Noord-Bevelands Nieuws- eri Advertentieblad Zaterdag 22 Maart 1947 No. 2313 50e Jaargang Druk en Uitgave: A. G. M. Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. Advertentieprijs 5 cent per mm. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke. Vrijdag vergaderde de raad on der voorzitterschap van burgemees ter van der Maas. Afwezig de heren J. C. Noordhoek en M. J. Noordhoek. Besloten werd aan het gemeen- tepersoneel, evenals zulks voor het rijkspersoneel het geval is, een tij delijke verhoging der jaarwedde te verlenen van 10%, ingaande 1 Oc tober 1946.- Het in een vorige vergadering genomen besluit tot verlening van ontslag aan mej. S. L. van Splun- ter als onderwijzer aan de o. 1. school, werd, in verband met de beslissing van den Minister van Onderwijs tot toekenning der rijksvergoeding zolang het aantal leerlingen der school 36 of meer bedraagt, inge trokken. Gewijzigd werd het besluit töt toekenning van een vergoeding voor waarneming van het hoofdschap ener school in dien zin dat eerst recht op vergoeding bestaat indien de waarneming langer duurt dan 30 dagen. Besloten werd de woning van het hoofd der school te Kamper land onderhands te verkopen voor de som van f 5300.aan de kerke- raad der Ned. Herv. Gemeente al daar. Bij de behandeling van een nieu we verordening op de heffing van begrafenisrechten en op het gebruik der begraafplaatsen, waarbij het tarief voor de aankoop van eigen graven van f 1.— op f 5.per m2 wordt gebracht, merkt de heer de Smit op dat deze verhoging nog al groot is, hij zou dan ook gaar ne zien dat deze verhoging werd beperkt tot f 3.perm2 opdat ook de minder-gesitueerden in de ge legenheid blijven eigen graven voor hun familieleden aan te kopen. De voorzitter zegt dat z.i. ook bij een tarief van f5.per m2 weinig men sen zich van aankoop behoeven te onthouden, terwijl bovendien het tarief nog verre blijft beneden het in de meeste gemeenten gehevene. Na nog enige besprekingen over de nieuwe verplichtingen om tegen betaling van f .50 per m2 en per jaar bet onderhoud van eigen gra ven aan de gemeente over te laten, wordt de verordering zonder hoof delijke stemming vastgesteld. Aan de commissie voor het on derzoek van de kwestie van een streekziekenhuis op de beide Be- velanden wordt een bijdrage toe gekend van 2 cent per inwoner. Adhaesie werd betuigd aan het adres van de gemeente Krabben- dijke betreffende decentralisatie van de Dienst Openbare werken. Aan C. M. Wolse werd een ver goeding overeenkomstig art. 13 der lager-onderwijswet 1920 toegekend voor het bezoeken door zijn zoon der u.l.o.-school te Kortgene ten bedrage van f 50.— per jaar. Het periodiek aftredend lid van het Burgerl. Armbestuur de heer Jac. de Kam werd met algemene stemmen herkozen. Hierna komt in behandeling het voorstel tot vaststelling van een verordering op de vermakelijkheids belasting. Het lid Leendertse geeft te ken nen dat hij tegen een belasting op de specifieke vermakelijkheden geen bezwaar heeft, maar dat de belas ting wordt gelegd op de toch over het algemeen reeds met financiële moeilijkheden te kampen hebben de verenigingingen in de gemeente vindt hij te ver gaan. De heer Zuijdweg is van mening dat de opbrengst der belasting voor deze gemeente van zeer weinig be tekenis zal zijn, daar er niet veel openbare vermakelijkheden zijn. Voor de sportverenigingen vindt hij de belasting bovendien niet op zijn plaats, daar dit ongetwijfeld van na delige invloed zal blijken te zijn op de over het algemeen toch reeds niet druk bezochte sportwedstrijden. Hij is van mening dat de te ver wachten baten niet zullen opwegen tegen de domper die op het vere nigingsleven wordt gezet. De heer Kramer vindt de belas ting alleen op de speciale verma kelijkheden wel op zijn plaats. De heer van Halst zegt dat de opbrengst der belasting moeilijk is te schatten. De heer Dingemanse zou het ver enigingsleven ook niet met de be lasting willen bezwaren. De heer Bustraan zegt dat hij gaarne zou zien dat de vermake lijkheden zoveel mogelijk werden beperkt. Hij is geen voorstander van wereldmijding maar ook niet van wereldwijding. Hij is principi eel tegen openbare vermakelijkhe den en keurt bovendien een ver makelijkheidsbelasting als bron van inkomsten voor de gemeente niet goed. De heer de Smit is van mening dat de baten der belasting van wei nig betekenis zullen zijn voor de gemeente. Na nog enige bespreking wordt de ontwerp-verordering in zijn hui dige vorm verworpen met 5 te gen 4 stemmen, voor stemden de heren Hoveijn, van Halst, de Nooijer en Dingemanse. Bij de rondvraag vraagt de heer de Smit of bij eventuele verbetering van de Oostachterweg ook rekening is gehouden met de te geringe ca paciteit van de waterafvoer. De voorzitter zegt dat bij het plan tot verbetering hierin ten volle is voor zien. De heer Dingemanse vraagt de aandacht van B. en W. voor enke le plaatsen op Geersdijk waar de waterafvoer te wensen over laat. De heer Bustraan informeert of er door de bewoners van Stroodorp al een aanvraag is ingediend om aansluiting op het electriciteitsnet.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1947 | | pagina 1