SPORT een kinderledikant. Distributiedienst Wissekerke. Gedeputeerde Staten van Zeeland Bestrijding Coloradokever. lijke taak voort te zetten, doch noodgedwongen moeten wij daar voor een beroep doen op ons Volk voor financiële steun. Nogmaals, het maatschappelijk werk, dat hier geschiedt, is sociaal en nationaal onontbeerlijk. Daarom doen wij ook een drin gend beroep op u. In de week van 2 tot 7 Juni zal over het gehele land de Nationale Reclasseringsdag gehouden worden. Geef voor dit doel met milde hand Ook van uw geblokkeerde reke ning kunt u overschrijven. Wilt u meer over dit werk ho ren luistert dan naar de radio-uit zendingen op 2 juni 19.45 uur naar Dr W. G. Harrenstein (N.C.R.V.); op 31 Mei 20.30 uur naar Pater Henri de Greeve (K.R.O.)op 3 Juni 20.05 uur naar J. P. Rawie (A.V.R.O.) Voor al uw medewerking harte lijk dank. Eerbied alleen is niet genoeg! Stad of dorp: overal zijn de gedenkteekens voor de ge vallenen. Voor de velen, die tijdens de bezetting het kostbaarste gaven... voor onsl Maar zijn hun nabe staanden geholpen, wan neer ^wij niet wat meer doen, dan in 't voorbijgaan onzen hoed afnemen? Er moet materieel gesteund worden. Zij gaven alles... geeft U maandelijks iets Heeft U het woord op den achterkant van Uw bon kaart ter harte genomen? VOETBAL Begunstigd door het fraaie zomer weer werden Dinsdag j.l. te Wis- sekerke de seriewedstrijden gespeeld die uitgeschreven waren door de V.V. „Wissekerke". Deelnemende verenigingen waren Kats I, Kortge- ne 1, Wissekerke I en II. Als eersten traden in het veld Wissekerke II en Kats, welke wed strijd door laatstgenoemde met 5-0 gewonnen werd. Daarna kwamen Wissekerke I en Kortgene I tegen elkaar uit. Beide ploegen zaten regelmatig flink voor eikaars doel, doch de beide keepers deden goed en doeltreffend werk en lieten vaak mooie staaltjes werk zien. Het eindresultaat was dat Kortgene I Wissekerke I met 2-1 versloeg. De krachtverhouding der beide ploegen was in een gelijk spel beter tot uitdrukking gekomen. De direct daarop volgende ver- liezersrónde tussen Wissekerke I en Wissekerke II bracht een 3-1 over winning op voor Wissekerke 1. In de nu volgende wedstrijd om de eerste plaats (met in begrip van de beker), tussen Kats I en Kort gene I werd mooi voetbal te zien gegeven, vooral Kats was de eerste helft voortdurend in het offensief met snelle, goed opgezette aanval len, waaruit al spoedig een doel punt kwam door een fraai zacht, maar onhoudbaar schot van de jeugdige Katse middenvoor. Kortgene blijft echter proberen, maar moet toch een hele poos wer ken voor zij de gelijkmaker kun nen scoren. Hierna gaat het spel gelijk op en beiden krijgen enkele kansen, die echter op niets uitlo pen, totdat Kortgene, ongeveer een kwartier voor het einde een corner krijgt te nemen, waaruit na enig geharrewar het tweede doelpunt te voorschijn komt. Hierna Iaat Kats nog enige mooie aanvallen zien, en om plm. één minuut voor het ein de scheen de gelijkmaker te zullen worden gescoord, doch de midden voor van Kats schoot van dichtbij tegen de keeper van Kortgene, en Kortgene kroop hierdoor door het oog van een naald. Hierdoor kwam Kortgene op de le plaats en in het bezit van de beker. Kats bezette de 2e plaats en kreeg de lauwertak, terwijl Wisse kerke I en II respectievelijk de 3e en 4e plaats bezetten. DUIVENSPORT De Duivenclub „De Blauwe Dof fer" te Kortgene organiseerde op Dinsdag 27 Mei j.l. een wedstrijd- vlucht. De duiven werden om 10.30 uur te Dordrecht gelost. De uitslag was als volgt: 1 Z. van Damme 11.38. 2 C. Over- beeke 11.58'/2- 3 Z. van Damine 12.07. 4 O. Scherp 12.08. 5 P. Ver burg 12.11. 6 O. Scherp 12.15. 7 J. de Looff 12.31. 8 S. Saaman 13. 9 Z. van Damme 18.30. 10 Th de Looff 13.47. 3 duiven niet gemeld. Tevens werd een vlucht georga niseerd voor jonge duiven, die om 13.25 te Kolijnsplaat werden gelost. Aankomst: P. Verburg 13.41, 13.59 en 13.59. M. Clement 13.58. J. de Looff 14.09 O. Scherp 14.12. J. de Looff 14.24. O. Scherp 14.25'/2 en 14.25'/2. J. de Looff 14.15 en 14.30. Volgende vlucht wordt per bil jet bekend gemaakt. Te koop Te bevragen agent van dit blad te Kortgene. De leider van de distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen, tabaks- en versnaperingenkaarten en brandstoffenkaarten 707. Kamperland. Dinsdag 3 juni voorm. de huis nummers 361 t.e.m. 400 en nam. de no. 401 t.e.m. 433. Woensdag 4 Juni voorm de no. 434 en hoger. Telkens van 9.30 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur. Medegebracht moet worden le T.D. met inlegvel. 2e Bonkaart 707. 3e Het volledig ingevulde formu lier MD 323-15 voor brandstof fen. 4e Oude brandstoffenkaart T 606. Bovengenoemde bescheiden moe ten per gezin worden aangeboden. Losse inwisselingsbonnen worden in geen geval aangenomen. Aanvragen rijwielbanden. In afwachting van een nieuwe regeling worden tot nader aankon diging geen aanvragen voor rijwiel banden aangenomen. Indiening naamlijsten bijzondere arbeid. In het tijdvak van 2 tot en met 7 Juni a.s. moeten alle naamlijsten voor bijzondere arbeid, ook voor vuile arbeid, met de copienaamlijst van de laatste verstrekking, worden ingeleverd. Slagers en melkers moeten het formulier MD 233-51 inleveren. Te vens kunnen in bovengenoemd tijd vak nieuwe aanvragen worden in gediend. Naamlijsten welke na 7 Ju ni worden ingediend, kunnen voorlopig niet in behandeling worden genomen. Het indienen kan geschieden op de bekende uren te: Wissekerke, Maandagmorgen en W oensdagmiddag. Kolijnsplaat, Dinsdagmorgen en Donderdagmiddag. Kortgene, Woensdagmorgen en Vrijdagmiddag. Kamperland, Maandagmiddag en Donderdagmorgen. Kats, Dinsdagmiddag en Vrijdag morgen. Geersdijk, elke middag. Aanvragen van werkkleding. Eveneens in het tijdvak van 2 tot en met 7 Juni a.s. kunnen aanvra gen voor werkkleding worden in gediend, dus ook wanneer het nog geen 9 maanden is geleden, door personen, welke op de beroepen- lijst staan vermeld. Op het formu lier moet niet worden ingevuld welk soort kledingstuk gewenst wordt, alleen moet worden vermeld „werk kleding". Personen, die nog een „Kennisgeving van toewijzing" in hun bezit hebben, dienen deze bij de nieuwe aanvraag in te leveren. Alle oude aanvragen van werk kleding, waarop nog geen pun ten af toewijzingen zijn ver strekt, zijn hiermede vervallen verklaard. Wijziging zittingslokaal te Kolijnsplaat. De inwoners van Kolijnsplaat worden hierbij medegedeeld dat met ingang van Maandag 2 Juni a.s. geen zitting meer zal worden gehouden in de consistorie van de Geref. Kerk, doch in de openbare lagere school. maken bekend, dat ter voldoening van artikel 13 der Waterstaatswet 1900 ter Provinciale Griffie, Dam 6—8, te Middelburg, alsmede ter secretarie der gemeente Kortgene ter inzage is neergelegd een voor stel aan de Staten tot opheffing van de polder AI-te-Klein in Noord- Dsveland, alsmede tot nadere wij ziging van het Bijzonder reglement voor het bestuur en beheer der wa terkering van de calamiteuze Leen- dert-Abrahampolder c.a. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit voor stel kennis te nemen en hun be zwaren daartegen aan de Provin ciale Staten schriftelijk in te dienen uiterlijk Woensdag 11 juni 1947. Middelburg, 23 Mei 1947. Gedeputeerde Staten voornoemd, Quarles van Ufford, Voorzitter. Teilegen, Griffier. Burgemeester en Wethouders van Wissekerke maken bekend, dat met ingang van Donderdag 5 Juni a.s. het huisvuil wekelijks zal worden opgehaald in de volgorde Wisseker ke, Geersdijk, Stroodorp en Kam perland. Begonnen wordt des mor gens om 7 uur te Wissekerke. Het publiek wordt er op gewe zen dat vuilnisbakken gereed die nen te staan. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. van der Maas, burgemeester. N. D. van der Heijde, secretaris. De burgemeester van Kortgene; Gelet op artikel 4 van het Colo radokever-Besluit 1941 Overwegende, dat naar het oor deel van het Hoofd van de Plan- tenziektenkundigendienst gevaar be staat voor vestiging van de Colo radokever in deze gemeente; Gezien de mededeling van het Hoofd van de Plantenziektenkun- digendienst van de maatregelen, die moeten worden getroffen; BEVEELT: het aardappelgewas op alle in deze gemeente gelegen percelen te be spuiten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd met de bepaling, dat: le de bespuiting moet plaatsheb ben in de periode van 2 tot en met 12 Juni 1947; 2e de vloeistof in een hoeveelheid van ongeveer 800 liter per hec tare over het gewas moet wor den verdeeld; 3e de bespuiting zodanig moet worden uitgevoerd, dat alle bla deren van de aardappelplanten met de vloeistof bevochtigd 1

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2