Wat is de stichting 1940-'45? DUIVENSPORT Distributieriienst Wissekerke. BELANGRIJK. Inenting tegen diphtherie. werkman, waarvoor zich 4 sollici tanten hadden aangemeld. De heer Dingemanse geeft als zijn mening te kennen dat voor deze betrekking, nu Wissekerke en Kam perland ieder een gemeentewerkman hebben, in de eerste plaats aan een inwoner van Geersdijk de volle aan dacht zou worden besteed. Bij stemming werd benoemd de heer J. de Looff terwijl de heer A. P. van de Kreeke 1 stem verwierf. Bij de rondvraag informeert de heer Noordhoek in hoeverre de plan nen tot aanschaffing van brandweer materiaal ai zijn gevorderd. De voor zitter deelt mede dat hierover waar schijnlijk in de volgende vergade ring mededelingen kunnen worden gedaan. De heer Bustraan vraagt of de maximum-snelheid binnen de kom men nog van toepassing is. De voor zitter zegt onderzoek toe. De heer Leendertse vraagt of geen mogelijkheid tot demping der slo ten in de Moolweg te Kamperland bestaat. De voorzitter geeft in over weging de bewoners aldaar te ad viseren zich met een verzoek tot de Raad te richten en eventueel met de betreffende polderbesturen in overleg te treden. De heer Zuijdweg informeert of er nog geen plannen bestaan tot aanleg van waterleiding op Noord- Beveland, daar dit thans in Zeeland het enige eiland is dat niet over waterleiding beschikt. De voorzit ter deelt mede dat de plannen hier toe bestaan en hoogstwaarschijnlijk de uitvoering ter hand genomen zal kunnen worden bij de aanleg van waterleiding in enkele gemeenten op Walcheren die momenteel nog niet hierover beschikken. Hierna sluiting. Kortgene. Reeds geruimen tijd verblijft te Kortgene een eenvoudi ge oude visser, die bijzondere kwa liteiten bezit in het vervaardigen van klein model zeilscheepjes De ze oude man die een ongekende werklust en vitaliteit bezit wekt ieders bewondering op. Deze visser is wereldvermaard, in vele landen en werelddelen staan meerdere mo dellen, door hem gemaakt, tentoon gesteld bij particulieren en musea! Wij noemen slechts Engeland al waar een particulier er 12 stuks van deze bootjes heeft. Ook in Ne derland en ook op Noord-Beveland zijn enige exemplaren van deze te zien bij particulieren, de scheepjes zijn tot in de finesses nagemaakt en uitgebeeld. Op 3 Mei a.s. houdt deze man een tentoonstelling van 15 a 17 stuks welwillend afgestaan door de tegen woordige bezitters en nodigt alle liefhebbers en belangstellenden uit tot een bezoek. Deze tentoonstel ling bevelen wij aan iedereen aan, en is geheel gratis. Deze verdwij nende zeilscheepjes moet u toch eens gaan zien. Een liefhebber. De Stichting is een werkgemeen schap van verzetsmensen, die een in de bezetting aan hun vrienden gedane belofte nakomen; de belof te om te zorgen voor de achterge bleven gezinnen van de vrienden, die voor de vrijheid van ons land vielen. Wat doet de Stichting? Tot de buitenstaander spreekt ongetwijfeld de financiële hulp, die door de Stichting verleend wordt, het meeste. Meer dan 4000 gezin nen, die tengevolge van het verzet van vader, moeder, zoon of doch ter in geldelijke moeilijkheden zijn geraakt, ontvangen maandelijks te zamen ruim f 600.000 uitkering voor levensonderhoud. Het zijn cijfers, die het sterkste spreken, maar het is niet altijd het geld, dat de beste oplossing voor moeilijkheden biedt. Medewerkers van de Stichting bezoeken regel matig de getroffen gezinnen en vaak is het bezoek, de morele bijstand, van groter waarde dan de geldelij ke. Een staf van sociale werkers en werksters is beschikbaar om moeilijkheden, die deskundige hulp vergen, mee op te lossen. Helpt u hun arbeid vergemakke lijken, door uw bijdrage te geven aan de collecte die van 5-10 Mei a.s. gehouden zal worden. Wissekerke. Dit jaar zal de herdenking van lien die in de don kere jaren van 1940-'45 hun leven lieten voor het vaderland, plaats vinden op heden Zaterdag 3 Mei. Het publiek wordt beleefd ver zocht des avonds van 6 tot 8 uur de vlaggen halfstok te hijsen en omstreeks half acht met de school kinderen bij de muziektent aanwe zig te willen zijn. De stille omgang naar het kerkhof kan dan een aan vang nemen, zodat om precies 8 uur de 2 minuten stilte in achtge nomen kunnen worden. Zij die bloemen op het graf wil len strooien worden daartoe dan in de gelegenheid gesteld, waarna de stoet zich weer naar het dorp terugbegeeft en in de Ned. Herv. Kerk verwacht wordt, waar door Ds Visser een herdenkingsdienst zal worden gehouden. Bij de uitgang der kerk zal ge legenheid zijn een gave te offeren voor de stichting 1940-'45. Op deze wijze zullen wij onze, voor de vrijheid van ons allen ge vallenen, blijven herdenken. Geersdijk. Ds A. L. Aller al hier is voornemens om van 7.30- 8.30 uur in de Ger. Kerk een her denkingsdienst te houden voor de gevallenen in de jaren 1940-'45. Kamperland. Ds Postma is voornemens om a.s. Zaterdag te 6 uur een kerkdienst te houden in de Ned. Herv. Kerk. De Duivenclub „De Blauwe Dof fer" te Kortgene organiseerde op Zondag 27 April j.l. een wedstrijd- vlucht. De duiven werden om 10 uur 32 minuten te Bergen op Zoom ge lost. De uitslag was als volgt: 1 P. Verburg, 11.23 le prijs. 2 P. Verburg, 11.23 2e prijs. 3 B. de Looff 11.27 3e prijs. 4 Z. van Damme, 11.42. 5 C. Overbeeke 11.43 6 Z. van Damme 11.44. 7 O. Scherp 12.24. 8 C. van Damme 14.12.9 0. Scherp 14.5iy2. 10 P. Verburg 15.01. Twee duiven niet gemeld. Volgende vlucht op Zondag 4Mei. De leider van de Distributiedienst Wissekerke maakt bekend: Uitreiking bonkaarten voedings middelen, tabaks- en versnaperin- genkaarten en brandstoffenkaarten 707. Kolijnsplaat. Dinsdag 6 Mei voorm. de huisno. A 1 t.e.m. A 50 en des nam. A 51 t.e.m. A 90. Woensdag 7 Mei voorm. de no. A 91 t.e.m. A 150 en des nam. de no. A 151 t.e.m. A 190. Donderdag 8 Mei voorm. de no. A 191 en hoger en des nam. de no. B 1 t.e.m. B 40. Vrijdag 9 Mei voorm. de no. B 41 t.e.m. B 90 en des nam. de no. B 91 t.e.m. B 130. Medegebracht moet worden: 1. T.D. met inlegvel. 2. Bonkaart 705. 3. Het volledig ingevulde formu lier M.D. 323-15 voor brand stoffen. 4. Oude brandstoffenkaart T 606. Bovengenoemde bescheiden moe ten per gezin worden aangeboden. Losse inwisselingsbonnen worden in geen geval aangenomen. De zittingsuren zijn telkens van 9.30—12 uur en van 13 uur. Inlevering detaillisten van Wissekerke en Geersdijk en sluiting Kringkantoor en agentschappen. In verband met de nationale feest dag op 5 Mei a.s. zal het kring kantoor te Geersdijk en de agent schappen Wissekerke en Kamper land op bovengenoemde dag geslo ten zijn. Tevens zal het kringkan toor bovendien a.s. Woensdagmid dag voor het publiek zijn gesloten. Inwoners van Wissekerke zullen voor het afhalen van waardemate- riaal een oproep ontvangen voor a.s. Woensdagmiddag. Detaillisten van Wissekerke en Geersdijk moeten in plaats van Maandag, a.s. Vrijdag hun bonnen inleveren. Te Wissekerke uitsluitend van 9—11 uur en te Geersdijk van 23 uur. Indienen formulieren rijwielbanden en textiel. In verband met het feit dat tus sen 1 en 10 Mei a.s te Wissekerke slechts 1 maal gelegenheid bestaat voor het afhalen en indienen van formulieren voor rijwielbanden en textiel, zal bij wijze van uitzonde ring hiervoor nog gelegenheid wor den gegeven op Maandagmorgen 12 Mei a.s. van 9—12 uur. Wijziging zittingsuren reizende agenten. In verband met inkrimping van personeel zal met ingang van 12 Mei a.s. door de reizende agent, voor het vragen van inlichtingen enz., op de verschillende dorpen geen zitting meer worden gehou den. In het vervolg zal telkens één week per maand zitting worden ge houden, welke nader zal worden bekend gemaakt. Alleen voor dringende gevallen kan men zich 's morgens wenden tot de ambtenaar die waardemate- riaal uitreikt, of 's middags van 2.30 tot 4 uur te Geersdijk. Des middags wordt dus op de verschillende dorpen geen zitting meer gehouden. Inlevering door brandstoffenhandelaren. De brandstoffenhandelaren wor den er hierbij op attent gemaakt, dat onderstaande bonnen uiterlijk 10 Mei a.s. moeten zijn ingeleverd. 1. Rantsoenbonnen „Een eenheid brandstoffen 1946—1947". 2. De bonnen „brandstoffen een eenheid" en „brandstoffen vijf eenheden" 1ste tot en met 12de periode, van de bonkaarten W.A. 606 en W.B. 606. 3. De bonnen 65 B.V. 4. Coupures „Brandstoffen Indus triekolen". Verzuimt niet bovenstaande bon nen in te leveren. Afhalen formulieren vaste brandstoffen voor bijzondere doeleinden. In het tijdvak van 5 Mei tot en met 12 Mei a.s. bestaat wederom gelegenheid voor het afhalen en indienen van formulieren M.D. 393- 06 voor brandstoffen voor bijzon dere doeleinden. Als algemene nor men wordt aangehouden, dat alle verbruikers, die voor het stooksei- zoen 1946—1947 een toewijzing ontvingen, ook thans weer een for mulier kunnen indienen. Het bovenstaande is van toepas sing op: café's, kantoren, kerken, scholen, vergaderlokalen, werk plaatsen enz. Het is van het grootste belang de formulieren zo spoedig mogelijk in te dienen. De burgemeester van Kortgene verzoekt de inwoners zijner ge meente heden om 18 uur, in ver band met de herdenking van de gevallenen in de bezettingstijd, de vlag half-stok uit te steken. Kortgene, 3 Mei 1947. De burgemeester voornoemd, A. A. SCHUIT. De burgemeester van Kortgene maakt het volgende bekend. In de loop van de oorlogstijd is in ons land een ernstige epidemie van diphterie begonnen, die riog niet gedoofd is. In de geneeskun dige wereld wordt algemeen aan vaard, dat inenting in de strijd tegen de diphterie het krachtigste wapen is. Wanneer iemand volle dig ingeënt is, daalt binnen enige maanden de vatbaarheid voor diph terie sterk, terwijl de ziekte bij ge enten slechts uiterst sporadisch de dood ten gevolge heeft. In het bijzonder wordt gewezen op het grote belang van inenting van kinderen beneden twee jaar. Bekend is dat de ziekte vooral veel voorkomt bij kinderen beneden de schoolplichtige leeftijd, terwijl ook bij personen van 14 tot 25 jaar het sterftecijfer tijdens de epidemie der laatste jaren relatief hoog was. Voortaan zal van gemeentewege eenmaal per kwartaal gelegenheid

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 2