg. Kolijnsplaat, 10 Juni 1947. Heden behaagde het de Heere, in het Ziekenhuis St Joanna te Goes van onze zijde weg te nemen, onze geliefde man en zorgzame vader Dingenis Jan Verburg, in de ouderdom van 53 jaar. De Heere sterke ons in dit zware verlies. Wed. C. J. Verburg- Schrier. Marinus. Wissekerke, 12 Juni 1947. Heden behaagde het de Heere, in het Ziekenhuis St Joanna te Goes van ons weg te nemen, onze geliefde schoon zoon, broeder, behuwdbroeder, zwager en oom Dingenis Jan Verburg, in de ouderdom van 53 jaar. Familie Verburg. Familie Schrier. Wissekerke, 12 Juni 1947. Mede namens wederzijdse familie betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden. G. Kistemaker. J. Kistemaker - van Maldegem. Middenmeer, Oudelanderweg C 40. Bij ons vertrek op 17 Juni a.s. naar Canada, zeggen wij al onze vrienden en kennissen een harte lijk vaarwel toe en zeggen hierbij tevens alle lidmaatschappen op. P. Platschorre. S. Platschorre - Overbeeke. Maatje. Kats. Voorl. toek. adres RR4 St Tho- mas-Ontario, Canada. De damclub „Kortgene" zal even als vorig seizoen, in 19471948 spelen in de competitie van de Zeeuwse Dambond. Het bestuuur doet hiermede een beroep op de damliefhebbers van Kortgene. Geeft U op als lid of donateur (f 1. per jaar) bij onderstaande bestuurs leden O. SCHERP. - W. J. KOSTER. Jongens van 14—17 jaar kunnen zich aanmelden als adspirantlid en hiervoor is geen contributie ver schuldigd. Het bestuur D.C.K. Te koop aangeboden ook bij gedeelten. Levering Juli. Variëteit Verbeterde Goliath. L. GOULOOZE, Nieuweweg C 76, Kolijnsplaat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2